"Ja som za to, aby sa táto kazeta uverejnila. Nech sa ukáže, ak sú tam údaje, ktoré by niekoho mohli dostať do zaujímavého svetla," povedal premiér Robert Fico. Podľa neho sa údaje na kazete dajú konfrontovať s písomnými záznamami polície.
"Na Slovensku boli ľudia, ktorí boli informovaní o vývoji v nebankových subjektoch a ktorí si krátko predtým, ako krachli, peniaze povyberali," vyhlásil premiér s tým, že maximálne podporuje generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Ten na otázky týkajúce sa CD neodpovedá.
Pozrie si to s Trnkom
Vladimír Mečiar však povedal, že s Trnkom v piatok telefonoval a dohodli sa na tom, že výsledky na CD si spolu pozrú. Či to je tak, Trnka nepotvrdil. "Keď mi nedajú súhlas, prečo by som vám (novinárom, poznám. red.) to nenamnožil, to ide pomerne rýchlo," povedal Mečiar o zverejnení údajného kompromitujúceho zoznamu politikov a verejných činiteľov. Politici mali mať podľa Mečiara z BMG bohaté výnosy a peniaze si vraj stihli vybrať ešte pred krachom.
Odborníci zainteresovaní vo vyšetrovaní však o tom pochybujú.
"Ak sa mená politikov nenašli v oficiálnom zozname, neviem si predstaviť, ako chcú tento údajný zoznam overiť," povedal SME nemenovaný vyšetrovateľ. Podľa ďalšieho človeka zainteresovaného
na vyšetrovaní, ak šéf BMG Vladimír Fruni peniaze politikom rozdával, tak určite nie cez oficiálne účtovníctvo.
Ak sa nestratili
Mečiar hovorí, že zoznam sa bude dať overiť na základe dokumentov polície, ak sa nestratili, "lebo boli prevážané". Keby Fruni mal CD k dispozícii, boli by podľa lídra HZDS možno nad ním aj iné rozsudky. CD dal prokuratúre Mečiar v roku 2004. Bolo zašifrované PGP šifrou, ktorú teraz prelomila tajná služba. Tá na otázky, či jej heslo niekto dal, alebo to zvládla sama, neodpovedá.