Súťažne už aj Extraliga dorastov a ŠHT

Sportnet|8. sep 2007 o 00:00

Spišská Nová Ves - Po letnej prestávke v prvý septembrový týždeň odštartovali už aj hokejové mládežnícke súťaže. Obhajca juniorského titulu začínal

doma proti Ružinovu. Doratenci Kežmarku(Sp. Novej Vsi) sa predstavili v P. Bystrici. Športové hokejové triedy mali za súperov hokejistov z Kežmarku prípravné zápasy odohrali prípravkári a l. liga žien.

Obhajca začal víťazstvom

Výsledok, extraliga, juniori - 1. kolo: Spišská Nová Ves - Ružinov 8:2 (2:0, 1:2, 5:0), Zelený 2, Bakoš, Vojtuš, Hudáček, Rothmajer, Gomba , Kovalík.

Tréner Michal Teplica hodnotil prvé vystúpenie nového kolektívu takto:

"Každý prvý zápas novej sezóny je ťažký. Na začiatku zápasu to bolo rozhárané, našťastie dali sme dva rýchle góly, ktoré nás mali upokojiť. Vždy sme súperovi odskočili na o jeden, až dva góly. V tomto prvom zápase sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali."

V druhom zápase extraligy juniorov hráči Sp. Novej Vsi privítajú doma finalistu minulej sezóny hráčov Dukly Trenčín.

Dorast hral vonku

Výsledok, extraliga, dorast - 1. kolo: P. Bystrica - Kežmarok/Sp. Nová Ves 3:8 (0:3, 2:1,1:4), Hudáček 4, Oravec, Bakoš, Kovalík, Stoličný. Trenčín - Kežmarok/Sp. Nová Ves 3:2 (2:0, 1:0, 0:2), Wachter, Hudáček.

Asistent trénera Ľubo Jetš zápasy hodnotil nasledovne:

"V Považskej Bystrici sme mali veľmi dobrý úvod, nakoľko prvú tretinu sme vyhrali 3:0. V druhej tretine nastalo u chlapcov určité uspokojenie, čo domáci využili na strelenie dvoch gólov a dotiahli sa na nás. Zápas v Trenčíne sa začal vyvíjať pre nás úplne opačne, dostali sme rýchle dva góly, čím nás domáci zaskočili, pomaly sme sa dostávali do tempa."

Extraligoví dorastenci Kežmarku/Sp. Novej Vsi cestujú v sobotu do B. Bystrice a v nedeľu do Zvolena.

nl. 1. liga - starší žiaci - Východ

Spišská Nová Ves A - Kežmarok A 12:1 (7:0, 3:1, 2:0), Hamrák 3, Ihnaťo 2, Rusnák 2, Koczka, Džerenga, Kucirko.

Michalovce A - Spišská Nová Ves A 5:5 (2:2, 1:2, 2:1), Kucirko 2, Ihnaťo, Džeranga, Klinga.

1.liga - mladší žiaci - Východ

Spišská Nová Ves A - Kežmarok A 6:2 ( 1:0, 2:0, 3:2 ), Giľak 2, Janovčík, Molčan, Lukáč, Hrubizna.

Michalovce A - Spišská Nová Ves A 3:2 ( 2:1, 0:1, 1:0), Jerga, Gromada.

2. liga - starší žiaci - Východ

Kežmarok B - Spišská Nová Ves B 2:5 ( 2:2, 0:2, 0:1 ), Muránsky, Petruľák, Lesňak, Gbúrik, Osuský. Michalovce B - Spišská Nová Ves B 16:3 ( 4:2, 8:0, 4:1 ), Vrana 3, Gross 3, Schmidt 3, Laškody 3, Lapšanský 2, Muránsky 2.

2. liga - mladší žiaci Východ

Kežmarok B - Spišská Nová ves B 0:16 ( 0:6, 0:7, 0:3 ), Lesňak 4, Chmeľ 3, Štrauch 2, Skalický 2, Horváth 2, Hamráček, Kunzo, Karaffa D.

Pišská Nová Ves B - Mchalovce B 14 : 2 (8:2, 5:0, 1:0 ), Skalický 5, Horváth 4, Gavalier 2, Kunzo , Štrauch , Chmeľ

Prípravné zápasy prípravky

5. ročník- Spišská Nová Ves - Poprad 27:2 (13:1 ), Polomský 6, Ondov 6, Ludányi 5, Gavalier 3, Jánoš 3, Marek 2, Klein 2.

4. ročník - Spišská Nová Ves - Poprad 11:17 ( 6:8 ), Theis 2, Saxa, Tomšík, Vospálek, Nechaj, Bodák, Karaffa R.,Melega, Rady, Sloboda.

1. liga žien - prípravný hokej

HC Spišská Nová Ves - HK Banská Bystrica 9:1 (3:0, 3:0, 3:1), Plencnerová 2, Brémová 2, Sroková, Výbošťoková, Findurová, Kežmarská, Ihnaťová. 1. liga žien sa začína prvým kolom v sobotu o 19.30 hod. doma, domáce HC privítajú hokejistky Zvolena. Kolektív žien doplnil svoj káder dvomi hráčkami a to brankárkou Budajovou a obranu posilnila hráčka z Košíc Brémová.