Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Prešovské béčko na čele

V II. futbalovej lige došlo na čele tabuľky k striedaniu stráží. Spišská Nová Ves síce neobišla naprázdno, ale na pôde rezervy Podbrezovej uhrala len

bod a to na uchovanie vedúcej pozície nestačilo. Prešovské béčko totiž doma nezaváhalo a Spišiakov predstihlo. Tí klesli razom až na štvrtú priečku, predbehol ich totiž aj Žiar a Vranov. Na opačnom konci pelotónu figuruje trápiaca sa dvojica z východoslovenského regiónu. Stropkov ani Lipany si na ihriskách súperov svoje pozície nevylepšili. Naplno nebodoval ani Sabinov, na svojom ihrisku ratoval aspoň remízu s Banskou Bystricou B v závere z pokutového kopu.

6 gólov: R. Tomko (Ružomberok B),

5 gólov: Čarnota (D. Kubín), Fečko (Stropkov)

4 góly: Jaworek (Vranov), Trnovský (Lipt. Mikuláš), Páleník (Žiar), P. Murín (Rakytovce)

3 góly: Tomáček (B. Bystrica B), Kostúrik (Podbrezová), Jobko (Rakytovce), Knap (Žiar), M. Baran (Prešov B), Joukl, Jakubec, Červenec (všetci Čadca), Baran (Vranov)

2 góly: Kasaj, M. Bakoš (obaja Ružomberok B), Drobňák (Lipany), S. Molnár, Balluch, Balaščík (všetci Lipt. Mikuláš), M. Jeťko, Letrich, Kravárik, Ždimera (všetci Turč. Teplice), Eliáš, Kirňák (obaja Prešov B), Lupták, Dlugoš, Radačovský (všetci Sabinov), Kožička, Detko (obaja Podbrezová B), Stanislav, Kandráč, Kováč (všetci Sp. N. Ves), Paško (D. Kubín). (jb)

PROGRAM 8. KOLA

n Sobota 22. 9. o 16.00 h.: Žiar - L. Mikuláš, Vranov - Tur. Teplic, Sp. N. Ves - Prešov B.

n Nedeľa 23. 9. o 10.30 h.: B. Bystrica B Čadca, Ružomberok B Sabinov, Žilina B - Podbrezová B, 16.00 h.: D. Kubín Rakytovce, Stropkov Lipany,.

Čadca - ŠK Odeva Lipany 4:1 (1:0). Góly: 25. a 90. Červenec, 58. Joukl (z pok. kopu), 79. Jakubec - 56. Kizák. Rozhodca: Šulgan. Divákov: 800.

Podbrezová "B" - FK Spišská Nová Ves 0:0. Rozhodca: Bucko. Divákov: 230.

Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 2:3 (0:0). Góly: 76. Ždimera (z 11 m), 82. Kravárik - 51. Knap, 55. Karakačanov, 59. Puliš. Rozhodca: Mriglot. Divákov: 500.

Liptovský Mikuláš -Dolný Kubín 1:2 (0:1). Góly: 58. Blaščík - 7. a 81. Paško. Rozhodca: Eperješi. Divákov: 450.

Rakytovce - MŠK Žilina "B" 2:2 (2:0). Góly: 28. Schmidtmayer, 35. P. Murín - 63. a 90.+ Tesák. Rozhodca: Doboš. Divákov: 230.

