Sviťania vyhrali aj v derby

Sportnet|13. sep 2007 o 00:00

Miklušovce - Štrba 3:2 (2:0)Vývoj prvého polčasu ovplyvnil úvod, ktorý hosťom vôbec nevyšiel. V rozpätí necelých desiatich minút inkasovali dva

Miklušovce - Štrba 3:2 (2:0)

Vývoj prvého polčasu ovplyvnil úvod, ktorý hosťom vôbec nevyšiel. V rozpätí necelých desiatich minút inkasovali dva zlepené góly. Oba lacné zásahy padli po centroch a následných hlavičkách domácich hráčov v 10. a 19. minúte. Až v druhej polovici prvého polčasu sa k slovu dostali aj hostia, ale M. Levocký ani Badzik svoje šance nevyužili. Zmrazení hostia sa po zmene strán rýchlo dostali do hry, keď už v 47. minúte Badzik znížil. Za tohto stavu mal ten istý hráč ideálnu príležitosť na vyrovnanie, keď sa rútil sám na domáceho brankára, ale neprekonal ho. Aktivita Štrbanov sa stupňovala. Hostia otvorili hru a domácim sa v 78. minúte znova podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Po faule v pokutovom území mohli Miklušovce rozhodnúť z bieleho bodu, no jedenástku nepremenili. Naopak, po podobnej situácii na druhej strane znížil v 88. minúte z jedenástky M. Levocký. Hosťom však už na vyrovnanie neostal čas.

Góly: 10. a 78. Petrenčák, 19. Pavlovič - 47. Badzik, 88. M. Levocký (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Džubák, ŽK: Michalko, Pavlovič - Miroslav Macko, ČK: Fedor (Miklušovce). ŠTRBA: Chmura - A. Galovič, Pamula, Milan, Miroslav Macko (74. Michalko) - Marián Macko, Hurajt (61. M. Sabo), M. Levocký, Čunderlík - Lajčák, Badzik (83. Pleteník).

(riso)

Sp. Bystré - Junošport 2:0 (1:0)

V derby súboji dvoch tímov, ktoré doteraz ešte neokúsili slasť víťazstva, sa v prvom polčase hral veľmi slabý futbal. Oba celky sa akoby iba oťukávali a gólových náznakov šancí bolo ako šafranu. Obe mužstvá navyše vychádzali zo zabezpečenej obrany. Až na konci prvého polčasu vystrelil spoza šestnástky domáci M. Budaj a lopta na prekvapenie skončila v sieti. Hneď na začiatku druhého polčasu sa domácim podarilo zvýšiť svoje vedenie, keď aktívny M. Budaj po centri Pekarčíka hlavou po druhýkrát rozvlnil sieť. Hra sa na rozdiel od prvej polovice už nepohybovala iba medzi šestnástkami. "Kubašania" mohli poistiť svoj náskok, ale Pekarčík ani Kubičko neskórovali. V záverečnej štvrťhodine akoby hostiteľom došli sily a k slovu sa dostali aj hráči Junošportu. Vytvorili si niekoľko príležitostí, ale brankár domácich svoje mužstvo podržal.

Góly: 45. a 51. M. Budaj. Pred 100 divákmi rozhodoval Černický, ŽK: Kubičko, Herák, Keďuch - Šipoš, Repka, Kuľanda. SP. BYSTRÉ: Bendik - Marko, Šimonovič, Olexa, Molitor (65. Petrula) - Pekarčík, D. Budaj, Kubičko, Jakubčo (60. Herák) - F. Budaj, M. Budaj (75. Keďuch). JUNOŠPORT: Ľ. Sopko - Šipoš (46. Maroš Pyda), Kuľanda, Timko, M. Sopko (65. A. Kontra) - Pristaš, Repka, P. Kačmarčík, Boďo (70. Ružik) - Sekelský, Michal Pyda.

(riso)

Poprad B - Svit 0:1 (0:1)

