Šesťbodový zápis Popradčanov

V závere týždňa boli na porograme 2. kolá hokejovej Slovnaft extraligy. Plný počet šiestich bodov z nich vyťažil Poprdad, naopak Košice vyšli úplne

naprázdno. Kežmarok zaknihoval prvú výhru vonku, no doma nestačila na majstrovský Slovan.

Ostatné výsledky

Piatok: L. Mikuláš - Martin 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Góly: 43. Holečko - 3. Markovič, 23. Dzerinš, 46. Mihálik. Skalica - SR 20 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Góly: 6. J. Mikúš, 20. Kocák, 32. Pálffy, 40. V. Vlk, 47. Kocák, 48. Hartmann. Nitra - Trenčín 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Góly: 40. Ľ. Kolník - 10. Húževka, 12. Čacho, 33. A. Kollár, 49. Trochta. Nedeľa: Trenčín - L. Mikuláš 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Góly: 22. Fatyka, 59. S. Saliji. Zvolen - Žilina 6:2 (0:1, 3:1, 3:0). Góly: 27. a 60. L. Jurík, 37. Škvaridlo, 39. L. Čierny, 41. a 59. J. Kopecký (Klouda), 60. L. Jurík - 9. P. Sivák, 22. P. Sivák. SR 20 - Nitra 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 32. Čaládi - 7. M. Štefanka, rozhodujúci sam. nájazd Lipianský.

ĎALŠÍ PROGRAM

Piatok - 6. kolo: Žilina - Slovan, Skalica - Kežmarok, Nitra - Košice, Lipt. Mikuláš - Slovensko 20, Poprad - Trenčín, Zvolen - Martin.

Slovan - Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

BRATISLAVA. Už po 74 sekundách hry potešil domácich Lažo, ktorý prestrelil Petríka - 1:0. V 11. min sa vo vlastnom oslabení pretiahol Bartoš okolo Kováčika a vyrovnal. Slovan i Košice hrali najmä v druhej tretine v tempe, bolo sa na čo pozerať, útoky sa prelievali zo strany na stranu. Slovan vďaka presilovke začal tretiu tretinu veľkým náporom, mohol však inkasovať, keď sa Gron rútil sám na Hoviho, ale nedal. V 44. min Kmeč potiahol puk až pred Petríka, ale tiesnený dvoma Košičanmi nemohol zakončiť. Puk sa dostal ku Gráčikovi korčuľujúcemu z druhej vlny a ten pomedzi nohy gólmana hostí zakončil do siete - 2:1. O 123 sekúnd v presilovke poskakoval puk medzi Petríkovými betónmi v bránkovisku, kde sa najlepšie zorientoval Pavlas a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Košice mohol vrátiť do zápasu Gron, ale ďalší samostatný nájazd nedal. Brankár Hovi potom svoj tím ešte niekoľkokrát podržal a pomohol majstrovi k prvej výhre v sezóne.(sita)

Góly: 2. Lažo, 44. Gráčik, 46. Pavlas - 11. P. Bartoš. Vylúčení: 11:11 na 2 min, navyše: 58. Uram (Slovan) DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Levonen (Fín.) - Mášik, Brath (obaja SR), 6373 divákov. Slovan: Hovi - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Huba - Kuľha, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Hujsa - Kropáč, Kmeč, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček, M. Kokavec. Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Mocek, I. Droppa, Špelda, M. Šterbák, Javín, Valentín, Jendek - Jenčík, Pleva, Rudolf Huna - S. Gron, Macho, Kmiť - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Ščurko, M. Bartánus.

Žilina - Kežmarok 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

ŽILINA. Boli to hostia, ktorí mali možnosť vsietiť prvý gól pri dvojnásobnom vylúčení domácich hráčov, ale početnú výhodu nevyužili. Prišla však 11. min a M. Slovák dostal Kežmarok do vedenia. Domáci pridali, v závere úvodnej tretiny mali tiež výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a tú vďaka presne mierenej strele Jánoša využili na vyrovnanie. Druhá tretina sa takisto začala v rýchlom tempe na oboch stranách. Boli to však opäť hostia, ktorí po nevyužitej presilovej hre strelili druhý gól. Žilinčania znova kontrovali, Jánoš vyrovnal na 2:2. V 43. min. mal ideálnu príležitosť na skórovanie Kontšek. Ten však nedal a hostia zásluhou Franka išli do vedenia. "Vlci" vzápätí vyrovnali na 3:3. V 47. min však inkasovali lacný gól z hokejky Slanináka a po piatom góle z hokejky Palovčíka odkorčuľoval z domácej bránky Ottosson. V závere sa domáci snažili aspoň korigovať, ale v presilovke inkasovali ďalší gól.(sita)

