Betliar zastavil sériu lídra

Sportnet|11. sep 2007 o 00:00

Uplynulé piate kolo I. triedy prinieslo body len domácim celkom. Najvýraznejší výsledok sa zrodil v Jablonove n/T, kde padlo spolu deväť gólov.

Dedinky si okrem siedmich z nich odviezli aj dve červené karty. Vylučovalo sa aj v Plešivci a na Pači. Očakávané susedské derby v Betliari znamenalo pre Polomčanov prvú prehru v súťaži. Prekvapivo dobre sa darí Brzotínu, ktorého hráči prehrali zatiaľ len raz a sú tretí. Sily, zdá sa, skonsolidovali aj v Dobšinej, ktorá prehrala na Pači len gól z pokutového kopu. Zlý začiatok majú v Plešivci, ktorý je s piatimi bodmi na dvanástom mieste. Za ním sú už len Pača s troma bodmi a nováčik súťaže Kružná, ktorá na víťazstvo či remízu ešte len čaká.

Betliar - G. Poloma 3:1 (3:1)

BETLIAR. Po opatrnom úvode sa v susedskom derby ujali vedenia hostia. Priamy kop Z. Greška skončil pod brvnom Návojovej brány. O chvíľu nato mohol Varga zvýšiť náskok, jeho krásna strela však skončila na brvne. Z následného útoku domáci vyrovnali, keď po centri Vávru skóroval M. Árvay. Aj pri druhom góle bol Vávra, keď vyhral hlavičkový súboj so svojím strážcom Gunárom. O dve minúty nato potiahla útok nová posila Tatrana Orabinec a Vávra pridal tretí gól. Možnosť na kontaktný gól prišla v závere polčasu. Po faule na Z. Greška však R. Lipták penaltu nepremenil. V druhom polčase hostia otvorili hru. Postupne však znervózneli a nedarilo sa im. Naopak, v závere mohli ešte inkasovať, Krnáč ich však podržal.

Góly: Vávra 2, M. Árvay - Z. Greško, ŽK: J. Zdechovan - R. Greško, P. Rogos, Ferenčák, R: Macko, DZ: Nagy, D: 300, BETLIAR: Návoj - M. Zdechovan, Kasper, Ľ. Árvay, Ivanko, Oravec, J. Zdechovan, Orabinec, Motyka, Vávra, M. Árvay, striedali Fabian, Schvarz, GEMERSKÁ POLOMA: Krnáč - R. Greško, Gunár, Rogos, Ľ. Ďuriček, Z. Greško, Varga, Ferenčák, R. Lipták, Breznen, P. Lipták

(pp)

Vyšná Slaná - Lipovník 3:2 (1:0)

VYŠNÁ SLANÁ. Lipovníčania od začiatku ťažili z prevahy v strede poľa. Do vedenia však išli domáci, keď Krištof premenil priamy kop. Ďalšie dve šance zahodili. Na druhej strane bol nebezpečný Kerekeš, Podracký nastrelil brvno a v šanci bol aj Barczi. Po prestávke nastúpil Fifik a oživil hru Vyšnej Slanej. No boli to hostia, ktorí skórovali. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Na 2:1 potom zvýšil Zábrel, no hostia znova vyrovnali. Kvôli slnku Lindák vyrazil loptu len pred seba a pohotový Kerekeš pridal druhý gól. V posledných desiatich minútach najprv veľkú šancu spálil Németh, keď hlavičkoval tesne vedľa. O chvíľu nato potiahol útok dobre hrajúci Liptai, odcentroval a v skrumáži dotlačil loptu do siete Fifik.

