Dve víťazstvá a dve prehry

Sportnet|14. sep 2007 o 00:00

V rámci herného sústredenia v Handlovej od 3. do 9. septembra odohrali extraligoví basketbalisti Chemosvitu Svit štyri prípravné stretnutia. V

predchádzajúcich troch nenašli premožiteľa, a tak utrpeli v príprave vlastne prvé dve prehry.

SVIT. Tréner Jány mal k dispozícii desiatku hráčov (chýbali zranený Jankovič a stále chorý Vraniak). Navyše po prvom stretnutí v Prievidzi pre chorobu vypadol aj Klarič. Napriek tomu to bola veľmi užitočná a potrebná previerka, v ktorej mohli dostať príležitosť najmä mladí hráči. Táto príprava bola čiastočne narušená neúčasťou družstva Nitry na turnaji v Prievidzi, ktorú Nitrania oznámili až v deň nášho zápasu. Napriek tomu sa nám podarilo zabezpečiť náhradný program, a tak sme neplánovane cestovali do Lučenca. V piatok, keďže Prievidžanom vypadol taktiež zápas s Nitrou, sme navyše odohrali odvetu v Prievidzi. V sobotu nasledoval štvrtý zápas za štyri dni s družstvom Handlovej.

HBK Prievidza - Chemosvit Svit 65:82 (16:25, 32:40, 47:60)

Domáci viedli v stretnutí len v úvodnej štvrtine (10:7, 13:9 a 16:14) medzi 3. a 7. minútou. Potom sme prevzali réžiu zápasu do vlastných rúk a priebeh kontrolovali až do samého záveru. 11-bodovou šnúrou sme získali 9-bodový náskok ešte v 1. štvrtine, ten Prievidžania ešte do polčasu stihli znížiť o jeden bod. V tretej štvrtine sa niekoľkokrát priblížili na dostrel (36:42, 38:44), ale my sme vždy dokázali domácim odskočiť na bezpečný rozdiel.

SVIT: Klarič 22, Znanec a Laco po 15, Žudel a Hundert (12 asistencií) po 7, Paraík a Bílik po 6, Bartoš 4, Madzin 0.

E.S.O. Lučenec - Chemosvit Svit 70:63 (24:13, 34:28, 53:47)

Družstvu pri neúčasti Jankoviča až príliš citeľne chýbal chorý Klarič. Navyše nepodalo taký kvalitný výkon ako deň predtým v Prievidzi.

SVIT: Laco 15 (13 doskokov), Hundert 13 (7 asistencií), Žudel 9, Paraík 7 (9 doskokov), Bartoš 6, Madzin a Bílik po 5, Znanec 3.

HBK Prievidza - Chemosvit Svit 74:83 (10:22, 30:44, 43:60)

Znovu celkom bezproblémové víťazstvo aj napriek neúčasti Klariča. Viedli sme viackrát rozdielom viac ako 20 bodov. V závere domáci úspešnou trojbodovou streľbou dokázali uhrať pre nich veľmi prijateľný výsledok.

SVIT: Laco 24 (10 doskokov), Bílik 19, Paraík 9 (8 ziskov), Madzin a Bartoš po 7, Hundert (6 asistencií) a Znanec po 6, Žudel 5.

MBK Handlová - Chemosvit Svit 96:81 (15:17, 39:30, 73:48)

Už v poradí 4. zápas za štyri dni sme nezačali zle a dokonca prvú časť sme vyhrali o 2 body. Potom sa už pravdepodobne na hráčoch prejavila únava. Polčas sme prehrali o 9 a po zbabranej tretej štvrtine (34:18) sme dokonca prehrávali už o 25 bodov. Úvod 4. časti nám však vyšiel a za 110 sekúnd sme 12-bodovou šnúrou znížili náskok domácich na 73:60. Táto časť bola basketbalovo najkvalitnejšia, zaznamenali sme v nej až 5 trojbodových košov, domáci však kontrovali štyrmi, a tak dotiahli zápas do víťazného konca.

SVIT: Laco 22 (12 doskokov), Bílik 14 (4), Paraík 13, Žudel (trojky 3/3) a Znanec po 12, Hundert (8 asistencií) 5, Madzin 3, Bartoš 0.

Najbližší program

Počas tohto víkendu štartuje družstvo na medzinárodnom turnaji v Pezinku, kde sa stretne s družstvami USK Praha, MBK Pezinok a KK Goranin Delnice. V utorok ráno cestuje na odvetné dve stretnutia do Ľvova.