Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Štrba a Svit zachraňovali Podtatrancov

V. LIGA - S-ZŠtrba - Zborov 5:0 (3:0)Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh, keďže hosťujúce mužstvo v prvom polčase ani raz nevystrelilo na

V. LIGA - S-Z

Štrba - Zborov 5:0 (3:0)

Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh, keďže hosťujúce mužstvo v prvom polčase ani raz nevystrelilo na domácu bránu. Už v 7. minúte ušiel domáci Badzik hosťujúcim obrancom, no samostatný nájazd nepremenil. O dve minúty neskôr sa však v trme-vrme najlepšie zorientoval Marián Macko a otvoril skóre. Od tohto momentu predvádzali domáci pekné akcie a dávali i pekné góly. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostia boli neškodní a len raz ohrozili domáceho brankára, čo bolo pramálo. Podtatranci hrali zodpovedne a darilo sa im aj strelecky, čo potvrdili vysokým víťazstvom. Posledný zásah zaznamenal už v 54. minúte M. Levocký, ktorý trafil z trestného kopu priamo do šibenice. Hostia predvedeným výkonom sklamali.

Góly: 14. a 36. Badzik, 9. Marián Macko, 48. Lajčák, 54. M. Levocký. Pred 200 divákmi rozhodoval Gálik, ŽK: Suchanič, Guter (obaja Zborov). ŠTRBA: Chmura - A. Galovič, Pamula, Milan, Miroslav Macko (72. Michalko) - Marián Macko, Čunderlík, Hurajt (78. Pleteník), M. Levocký - Lajčák, Badzik.

(riso)

Svit - Miklušovce 1:0 (0:0)

Domáci nováčik, ktorý je na prvej priečke tabuľky, výkonom nepresvedčil a napokon bol veľmi rád, že tri body ostali vo Svite. Od začiatku to bol veľmi slabý futbal a hoci mali hostitelia tlak, v prvom polčase si vytvorili iba dve šance. Tú prvú mal Medvec, ktorý mieril ponad a rovnako skončila aj Polakovičova hlavička. Hostia sa zamerali na rýchle brejky a boli v nich veľmi nebezpeční. V druhom polčase domáci preskupili svoje rady a získali prevahu. Napriek tomu sa do šancí dostávali veľmi ťažko. Kľúčový moment duelu nastal v 67. minúte, keď hosťujúci kapitán Adam musel ísť po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. Svit mal potom ešte viac navrch. Najprv mal tutovku Karkoška, potom nasledovali nepresné pokusy jeho spoluhráčov. V 80. minúte o všetkom rozhodol hlavou Valluš, keď po dlhom autovom vhadzovaní Polakoviča na Hudača zaznamenal jediný gól stretnutia.

Gól: 80. Valluš. Pred 350 divákmi rozhodoval Kandráč, ŽK: Polakovič, Marhefka, Valluš - Adam 2, Kimák, Stachura, Petrančák, ČK: Adam. SVIT: Marušák - Fridman, Medvec (80. Kromka), Marhefka - Polakovič, Valluš, Jina, Marton (46. Karkoška) - Diabelko (70. Čarnota), Hudač, Handzuš.

(riso)

Ch. N. Ves - Sp. Bystré 6:0 (4:0)

Hostia nastúpili vo výrazne oklieštenej zostave a prakticky bez útoku, kde im chýbali všetci hráči základu. Prvý polčas im absolútne nevyšiel a už v ňom sa rozhodlo o osude duelu. Už v 2. minúte išli domáci do vedenia, keď po chybnej rozohrávke hostí otvorili skóre. Na úzkom ihrisku sa hralo prevažne na nakopávané lopty. V 15. minúte bolo už 2:0, keď po ďalšej hrúbke hosťujúcej obrany domáci po samostatnom nájazde poistili svoj náskok. Hostia si nedokázali do prestávky vytvoriť ani jednu šancu a po naivných chybách inkasovali ešte dvakrát. Po obrátke sa zlepšili, mali aj gólové príležitosti, ale čestného úspechu sa nedočkali. Skórovať mohli najmä Pekarčík a Molitor, ale neuspeli a domáci ešte prikrášlili svoje hladké víťazstvo.

Góly: L. Majcher a Uličný po 2, Schmidt, L. Gruľ. Pred 300 divákmi rozhodovala Lešková, ŽK: bez kariet. SP. BYSTRÉ: Bendik - Korenko, Šeleng, Marko, Petrula - Pekarčík, Kubičko, Čižmár, Jakubčo - Fris (60. Molitor), Keďuch.

(riso)

Uzovce - Poprad B 4:4 (1:2)

Popradská rezerva sa predstavila v Uzovciach vo veľmi dobrom svetle, žiaľ, napokon odchádzala domov iba s bodom. Hostia mali v stretnutí raketový úvod, keď už v 6. minúte išli zásluhou Milana Ondruša do vedenia. Potom mohol pridať druhý gól Kobolka, no nedal. V 12. minúte sa však už nemýlil a poistil náskok Podtatrancov. Hostia mali prevahu, ktorú však aktívny Kobolka v 20. minúte nepotvrdil tretím presným zásahom. Naopak, v 38. minúte sa podarilo znížiť skóre domácemu Baranovi. Druhý polčas bol ako na hojdačke. V rozpätí siedmich minút sa domácim podarilo otočiť skóre, no potom to boli opäť Popradčania, ktorí mali jasne navrch. Kubesa síce nepremenil pokutový kop, ale Compel v 65. a 72. minúte dvoma zásahmi znova naklonil misku váh na stranu hostí. Uzovčania však v stretnutí vyťažili z minima maximum, čo potvrdili v 80. minúte vyrovnávajúcim gólom.

