Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Spišský Štvrtok sa vyšvihol do čela

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skPOPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala počas uplynulého víkendu

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala počas uplynulého víkendu stretnutiami 7. kola.

I. trieda

Mlynčeky - Sp. Belá 1:1 (0:0)

V obojstranne vyrovnanom prvom polčase sa útoky prelievali z jednej strany na druhú. Beľania si dokázali vytvoriť v prvej polovici duelu azda päť príležitostí, vrátane samostatných nájazdov, domáci dve, no ani jedna neskončila gólom. Po obrátke mali miernu územnú prevahu hostia a korunovali ju vedúcim presným zásahom. Mlynčeky postupne odpadávali kondične, no Beľania to nedokázali využiť na poistenie svojho najtesnejšieho náskoku. V 89. minúte na to doplatili, keď po faule v pokutovom území vyrovnal domáci Pavličko z jedenástky na konečných 1:1. Vzhľadom k priebehu by si hostia víťazstvo zaslúžili a domáci utrpeli remízu.

Góly: Pavličko (z 11 m) - Milaňák. Pred 50 divákmi rozhodoval Kostík, ŽK: Pavličko, J. Soľava - Klokoč, Schurdák.

Jánovce - Lučivná 3:2 (0:1)

Hostia nastúpili s výrazne pozmenenou zostavou. Ako prví sa k slovu dostali domáci, no pekná strela jedného z ich hráčov nenašla cieľ. V 22. minúte faulovali domáci hráča Lučivnej v šestnástke a Michalík z bieleho bodu otvoril skóre. Potom sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Po zmene strán domáci zvýšili svoje úsilie, podarilo sa im vyrovnať, čo ich ešte viac vyburcovalo. Nepoľavili v nasadení, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly v hosťujúcej sieti. Od 80. minúty však museli hrať v početnom oslabení po vylúčení Pechu. Hráči Lučivnej však už len skorigovali konečný výsledok.

Góly: Dlugoš, Danišovský, Mangera - Michalík (z 11 m), Dunajský. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák, ŽK: Pecha 2, Knurovský - Madeja, Michalík, ČK: Pecha.

T. Lomnica - Kravany 0:0

Prvý polčas bol vyrovnaný s množstvom gólových príležitostí na oboch stranách. Lepšie začali domáci, keď Rigo už v 2. minúte z piatich metrov prestrelil hosťujúcu svätyňu. V 20. minúte odpovedali hostia, no tutovku taktiež nepremenili. Rovnako pochodili aj po polhodine hry. Do konca polčasu sa šance striedali, no gól nepadol. Začiatok druhého polčasu sa začal pre lídra hrozivo, lebo v rozpätí piatich minút, od 53. do 58., prišli o dvoch vylúčených hráčov. Lomničania svojho súpera pritlačili, ale ten odolával a udržal si čisté konto. V závere mohli hostia dokonca i s deviatimi hráčmi streliť víťazný gól. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.

Pred 200 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Petras, Šoltýs - Šimonovič 2, Krajč, Šavel, ČK: Šimonovič, Tomajka (obaja Kravany).

Sp. Štvrtok - Batizovce 1:0 (1:0)

Na výbornom ihrisku zatlačili domáci svojho súpera hneď od úvodu na jeho polovicu ihriska. Do prvej gólovej šance sa však dostali hostia, no nevyužili ju. V 22. minúte potrestal nedorozumenie hosťujúcej obrany Jurčo a otvoril skóre. Domáci postupne fyzicky odpadávali a v 36. minúte sa rútil hosťujúci Tvaružek sám na ich bránu, no nevyrovnal. V úvode druhého polčasu spálili hostitelia dve tutovky. Batizovčania sa snažili vyrovnať, otvorili hru, čo však Spišiaci nevyužili. Napriek tomu si zaslúžene pripísali na svoje konto najtesnejšie víťazstvo.

Gól: Jurčo. Pred 100 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Kubus, P. Bajtoš, Jurčo - Benko, Šoltýs.

Žakovce - Stráže 5:3 (4:0)

Skóre duelu mohli otvoriť hostia už v 1. minúte, ale šancu nevyužili. Naopak, hneď o minútu domáci Mlynár z protiútoku rozvlnil sieť. V prvom polčase vyťažili domáci z minima maximum a do šatní išli za výrazného skóre 4:0. V druhom polčase prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostia. I keď sa im podarilo znížiť, hostitelia rýchlo kontrovali na 5:1. Za tohto stavu bolo prakticky rozhodnuté. Hostia sa nevzdávali a podarilo sa im dvoma zásahmi výsledok ešte skorigovať, ale prehru už neodvrátili.

Góly: Mlynár, Petrila, Mirga st., Okresa, Mirga ml. - Šimko 2, Zgodava. Pred 70 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Mirga ml. - Czerwik.

Sp. St. Ves - Levoča 2:5 (1:3)

Na ideálnom teréne boli hostia od začiatku futbalovejší. Už do polčasu to vyjadrili troma presnými zásahmi. V jeho závere po faule v šestnástke sa však domáci gólom z pokutového kopu vrátili do zápasu. Druhý polčas sa hral dlho medzi šestnástkami. V 52. minúte sa však Zamagurčanom podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Po hodine hry však hostia znova ušli na 2:4 a bolo prakticky rozhodnuté. Skúsení Levočania si už nenechali vziať plný bodový zisk a svoje víťazstvo ešte prikrášlili v 86. minúte.

Góly: Ján Krolák 2 (1 z 11 m) - Kramarčík 3, Kašper, Riš. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Fabián, Kovalčík - Olejník, Brincko.

Huncovce - V. Slavkov 3:1 (1:0)

Za ideálneho počasia a na výbornej hracej ploche sa v prvom polčase hra odvíjala iba medzi šestnástkami. Šancí bolo ako šafranu a preto sa úvodný gól zrodil až v závere prvého polčasu, keď po rohovom kope išli domáci do vedenia. Po obrátke pribudlo nervozity. Hosťom sa podarilo vyrovnať rovnako po rohovom kope a začínalo sa akoby odznova. O výsledku sa rozhodlo v 74. a 75. minúte, keď sa domácim podarilo zaznamenať dva zlepené góly. V závere si už Huncovce svoje víťazstvo postrážili a hru kontrolovali až do konca.

Góly: Tomčák, Repeľ, Bonk - Kaleta. Pred 80 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: M. Jankura, Tomčák - M. Josko, M. Gaj, Barabas ml.

Toporec - Hranovnica 3:3 (0:0)

Do prestávky videli diváci futbal bez šancí, ktorý sa hral medzi pokutovými územiami. Mierne viac z hry mali hostia, ale nič z toho nevyťažili. Zaujal iba pästný súboj domáceho R. Hangurbadža s hosťujúcim Pačanom, po ktorom išli obaja "kohúti" predčasne pod sprchy. V druhom polčase domáci pridali a zaslúžene išli do vedenia. Dlho sa však z neho netešili, lebo hosťom sa podarilo otočiť skóre a to už hrali bez svojho druhého vylúčeného hráča Odrobinu. Gólová prestrelka pokračovala až do konca. Domáci vyvinuli obrovský tlak, vyťažili z neho však iba dva góly a hosťom sa napokon podarilo vyrovnať a zabezpečiť si cenný bod.

Góly: S. Mitura 2, Mi. Pompa (z 11 m) - Brož, Lopuch, Víra. Pred 50 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Gaczinski - Valluš, Lopuch, Gajan, ČK: R. Hangurbadžo - Pačan, Odrobina.

Obsadenie rozhodcov a delegátov PFZ uverejníme v zajtrajšom vydaní TD - Korzár.