Slovensko - Švédsko 73:64 (20:19, 42:36, 59:53)

Sportnet|6. sep 2007 o 00:00

Slovenské basketbalistky vydreli v Poprade víťazstvo 73:64 nad Švédskom v druhom zápase dodatkovej kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Na konte tak

majú po polovici bojov v skupine plný počet štyroch bodov.

POPRAD. V prvej štvrtine sa Slovenkám od svojho súpera odpútať nedarilo. V úvode síce umne zhadzovali lopty pod kôš, ale húževnaté Švédky držali krok. Vychádzali im najmä trojbodové strely, po tretej úspešnej viedli v 5. min. 10:8. Naše reprezentantky sa ťažko prebíjali obranou, ale košom Palušnej predsa len tesne vyhrali úvodnú desaťminútovku. V druhej časti sa v domácom drese rozstrieľala pivotka Palušná a Slovensko viedlo 35:27. Pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku si naše hráčky uchovali 6-bodový náskok.

Po zmene strán sa už zdalo, že Slovenky sa od severaniek odtrhnú. V 29. min. vyhrávali 57:46 a vyzeralo to, že odpor súpera zlomili. Švédkam však stačilo len niekoľko sekúnd, aby sa dotiahli na 57:53. Skóre tretej štvrtiny spečatila zo šestiek Jalčová. V polovici záverečného dejstva nepadla Švédkam dôležitá trojka a vzápätí Palušná faulom upravila na 66:57. Hosťujúci tím sa nevzdával, ale naše si ho už k telu nepripustili.

Zostava a body SR: Palušná 22, Žirková 21, Jalčová 13,

Lásková a Luptáková po 2, (Kováčová 5, Jurčenková a Ivanová po 4, Borovičková, Kupčíková a Oravcová).

Najviac bodov Švédska: Bartholdová 15, Liljestrandová 14. TH: 19/14 - 17/10, fauly: 18 - 18, trojky: 16/1 - 19/6, rozhodovali: Vojnovič (Srb.) a Serban (Rum.), 900 divákov.