Góly: 38. a 57. Baran, 50. Mikolaj, 80. Daňko - 65. a 72. Compel, 6. Milan Ondruš, 12. Kobolka. Pred 150 divákmi rozhodoval Brendza, ŽK: Daňko, M. Mašlej - Oravec, Kšenzakovič ml. POPRAD B: Oprendek - Marek Ondruš (70. Oravec), Petruš, Žemba, Miženko (75. Smižanský) - Milan Ondruš, Kobolka, Kubesa, Kšenzakovič ml. - Compel, Sluka.

(riso)

Záborské - V. Lomnica 2:1 (1:0)

Stretnutie mužstiev z hornej polovice tabuľky sa v úvode nieslo v réžii hostí, ktorí si vytvorili miernu územnú prevahu. V 7. minúte ich mohol dostať do vedenia Bojňanský, no jeho strely minuli bránu. V 20. minúte sa pokúšal prekonať domáceho gólmana Bocko, no jeho strela sa odrazila od žrde. O päť minút na to pohrozil na domácej strane kapitán ich mužstva, no jeho strelu pozorný Hriňák kryl. V 31. minúte dokázali domáci vyťažiť z minima maximum, keď po hrubej chybe Kubíka otvorili skóre. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a hostia sa enormným úsilím snažili vyrovnať. Podarilo sa im to v 68. minúte, keď sa po rohovom kope Repiščáka presadil Bocko. V závere zápasu však domáci po spornej jedenástke dokázali rozhodnúť o víťazstve, ktorú bezpečne premenil Vojtko. Po inkasovanom góle sa hostia nevzdali, no i napriek snahe sa im už deľbu bodov nepodarilo dosiahnuť.

Góly: 30. Černický, 83. Vojtko (z 11 m) - 68. Bocko. Pred 150 divákmi rozhodoval Mati, ŽK: Andrejčák - Bojňanský, Precák, Malinovský. V. LOMNICA: Hriňák - Solár, Bocko, Polák, Kubík - Precák, Repiščák, Malinovský, Neupauer (70. R. Vojtek) - Beller, Bojňanský.

(mdc)

Junošport - Pušovce 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom stretnutí sa hral iba obojstranne priemerný futbal, v ktorom si mužstvá vytvorili minimum šancí na skórovanie. Až v 25. minúte sa pokúšal prekvapiť gólmana hostí strelou spoza šestnástky Kuľanda, no loptu poslal iba nad bránu. Po polhodine hry sa po ojedinelej príležitosti dostali k slovu aj hostia, no pozorný Sopko jeho pokus zneškodnil, keď loptu vytlačil na rohový kop. Po obrátke sa obraz hry podstatnejšie nezmenil a na ihrisku sa viac bojovalo, ako hral pohľadný futbal. V 58. minúte sa však podarilo hosťom dostať do vedenia, a ako sa neskôr ukázalo, rozhodnúť o ich víťazstve, keď po rohovom kope doletela lopta na chrbát Sučka a tá na prekvapenie všetkých skončila za chrbtom Sopka. V záverečnej štvrťhodine pritlačili domáci svojho súpera na vlastnú polovicu, ale na vyrovnanie nenašli už dostatok potrebných síl.

Gól: 58. Sučko. Pred 150 divákmi rozhodoval Perát, ŽK: Pažin (Pušovce). JUNOŠPORT: Ľ. Sopko - Sivuľka, Boleš, Nemergut, Timko - Pristáš, Sekelský, Repka, Kuľanda - M. Sopko, Boďo.

(mdc)

Š. Dravce - Plavnica 1:0 (0:0)

V kvalitnom a herne pohľadnom stretnutí sa Plavničania aj napriek neúplnej zostave predstavili vo veľmi dobrom svetle a svojmu súperovi boli aj napriek neúplnej zostave vyrovnaným súperom. Po obojstranne svižnej štvrťhodine sa mohli v 23. minúte ujať hostia vedenia po peknej kombinačnej akcii, keď S. Chovanec ideálne prihral loptu M. Štupákovi, ten ju následne prenechal Murckovi, ktorý mal však vychýlenú mušku v zakončení. O dve minúty na to pohrozili aj hostia, no prudkú strelu jedného z ich hráčov pozorný Majdák zneškodnil. V ďalších minútach prvej polovice sa hra prelievala z jednej strany na druhú, pričom hostí neraz podržal ich spoľahlivý gólman. Po zmene strán domáci v snahe strhnúť vedenie na svoju stranu pridali najmä na dôraze v osobných súbojoch, ktoré im hlavný arbiter neraz toleroval. Hostia však maximálnym nasadením statočne odolávali, ale iba do 77. minúty, keď sa domácim podarilo po peknom centri jedného z hráčov a následnej nádhernej strele M. Filipa z voleja, na ktorú Majdák nemal nárok. V 83. minúte boli hostia blízko zaslúženej remízy, no prudkú strelu Murcka z vyše 30 metrov brankár domácich bravúrne vyrazil.

Gól: 77. M. Filip. Pred 300 divákmi rozhodoval Jurov, ŽK: Zabava, Baňas, M. Filip - Janoško. PLAVNICA: Majdák - J. Pavlišin, Rybovič, Turlík, Janoško - P. Štupák, Rindoš, Murcko, Varga - S. Chovanec, M. Štupák (57. P. Chovanec).