Vranov - Stropkov 1:0 (0:0)

VRANOV. Úvod stretnutia vyzeral na jednoznačnú záležitosť domácich. V 6. min. centroval Hajdúch a hlavička Vukanaca letela tesne nad. O dve minúty neskôr streľbu Vukanaca z 20 metrov vyrazil hosťujúci gólman na brvno a domáci zahrávali roh. V 16. min. po centri Adama tesne vedľa hlavičkoval Jenčko. Potom prišla hluchá pätnásťminútovka, ktorú ukončila až hlavička Jenčka tesne vedľa tyče po centri Vožného. Hostia prvý krát ohrozili bránu domácich v 44. min., keď nad mieril kapitán Fečko. Druhý polčas začali domáci naplno. V 48. min. striedal Kňeževič, no hosťujúci zadáci zblokovali jeho strelu na roh. Rozhodnutie priniesla 59. min., keď prienik Vukanaca do pokutového územia zastavil hosťujúci obranca faulom a Baran z pokutového kopu otvoril skóre. Domáci chceli zvýšiť svoje vedenie, no ani strela Hajdúcha, ani vyložená šanca Barana sa gólmi neskončili. V 67. min. sa ocitol Petro sám pred gólmanom hostí no trafil iba doňho. V závere sa snažili hostia o vyrovnanie, no ich nakopávanie lopty na kapitána Fečka im úspech nepriniesli.

Gól: 59. Baran (pokutový kop). ŽK: Vožný, Vukanac, Streňo, Baran - Pavlík, Vatraľ R., Gonos, Teraz. Rozhodoval: Anguš. Diváci: 600. Vranov: Šimko, Adam (46. Kulich), Petro, Jenčko, Kňeževič, Vukanac (75. Streňo), Hajdúch, Komár, Vožný (90. Kundrik), Baran P., Jaworek. Stropkov: Bíroš, Potoma (65. Vrábel), Vereščák, Fečko, Gonos, Teraz, Pavlík, Paňko (79. Bokšanský), Vatraľ D. (71. Tabiš), Vatraľ R., Onder.

Milan BUJKO

Prešov B Ružomberok B 3:1 (2:1)

PREŠOV. Skóre zápasu otvoril už v desiatej minúte krížnou strelou Prešovčan Pribula. Po ňom ale tempo hry domáci nevystupňovali. Dosiahnutým sa nechali ukolísať. Ružomberčania pôsobili síce o čosi futbalovejšie, ale len v strede poľa. V pokutovom území tatrancov veľa vody nenamútili. A ak sa tam už prepracovali, potom trestuhodne zahadzovali. Ako v 21.minúte po Bogiňovom centri Kasaj. Vari z dvoch krokov to napálil krížom celej Chovanovej brány vedľa pravej žrde... Vyrovnania sa Liptáci predsa len dočkali. O štyri minúty neskôr sa presadil Sloboda. Záver polčasu bol nečakane rušný. Keď sa už rodila polčasová remíza, hosťujúca obrana na chvíľu pozabudla na útočníka Kirňaka. Ten svoju príležitosť v poslednej minúte chladnokrvne premenil. Ani to ešte nebol koniec. Katonovu strelu Šavol len vyrazil a po rohovom kope Pribula nádherným volejom otriasol brvnom.

Nástup do druhej časti patril Ružomberčanom. Števko dva razy Chovana neprekvapil. Prešovský gólman sa zákrokmi vyznamenal. Ďalšie fázy mali dosť monotónny priebeh. Liptáci hrali a Šarišania akoby len striehli na ďalšie šance. Gólové si už nevytvorili, zato gólovú parketu našiel stredopoliar M. Baran. Po lopte odrazenej z pokutového územia vypáli z hranice osemnástich metrov ranu, na ktorú hosťujúci brankár nestačil zareagovať.

Góly: 10.Pribula, 45.Kirňak, 80.M Baran 25. Sloboda. ŽK: Vozár Lačný. Rozhodca: Molitoris. Diváci: 222. 1.FC Tatran B: Chovan Vozár (46.D. Haničák), Magač, Baka, Chitava D. Leško, M. Baran, Katona (66.Grézl), Pribula Kirňak (76.Dupkala), Eliáš. MFK B: Šavol Bakoš, P. Maslo, Gejdoš, Bureš Lačný, Sloboda, Králik (64.Dovičovič), Bogiň Števko, Kasaj.