Góly: Krištof, Zábrel, Fifik - Kerekeš 2, ŽK: Krupár, M. Gallo - Ičo, Kardoš, R: A. Farkaš, DZ: Šimko, D: 150, VYŠNÁ SLANÁ: Lindák - M. Vido, M. Gallo, P. Vido, Krupár, Krištof, Kračún, R. Rogos, Bendík, Liptai, Zábrel, striedali Fifik, A. Rogos, LIPOVNÍK: Dányi - Orosz, Barczi, Szabó, Ičo, Šalamon, Podracký, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Bollo, striedali Németh, Vilímek

(pp)

Plešivec - Krh. Dlhá Lúka 2:2 (1:0)

PLEŠIVEC. Domáci, ktorým sa v uplynulých kolách nie príliš darilo, začali náporom a prvá vážnejšia akcia znamenala vedenie. Po rohu Violu presne hlavičkoval kapitán Szaniszló. Nasledovalo viacero zahodených šancí domácich. Na druhej sa hostia snažili ohroziť Koncza strelami z diaľky. Vo vyloženej šanci netrafil dobre Rigó. Obrat v zápase prišiel počas troch minút, keď najprv Rigó a potom Bernáth strelami z diaľky prekvapili Koncza. Domáci prestriedali a vrhli všetky sily do útoku. Vyrovnanie mal na kopačke dvakrát Macho, ale domáci stihli zachrániť. Desať minút pred koncom sa dočkali. Center Lavena poslal do siete obetavou hlavičkou Szeman.

Góly: Szaniszló, Szeman - Rigó, Bernáth, ŽK: Žiga, Szaniszló - Emödi, ČK: Viola (Plešivec), R: Gyenes, DZ: Klinko, D: 200, PLEŠIVEC: Koncz - Gajdoš, Macho, Lipták, Szaniszló, Tomi, Viola, Žiga, Kovács, Laven, Szeman, striedali Kováč, Bodnár, Gallo, KRH. DLHÁ LÚKA: Máté - Mir. Péči, Kakalejčík, Emödi, Csobády, Korintuš, Mar. Péči, Dunka, Rigó, Bernáth, Darvaš, striedali Klárik, Gebe

(pp)

Pača - Dobšiná 1:0 (1:0)

PAČA. Hostia mali optickú prevahu, lepšie kombinovali v poli. Ich útoky však končili pred šestnástkou Pače. Domáca obrana hrala síce trochu chaoticky, ale o to efektívnejšie a eliminovala pokusy hostí. Tí aj keď sa dostali do šance, podarilo sa im ju zahodiť. Dobšinčania mohli ísť do vedenia, Jakubčovi však lopta v dobrej pozícii odskočila. Na druhej strane domáci hrozili rýchlymi protiútokmi. Najprv Bocko nastrelil brvno a potom sa zoči-voči Breuerovi nepresadil Šomšák. Aktivita sa im však vyplatila. Po faule na Šomšáka premenil Znak penaltu a ako sa ukázalo neskôr, získal pre mužstvo prvé víťazstvo. Po prestávke odolávali snahám hostí, ktorí mali tiež pár šancí. Breuer musel desať minút pred koncom znova čeliť jedenástke, tentoraz ho však Znak neprekonal. Ešte predtým však za svoje poznámky musel odísť pod sprchy Leško.

Gól: Znak (11 m), ŽK: Znak - Grančák, Leško 2, Lukáč, ČK: Leško (Dobšiná), R: O. Gonos, DZ: Máté, D: 80, PAČA: Manko - Cmorik, I. Demjan, Znak, Sústrik, Bocko, Adam, Polyák, Filiczký, Gajdoš, Šomšák, striedali M. Zagiba, Liška, Ruszó, DOBŠINÁ: Breuer - Strelka, Lukáč, Leško, Jakubčo, Grančák, Barnák, Valentko, Herško, Brnčík, Fabian, striedali Horváth, Gallo

(pp)

Jablonov n/T - Dedinky 7:2 (3:0)

JABLONOV n/T. Domáci už po polhodine hry stanovili polčasové skóre rozdielom triedy a množstvo ďalších šancí nevyužili. Na oboch stranách mužstvá za fauly v šestnástke mali výhodu pokutového kopu, ktoré exekútori premenili. Hostia po prestávke ešte korigovali výsledok, ale inkasovali ďalšie štyri góly. V závere dohrávali desiati, keď po druhej žltej karte arbiter vylúčil Surovského a za vyhrážky na adresu rozhodcu po skončení stretnutia dostal červenú kartu aj P. Ogurčák.

