Druhá remíza slovenských mladíkov

Sportnet|12. sep 2007 o 00:00

Slovensko 21 - Rakúsko 21 1:1 (0:0)Mladí Slováci majú po dvoch úvodných kvalifikačných vystúpeniach na svojom konte po dvoch remízach dva

Slovensko 21 - Rakúsko 21 1:1 (0:0)

Mladí Slováci majú po dvoch úvodných kvalifikačných vystúpeniach na svojom konte po dvoch remízach dva body.

SENEC. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali vo svojom druhom kvalifikačnom stretnutí o postup na ME 2009 na štadióne NTC v Senci so svojimi rovesníkmi z Rakúska 1:1 (0:0). Skóre zápasu otváral v 63. min. hosťujúci Dober, o vyrovnanie sa v 84. min. postaral striedajúci Peter Maslo. Najbližší zápas odohrajú reprezentanti SR do 21 rokov 12. októbra na pôde Belgicka.

Prvý vzruch priniesla už 2. minúta - po centri z nepriameho kopu rakúskeho mužstva v obrannom zákroku kapitán slovenského tímu Pekarík zrazil loptu na žrď Košického bránky a takmer si dal vlastný gól. V 21. min. z 20 metrov natiahol brankára hostí peknou strelou Jendrišek, ale podobne ako o minútu neskôr Pilár mieril asi meter nad. Po zmene strán boli aktívnejší Rakúšania, ktorí si vytvorili viacero sľubných šancí. Skóre stretnutia otvoril v 63. min. po strele z priameho kopu obranca Andreas Dober. Ten istý hráč sa o tri minúty neskôr prezentoval pohotovou strelou z diaľky, ktorú reflexívne vyrazil brankár Košický. V 82. min. nevyužili ďalšie príležitosti na strelenie druhého gólu hosťujúci Kavlak a Okotie. Z následného protiútoku prekvapujúco vyrovnal striedajúci Peter Maslo, ktorý využil nedorozumenie v rakúskej obrane a preloboval Olejnika - 1:1.

(sita)

Góly: 84. P. Maslo - 63. Dober, ŽK: L. Opiela, Majtán, P. Maslo - Schiemer, rozhodovali: Stavrev - Kirovski, Kodovski (všetci Maced.), 453 divákov. Slovensko 21: Košický - Pekarík, M. Tóth, Jonáš, P. Mráz - Ižvolt (58. V. Gajdoš), L. Opiela (78. P. Maslo), Kucka, Pilár - Pavol Jurčo (78. Majtán), Jendrišek. Rakúsko 21: Olejnik - Dober (90.+ Madl), Hoheneder, Schiemer, Erbek - Klein, Baumgartlinger, Zakany (84. Stanislaw), Kavlak - Stankovic, Okotie (90. Hackmair).