Líder zachraňoval česť domácich

Sportnet|11. sep 2007 o 00:00

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala zápasmi ďalšieho kola.Š. Jastrabie - Plaveč 5:1 (4:0)Od začiatku prevzali réžiu hry do

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala zápasmi ďalšieho kola.

Š. Jastrabie - Plaveč 5:1 (4:0)

Od začiatku prevzali réžiu hry do svojich rúk hostitelia, ktorí po úvodnej štvrťhodine spustili na bránu hostí gólový uragán a tým prakticky rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Aj napriek jasnému náskoku, ktorý vyplynul hlavne po pekných individuálnych a štandardných situáciách sa do prestávky s jasným vedením neuspokojili a ich náskok mohol byť aj výraznejší. Po zmene strán domáci herne poľavili a tempo hry sčasti upadlo. Bezradní hostia sa neustále na ihrisku akoby len hľadali a bránu domácich prakticky vôbec neohrozili. Po hodine hry navyše inkasovali ďalší gól po chybe ich brankára. Až v závere zápasu, keď domáci strážili svoj skalp, sa im podarilo aspoň čestným gólom po zaváhaní domácej obrany skorigovať výsledok.

Góly: Guľaš 2, Čury, Kerčár, Balužinský - Tomáš. Pred 50 divákmi rozhodoval Pyda, ŽK: bez kariet.

Kyjov - Jarabina 2:3 (0:2)

V obojstranne dramatickom zápase po dosť rozháranom začiatku prebrali iniciatívu do svojich rúk hostia, ktorí si do prestávky dokázali vytvoriť sľubný náskok postačujúci na ich cenné víťazstvo. Po zmene strán kolektívy zvýšili útočnú aktivitu, pričom v porovnaní s prvou polovicou zápasu sa hral aj korektnejší futbal. Aj keď sa po hodine hry podarilo domácim znížiť náskok hostí, tí priebeh hry mali pod kontrolou a vedenie si opäť dokázali poistiť. V závere zápasu, aj keď domáci nezložili zbrane, podarilo sa im už iba skorigovať konečný výsledok.

Góly: Hric 2 - T. Koneval, Jaseník, Boško. 50 divákov, ŽK: Vislocký (Jarabina).

Orlov - Podolínec 1:2 (0:0)

V zaujímavom a vyrovnanom stretnutí prvá polovica duelu priniesla vyrovnaný priebeh, no kolektívy sa v ofenzívnej činnosti nedokázali vôbec presadiť. Až po zmene strán pridali oba tímy na dôraze v ofenzívnej činnosti, z ktorej dokázali však viac vyťažiť hostia, keď po hodine hry v priebehu piatich minút sa dostali do dvojgólového náskoku. Aj napriek inkasovaným gólom sa Orlovčania nevzdávali a v závere zápasu sa im podarilo znížiť stav stretnutia. Aj napriek enormnej snahe v posledných minútach sa im už vyrovnať skóre nepodarilo. Vzhľadom na celkový priebeh duelu by však deľba bodov bola spravodlivejšia.

Góly: Čižik - Šebest, Čupka. Pred 100 divákmi rozhodoval Varchola, ŽK: Čupka, Varga (obaja Podolínec).

Litmanová - V. Ružbachy 2:7 (0:3)

Od úvodu vyvinuli favorizovaní hostia výrazný tlak na bránu domácich, ktorí už v 5. minúte dokázali okoreniť úvodným gólom, ku ktorému im dopomohol jeden z domácich hráčov vlastencom. V ďalších fázach mali neustále hru na svojich kopačkách hostia a do polhodiny viedli už rozdielom triedy. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a tú mali jednoznačne pod kontrolou hostia. Až po hodine hry sa dostali k slovu aj domáci gólom Vislockého z pokutového kopu. V závere sa hosťom podarilo prikrášliť svoje vedenie ešte ďalšími troma gólmi po pekných individuálnych akciách. Posledné slovo mali predsa len domáci, ktorým sa po jednej z mála chýb domácich v defenzíve podarilo v závere znížiť skóre.

Góly: Vislocký 2 - M. Diňa a Sakáč po 2, M. Heban, J. Hanečák, vlastný. Pred 50 divákmi rozhodoval Vilček, ŽK: bez kariet.

Jakubany - Čirč 2:5 (0:4)

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov začali hostia bez rešpektu a z veľkej ofenzívnej prevahy dokázali vyťažiť maximum, väčšinou po pekných kombinačných akciách. Domáci ostali aktivitou Čirčanov zaskočení a zmohli sa len na ojedinelé príležitosti po strelách z diaľky. Po zmene strán hostia herne poľavili, čo domáci zužitkovali na skorigovanie ich hladkého víťazstva. V závere duelu mohli hostia svoje vedenie ešte zvýšiť, no ďalšie sľubné príležitosti už nedokázali zužitkovať.

Góly: T. Štempa 2 - Gajdoš, Kolcun, Urda, Martin Pyda, Gernát. Pred 80 divákmi rozhodoval Barlík, ŽK: bez kariet.

V. Lipník - Údol 2:2 (0:2)

Úvod vyšiel hosťom, ktorí si už do 10. minúty vytvorili sľubný dvojgólový náskok. Ten sa im však nepodarilo udržať, pretože v ďalšom priebehu herne poľavili, čo však domáci tím nedokázal patrične zužitkovať. Až po zmene strán po prestriedaní hostitelia ožili a po hodine hry sa im po výborne umiestnenej strele podarilo vrátiť do stretnutia. Po tomto okamihu vrhli Lipníčania všetky sily do útoku, čo dokázali zužitkovať na vyrovnávajúci gól po ďalšej výborne umiestnenej strele Hrebíka. V záverečnej štvrťhodine sa snažili domáci strhnúť vedenie na svoju stranu, no hostia si už zisk bodu ustrážili.

Góly: Huba, Hrebík - T. Sova, Kravčák. Pred 80 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: Bočkaj, Labant (obaja V. Lipník).