V derby debakel

Sportnet|10. sep 2007 o 00:00

Najvyššia súťaž hádzanárov má za sebou 1. kolo. Po predohrávke P. Bystrica - Martin (34:22) boli cez víkend na programe zvyšné duely. Pozornosť sa

sústredila na východoslovenské derby v Prešove. Tam domáci (v sobotu absolvovali neúspešný vstup medzi českou elitou) rozstrieľali Košičanov, hoci súperi sa dlho ťahali za prsty. Hostia však ani raz neviedli a postupne úplne kapitulovali.

Prešov Košice 46:30 (20:15)

PREŠOV. Kým v českej extralige Prešovčania v premiére prepadli, v slovenskej si derby na úvod súťaže vychutnali. Prvý polčas však košickému debaklu vôbec nenasvedčoval. Hostia síce v Tatran handball aréne ani raz neviedli, no zhruba dvadsať minút sa ťahali s domácimi gól na gól. Predovšetkým zásluhou strelecky disponovaného P. Hruščáka, autora prvých siedmich gólov Košičanov v rade. V závere prvej časti sa kvalita Tatrana začala prejavovať. Po prestávke sa úradujúci majster vypol k dobrému výkonu. Záver stretnutia už vyznel ako jeho jednoznačná exhibícia. Gólostroj Prešova nezastavili ani brankárske výmeny v bráne Košíc.

ŠTATISTIKA:

Zostavy a góly: Tatran: Bakša, Kaminský Mazúr, Marušák, T. Mažár 3, Mi. Urban 1, Geci 1, Pekár 11, Fuňak 4, Radčenko 1, Mikéci 5, Kozlov 11, S. Mažár 8/6, Dudáš 1. Inžinierske stavby: Olejár, Paul Mazák, Hruščák 13/2, Hičo, J. Kolesár 1, Guzy 3, Pecha 3, Strapko 1, Bokol 3, T. Urban, M. Kolesár 3, Petraško 3. Pokutové hody: 6/6 2/2. Vylúčení: 9 5. ČK: 9.min. T. Urban (IS) za hrubý faul na Kozlova. Rozhodovali: Sivák a Dvorský, 1255 divákov.

Zostávajúce výsledky: Hlohovec - Topoľčany 31:14 (15:5), ŠKP Bratislava - Nové Zámky 29:33 (14:15).