Tatry idú na Spiš bodovať

Sportnet|15. sep 2007 o 00:00

Hlavy v smútku mali po ostatnom majstrovskom zápase tretej ligy futbalisti Vysokých Tatier. Po cennej remíze na Lokomotíve z predošlého kola totiž

doma iba remizovali s dovtedy vedúcim Brekovom 1:1, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v 88. minúte.

VYSOKÉ TATRY. Výsledok to bol veľmi nespravodlivý, veď domáci mali počas celého stretnutia výraznú hernú prevahu a hostia sa zamerali vyložene na bránenie. "Po tomto dueli sme boli skutočne veľmi smutní, lebo dva body sme jednoznačne stratili. Chýbalo nám streliť druhý gól za stavu 1:0, lebo súper stále žil a napokon dve minúty pred koncom využil štandartnú situáciu na vyrovnanie, vrátil sa k ostatnému smoliarskemu duelu tréner Vysokých Tatier Marián Wikarski. Jeho zverenci hrali zhruba od 70. minúty v početnej výhode, no práve vtedy inkasovali...

Koncentrácia opadla

"Nestalo sa nám po prvýkrát, že keď hráme s mužom naviac, koncentrácia našich hráčov opadne a akoby im potom chýbala väčšia zodpovednosť. Hostia bránili s deviatimi hráčmi a preto nikto nečakal, že by sa im ešte mohlo podariť vyrovnať. Žiaľ, stalo sa, naznačil kouč, ktorý potvrdil, že na výkone jeho zverencov sa už prejavila i únava z predošlého náročného programu, keďže hráči mali za sebou tzv. anglický týždeň. "Bolo to cítiť, najmä v závere, keď si hráči mysleli, že si už najtesnejšie vedenie ustrážia.

Trénovali s chuťou

Pozitívom je, že pred najbližším duelom v Spišskom Podhradí je mužstvo naladené pozitívne a myslí na bodový zisk. "Nálada je už o poznanie lepšia. Hráči trénovali s chuťou a cítia sa dobre. V Spišskom Podhradí sme sa minulý rok chytili a odohrali tam výborný zápas. Teraz je to už síce iné mužstvo, ale ja verím, že tam zabodujeme. V plnej forme by mal byť náš strelec Maťaš a hrať by už mal aj Dulovič. Chýbať nám bude iba Palguta, ktorý je po operácii kolena, dodal M. Wikarski, ktorého mužstvu patrí s desiatimi bodmi v tabuľke šieste miesto, keď na vedúci Svidník stráca štyri body.