Body potešili viac ako predvedený výkon

Sportnet|17. sep 2007 o 00:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skCieľ splnili. Takto jednoducho by sa dalo charakterizovať vystúpenie popradských futbalistov proti Veľkému

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Cieľ splnili. Takto jednoducho by sa dalo charakterizovať vystúpenie popradských futbalistov proti Veľkému Šarišu. Zverenci trénera Pavla Kubička zvíťazili 1:0, čím potvrdili úlohu favorita a do tabuľky si pripísali "povinné" tri domáce body.

POPRAD. Herne však Popradčania svojho kormidelníka nenadchli. "Sme radi, že cieľ sme splnili. Vstup do zápasu sa nám vôbec nevydaril. To, čo sme si v kabíne povedali, sme nesplnili. Agresivitu, s ktorou sme vybehli na Giraltovce sme nechali teraz v šatni. Celý zápas sa potom odvíjal od tohto nášho slabého začiatku," konštatoval P. Kubičko.

Vstúpili si do svedomia

Počas prestávky si hráči v kabíne vydebatovali, čo musia zmeniť a výsledok sa dostavil. "Svoje sme si povedali, najmä hráči medzi sebou. Mali sme tam nejaké zdravotné problémy, už v prvom polčase, takže som rád, že sme sa s tým vysporiadali a nestratili žiaden bod," naznačil kouč, ktorý potvrdil, že gól Kočiša z 54. minúty bol pre celé mužstvo nesmierne dôležitý. "Chlapcom sme hovorili, že keď to nejde po futbalovej stránke, treba zabrať a pobiť sa o každú loptu. Tono Kočiš sa do zápasu vložil, vybojoval loptu a dal gól. To kvitujem," dodal P. Kubičko.

Hostia sklamali

Šarišania síce držali takmer hodinu bezgólový stav, ale podľa slov ich hrajúceho trénera Martina Vasiľa toho v Poprade z futbalového umenia veľa neukázali. "Držali sme síce dosť dlho bezgólovú remízu, ale v útoku sme neurobili prakticky nič. Z hry sme súpera neohrozili, dvakrát sme vystrelili po štandartných situáciách. Boli sme v prvom polčase pod dosť veľkým tlakom, mali sme šťastie, domáci trafili žrď. Prvá polovica nebola podľa mojich predstáv, potom som vystriedal pravého záložníka. Vonku sa nedá hrať na 0:0, keď nestrieľame na súperovu bránu, nemôžeme uspieť. Gól sme dostali prakticky po chybe brankára, ktorý nás v prvom polčase výrazne podržal. V prechodovej fáze sme hrali veľmi slabo. Nemali sme rýchly, ani postupný protiútok so zakončením. Vedel som, že keď sa nezobudíme, je iba otázkou času, kedy dostaneme gól. Škoda, Poprad je veľmi dobré mužstvo, ideme ďalej, body chytíme vonku niekde inde," uviedol hosťujúci tréner M. Vasiľ.