V príťažlivom podtatranskom derby mali po opatrnej úvodnej štvrťhodine viac z hry Sviťania, ktorí peknou kombinačnou hrou robili domácej defenzíve nemálo starostí. Z územnej prevahy sa im v 24. minúte podarilo vyťažiť aj úvodný gól stretnutia, keď Kšenzakovič stiahol v pokutovom území nedovoleným spôsobom Handzuša a nariadenú penaltu Valluš s istotou premenil. Po góle hostia kontrolovali vývoj zápasu a hostiteľov do vážnejších gólových príležitostí vôbec nepúšťali. Popradská rezerva si jednu z ojedinelých šancí dokázala vytvoriť v 29. minúte, keď tvrdú strelu Kšenzakoviča z priameho kopu vytlačil pozorný Marušák na rohový kop. Dôrazne hrajúci hostia v ďalších fázach hry podnikali ďalšie nebezpečné akcie, z ktorých mohli tesne pred odchodom do kabín vyťažiť druhý gól, keď po rohovom kope Rusnáka lopta preletela až k voľnému Jinovi, ktorý však z piatich metrov prekopol odkrytú domácu bránu. Po zmene strán sa obraz hry podstatnejšie nezmenil a hostia si vytvárali ďalšie sľubné príležitosti na skórovanie. V 51. minúte sa zoči-voči Frankovi nedokázali presadiť a po hodine hry po peknej kombinačnej akcii prekopol bránu Polakovič. V 70. minúte mohol spečatiť víťazstvo hostí Karkoška, no svoj sólový únik nedokázal zužitkovať. V záverečnej štvrťhodine vrhli domáci všetky sily do útoku, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Gól: Valluš (z 11 m). Pred 600 divákmi rozhodoval Boldižár, ŽK: Miženko, Kubesa, Kšenzakovič - Polakovič. POPRAD B: Frank - Žemba, Miženko (70. Kester), Ondruš (46. Smižanský), Kubesa - Petruš, M. Kobolka, Kšenzakovič, Oravec - Compeľ, Sluka (63. A. Tropp). SVIT: Marušák - Marhefka, Polakovič, Valluš (86. Medvec), Jina - Krišanda, Fridman, Hudač, Diabelko (90. Čarnota) - Rusnák, Handzuš (55. Karkoška).

(mdc)

Plavnica - Uzovce 3:1 (2:1)

Po obojstranne opatrnej štvrťhodine, keď sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska, sa ako prví dostali k slovu domáci v 16. minúte, keď strela Murcka z priameho kopu letela tesne nad bránu. O dve minúty na to pohrozili aj hostia strelou, ktorú po individuálnej akcii Juska Majdák zneškodnil. V 25. minúte sa však domáci predsa len dočkali úvodného gólu, keď Murcko našiel pekným centrom voľného Šomského a ten hlavou rozvlnil sieť. Domáci sa však z vedenia netešili dlho, pretože v 30. minúte sa podarilo hosťom vyrovnať, keď po priamom kope Mašleja nekrytý Tokár prekonal Majdáka. V 40. minúte sa Plavničanom podarilo znova nakloniť misky váh na ich stranu, keď rohový kop Kupca brankár hostí stačil vyraziť, no na dorážku Pavlišina už nestačil zareagovať. Po zmene strán mali v úvode viac z hry domáci a v 53. minúte sa im podarilo ich náskok poistiť Kupcom, ktorý výborne umiestnenou strelou k žrdi nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu. Po tomto okamihu už domáci kontrolovali svoje vedenie až do záveru stretnutia, pričom hostia sa snažili dostávať do ojedinelých príležitostí po brejkoch, ktoré im však absolútne nevychádzali.

Góly: 16. Murcko, 40. Pavlišin, 53. Kupec - 18. Jusko. Pred 180 divákmi rozhodoval Berecký, ŽK: S. Chovanec - Vavrek, Baran. PLAVNICA: Majdák - Pavlišin (81. S. Chovanec), Rybovič, Pristač, Turlik - P. Chovanec (65. Drobňák), Kupec, Rindoš, Murcko - Šomský, Ilčišák.

(mdc)

V. Lomnica - Ch. N. Ves 4:1 (2:1)

Domáci nastúpili do stretnutia bez viacerých opôr základnej zostavy, čo sa však v súboji proti nováčikovi súťaže absolútne neprejavilo. Od začiatku produkovali Lomničania ofenzívny štýl hry a už v 14. minúte ich mohol dostať do vedenia Beller, no v koncovke sa nepresadil. V 20. minúte sa už Lomničanom podarilo predsa len dostať do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii Repiščáka s Precákom skóroval Beller. Domáci aj napriek územnej prevahe po polhodine hry inkasovali vyrovnávajúci gól po rohovom kope, keď domáca obrana zabudla na voľného Uličného, ktorý sa hlavou nemýlil. V 40. minúte sa hostiteľom podarilo nakloniť misky váh na ich stranu znovu po individuálnom uvoľnení Precáka v pokutovom území. Po obojstranne rozháranom úvode druhého polčasu domáci po vylúčení hosťujúceho Leška úplne ovládli hru a v 65. minúte dokázali využiť presilovku a poistiť náskok po krásnej strele Malinovského z priameho kopu, ktorá vymietla pravý horný kút brány. V zostávajúcich fázach boli domáci naďalej pri chuti a v 83. minúte sa im podarilo zavŕšiť ich zaslúžené víťazstvo, keď Precák ideálne prihral dobre postavenému Bellerovi, ktorý svojím druhým gólom bez problémov prekonal hosťujúceho gólmana.

Góly: 20. a 83. Beller, 40. Precák, 65. Malinovský - 30. Uličný. Pred 150 divákmi rozhodovala Jeleneková, ŽK: Precák, Malinovský, Neupauer - Leško 2, Macko, ČK: Leško. V. LOMNICA: Lang - Neupauer, Polák, Malinovský, R. Vojtek - Barabas, Repiščák, Tribula, D. Vojtek - Precák, Beller.