Góly: Strama 2, Karafa 2, R. Balázs (11 m), Erdélyi, A. Balázs - Surovský, Ľ. Pamula (11 m), ŽK: P. Juhász - Surovský 2, Majerčák, M. Ogurčák, Ľ. Pamula, ČK: P. Ogurčák, Surovský (obaja Dedinky), R: Drenko, DZ: Heveši, D: 50, JABLONOV n/T: R. Balázs - Suvák, Zajdó, P. Juhász, Fifik, Karafa, Gamba, Strama, Viszlay, Erdélyi, L. Miliczký, Hlavček, A. Balázs, Tamás, DEDINKY: M. Ogurčák - Majerčák, P. Ogurčák, Chochol, Čik, S. Ogurčák, Novák, Surovský, Ľ. Pamula, Grigeľ, M. Chabada, striedal Soják

(kcs)

Brzotín - Vlachovo 1:0 (0:0)

BRZOTÍN. V bojovnom a vzácne vyrovnanom stretnutí boli šance na oboch stranách a mierne mali navrch hostia. Pod ich nepremenenie sa podpísala hlavne nepresnosť v zakončení ako i úspešnosť brankárov. Jediný gól, ktorý mal pre domácich cenu troch bodov, padol v 53. min. stretnutia, keď hlavou skóroval R. Znak. Desať minút pred koncom mali hostia možnosť na vyrovnanie, ale stopercentnú tutovku zahodil Hronec. Obišiel obranu i brankára a v snahe vyslať delovku trafil tyč domácej brány. Následne odrazenú loptu už gólman kryl.

Gól: Znak, ŽK: R. Dókus, Gašpár - Leško, Sklenár, Rupp, R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 80, BRZOTÍN: Lenkei - Kočiš, Demeter, L. Polyák, Kristof, A. Polyák, R. Dókus, Bacso, Ovári, G. Grecmacher, Znak, striedali Gášpár, Kováč, VLACHOVO: Hlaváč - Sklenár, Hricko, M. Greško, Hajdúk, Jakab, Z. Gecelovský, Gunda, Rupp, Lipták, Hronec, striedal Šimon

(kcs)

Rudná - Kružná 3:0 (2:0)

RUDNÁ. Obe mužstvá produkovali futbal priemernej úrovne. Domácim sa podarilo vyťažiť z minima maximum. Podarilo sa im uskutočniť tri jednoduché akcie, ktoré priniesli gólový efekt. Najprv oslávil svoje narodeniny prvým gólom v drese Rudnej Demko. Potom museli preskupiť rady, pretože sa zranil Dávid. Po polhodine hry domáci v strede dobre rozohrali a Domik z uhla zvýšil na 2:0. Ku koncom polčasu sa do šance dostali aj hostia. Po prestávke hosťom postupne dochádzali sily, korigovať výsledok sa pokúsili až v závere. To však už domáci viedli 3:0, keď v otvorenej obrane hostí dorazil strelu Domika do siete Ďuriček. Desať minút pred koncom ešte Domik nastrelil krížnou strelou tyč.

Góly: Demko, Domik, Ďuriček, ŽK: Šimon - , R: Lucza, DZ: Székely, D: 80, RUDNÁ: R. Szöllös - P. Szöllös, Demko, Ďuriček, Šimon, Molčan, Ján Gonos, R. Kovács, Bačo, Dávid, Domik, striedal Koteles, KRUŽNÁ: Salai - Lipták, Szabó, Mezei, L. Sendi, Rusznyák, Krága, Ivančo, Harabin, A. Szendi, Farkaš