Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Šechný pod sprchy, Bartoš hral s hrčou

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skKežmarskí hokejisti sa Košičanov dlho držali ako kliešť. Zaostávať začali po vylúčení Šechného v 37. minúte na

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Kežmarskí hokejisti sa Košičanov dlho držali ako kliešť. Zaostávať začali po vylúčení Šechného v 37. minúte na päť minút a do konca zápasu za zranenie Bartoša narazením na mantinel. Aj tréner hostí priznal, že strata skúseného matadora jeho mužstvo ovplyvnila. Oceliari vyhrali 5:3.

Náraz na hranu

Peter Bartoš sa po náraze zozadu od Šechného dvíhal z ľadu len ťažko. Hlavou narazil presne na hranu mantinelu a odnieslo si to čelo. Okamžite mu navrelo a vyrástla mu na ňom poriadna hrča. Našťastie, nebolo potrebné nič zašívať. "Bolo to nepríjemné, hlavou rovno do hrany. Ešteže to dobre dopadlo," komentoval P. Bartoš, ktorý síce atak očakával, ale trochu iný. "Myslel som, že príde z inej strany. Rišo ma však trafil zvrchu, aj keď z neho strany to iste nebol úmysel." Chvíľku trvalo, kým sa kapitán oceliarov z ľadu pozviechal. "Náraz niečo zanechal, ale ako hovorím, dopadlo to dobre." Keďže z nepríjemne vyzerajúceho nárazu sa nevykľulo nič vážnejšie, Bartoš mohol pokračovať v zápase ďalej. "Bolesť som v ďalších minútach už necítil. Keby áno, určite by som nehral, lebo hlava je hlava. Bolo to však dobré," potvrdil hráč, ktorého včera na ľade bolo vidieť. Podieľal sa na druhom góle a mal ešte jednu výbornú šancu.

Šéf útoku chýbal

V 37. minúte teda musel ísť Richard Šechný pod sprchy a Kežmarčanom sa rozpadol prvý útok. Skúsený 35-ročný harcovník svojmu mužstvu citeľne chýbal. Síce dovtedy výrazne nevytŕčal, ale vybojoval napríklad dve vylúčenia. Pre nováčika je to dôležitý hráč, čo sa ukázalo po jeho odchode. Košičania z 2:1 upravili na 4:1 a aj keď Pavličko vzápätí znížil, bolo už napriek snahe hostí prakticky po zápase. "Jasné, že vylúčenie Šechného do konca zápasu nás ovplyvnilo, videli ste to sami. Je to šéf nášho útoku a keď odišiel, bolo to cítiť. Chlapcom nemal kto nahrať, Šechný predsa len vie aj podržať puk, keď treba," vyjadril sa tréner Kežmarku Miroslav Ihnačák. Napriek tomu sa jeho tím za výkon v Košiciach hanbiť rozhodne nemusel. "Rozhodla individuálna chyba, po ktorej sme dostali gól na 3:1. Košice majú skúsené mužstvo a už to nepustili," dodal kouč zatiaľ sympatického extraligového nováčika.

Zmena po zápase

Gól na 5:3 zaznamenali Kežmarčania 19 sekúnd pred koncom. Padol kuriózne, keď po strele Petrinu od modrej čiary sa puk od mantinelu za Petríkovou bránkou odrazil na chrbát košického gólmana a zamieril do bránky. Situáciu pred Petríkom ešte kontroloval Škovira. Rozhodca pripísal gól Petrinovi, ale už po zápase došlo ešte v zápise k zmene autora, pretože sa ukázalo, že puku do siete ešte predsa len pred bránkou pomohol svojím dotykom hokejky Škovira.

Fans zdravili Klempu

Košickí fans po záverečnom klaksóne zdravili skandovaním brankára Kežmarku Martina Klempu. Nezabudli, že práve tento gólman svojho času Košiciam pomáhal v ťažkých časoch, keď si zachraňovali extraligovú kožu. Skúsený brankár fanúšikom HC na oplátku zamával. Inak, v kádri Kežmarku bola celá hŕba hráčov, ktorí kedysi pôsobili v Košiciach. "Určite, človek to vníma, že sa s viacerými protihráčmi dobre pozná. Počas zápasu však na ľade nie je čas pozerať sa na to," povedal na túto tému útočník Košíc Gabriel Špilár.