Majstri vo forme

Sportnet|14. sep 2007 o 00:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu sa opakovalo finále juniorskej extraligy, ale s inými hráčmi. Po celý majstrovský zápas medzi domácimi juniormi a

chlapcami z Trenčína sa prejavovala prevaha Dukly Trenčín. Po vedúcom góle domácich Trenčín nielenže vyrovnal, ale v poslednej tretine viedol 3:1. Posledných desať minút sa domáci zobudili, pridali na bojovnosti a nielenže vyrovnali, ale strelili aj víťazný gól. Diváci videli napínavý hokej do poslednej sekundy a krásne víťazstvo domáceho kolektívu. Extraligoví dorastenci Kežmarku nepotvrdili výkony z Pov. Bystrice, podobne aj hokejisti l. ligy dorastu získali na súperových ihriskách iba bod. Žiaci športových hokejových tried mali za súperov hráčov Košíc, s ktorými svoje majstrovské zápasy prehrali.

Juniori

Výsledky, extraliga, juniori: Spišská Nová Ves - Trenčín 4:3 (1:1, 0:1, 3:1), Vojtuš, Farkašovský, Zelený, Bakoš ml. Skalica - Spišská Nová Ves 1:7 (0:2, 0:2, 1:3), Farkašovský 2, Bakoš M. 2, Hübler, Gomba, Hudáček

Asistent trénera Marián Horváth:

"Takéto víťazstvá si cením oveľa viac ako jednoznačné víťazstvá. V tomto zápase bolo vidieť silu mužstva, a keď sa do toho chlapci vložia, dokážu urobiť veľké veci."

Zápas v Skalici komentoval tréner Michal Teplica: "Na zápas sme sa veľmi zodpovedne pripravovali, lebo sme čakali, že Skalica nám má čo vracať, lebo sme ju v minulej sezóne vyradili v semifinále. Veľmi nám pomohli hráči, ktorí hrajú za seniorov. Čaká nás ďalší ťažký zápas v sobotu s Košicami, na ktorý sa musíme zodpovedne pripraviť."

V sobotu Spišská Nová Ves bude hrať doma s Košicami, Poprad privíta Liptovský Mikuláš.

Dorast

Banská Bystrica - Kežmarok/Sp. Nová Ves 9:3 (0:1, 3:2, 6:0), Pisio, Oravec, Fulka, Zvolen - Kežmarok/Sp. Nová Ves 2:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0), Wachter, Bakoš.

1. liga dorastu:

Prešov - Spišská Nová Ves 5:2 (2:0, 3:1, 0:1), Pisko, Krempaský

Humenné - Spišská Nová Ves 2:2 (0:0, 2:2, 0:0), Ihnaťo, Kasaj

Športové hokejové triedy

Starší žiaci

Spišská Nová Ves A - Košice A 3:7 (2:2, 1:2, 0:3), Klinga, Plíhal, Rusnák. Košice B - Spišská Nová Ves B 23:1 (8:0, 8:0, 7:1), Lesňak. Spišská Nová Ves B - Michalovce B 16:3 (4:2, 8:0, 4:1), Vrana 3, Gross 3, Schmidt 3, Laškody 3, Lapšanský 2, Muránsky 2.

Mladší žiaci

Spišská Nová Ves A - Košice A 1:10 (0:2, 0:5, 1:3), Oravec.

Košice B - Spišská Nová Ves B 8:1 (2:0, 3:0, 3:1), Horváth.

Ako zhodnotil ŠHT Ján Bednár: "Všetky hokejové triedy sú tvorené výberom hráčov, my tvoríme triedy náborom hráčov. Táto realita sa prejavila aj na výsledkoch našich športových tried. Pochvalu si zasluhujú starší žiaci skupiny A, ktorí v prvých dvoch tretinách boli Košiciam vyrovnaným súperom. Až v poslednej tretine súper ukázal svoju silu a vyhral zaslúžene. Napriek prehre si chlapci zaslúžia uznanie. Žiaci ôsmeho ročníka prehrali veľkým rozdielom, strata piatich hráčov kolektívu sa podpísala pod výsledok. Siedmaci sa snažili, nepresadili sa fyzicky, potrebujeme zvyšovať silu a trpezlivo s nimi naďalej pracovať. Lepší výsledok sme očakávali od šiestakov, pretože v príprave Košice porazili. V tomto zápase mali slabší deň."

Ženy

HC Spišská Nová Ves - MHK Zvolen 4:5 (2:4, 2:0, 0:1), Muchová, Brémová, Kašperová, Lesňaková.

K prehre doma sa vyjadril tréner Pavol Findura:

"Nastúpili sme veľmi nekoncentrovane. Po prípravnom zápase s Bystricou sme dominovali a dievčatá si mysleli, že už vedia všetko. Prvá tretina ukázala, že bez dôslednosti sa vyhrať nedá, po hrubých chybách sme dostali štyri góly. V druhej tretine náskok súpera sa nám podarilo vyrovnať. V tretej tretine sme nepremenili štyri samostatné nájazdy, potom zápas nemôžeme vyhrať. Súper využil našu chybu a skóroval. Myslím si, že táto prehra nás poučila. Nič nie je stratené, pretože liga sa len začala."