Góly: 20. a 33. Jánoš, 43. Sikorčin - 11. M. Slovák, 25. S. Pavličko, 43. Frank, 47. Slaninák, 52. Palovčík, 60. Drotár. Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Konc, Valach, Gašparík, 1980 divákov. Žilina: Ottosson (52. Laco) - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Chromý, Halász - Krajči, R. Stantien, Kontšek - Havel, P. Sivák, Jánoš - Lelkeš, Sikorčin, Drábek - S. Valach, P. Jelínek, Valášek. Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Bednár, Kall, Brejčák - M. Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - S. Pavličko, Škovira, Slaninák - Frank, P. Gajdoš, Fábry.

Poprad - Zvolen 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

POPRAD. Popradčania rozpútali gólový uragán. Najprv sa v 7. min presadil Jabrocký, keď zblízka prekonal ležiaceho Ševelu. O minútu neskôr už bolo 2:0 - po prihrávke Krotáka prestrelil Ševelu od modrej čiary Vrbata. "Dielo skazy" pre hostí zavŕšil o ďalšiu minútu Jarolín strelou z rohu klziska. Zvolenčania boli v tejto fáze paralyzovaní, tréner Svozil si vyžiadal oddychový čas a do bránky nastúpil Kostúr. V 14. minúte sa do šance dostal hosťujúci Kopecký, ktorý švihom nastrelil žŕdku. Zvolenčania sa do trvalejšej ofenzívy dostali až v polovici strednej časti počas presilových hier. V záverečnom dejstve sa snažili hostia vrátiť späť do zápasu, ale ich akcie sa končili na spoľahlivom Šimonovičovi. Domácim sa vynikajúco vydarili presilové hry: tretí gól z nich a celkovo štvrtý dal dve minúty pred koncom Haščák. Zaslúžené víťazstvo Popradu bolo podčiarknuté čistým kontom brankára Šimonoviča.(sita)

Góly: 7. Jabrocký, 8. D. Vrbata, 10. Jarolín, 58. Marcel Haščák. Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia 0:0, rozhodovali Baluška - Mihajlo, Smrek, 1536 divákov. Poprad: Šimonovič - Turoň, Michal Segľa, Dora, Fabian, Korenko, Kasík, Valečko - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - J. Halaj, Jabrocký, Jasovský - Marcel Haščák, Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, D. Buc, Lapšanský. Zvolen: Ševela - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Škvaridlo, L. Jurík - Macejko, Kubenko, Paciga.

Sobota a nedeľa - 5. kolo

Skalica - Košice 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

SKALICA. V 5. min sa Skaličanom podarilo otvoriť skóre duelu, keď po umnej prihrávke Pálffyho skóroval Pašek - 1:0. Na druhej strane sa vyznamenal Rybár, ktorý znaškodnil šancu Bartánusa. V 8. min Košice vyrovnali, keď sa pred domácou bránkou najlepšie zorientoval Jenčík. Hneď v úvode druhého dejstva sa vedenia ujali hostia, keď Droppa využil prihrávku Grona. V 25. min Pleva nastrelil žrď. Rudolf Huna bol už v 32. min úspešný, keď zblízka prekonal Rybára. V 37. min Ivičič našiel Hartmanna a ten rozvlinil sieť Petríkovej svätyne - 2:3. Tretia tretina priniesla dramatické vyvrcholenie. V 56. min Kocák na dvakrát vyrovnal na 3:3 a vrátil Skalicu do hry. Stotri sekúnd pred treťou sirénou sa gólovo presadil Pálffy, ktorý využil peknú prihrávku Mikúša a zavŕšil dokonalý obrat - 4:3.(sita)

Góly: 5. D. Pašek, 37. R. Hartmann, 56. Kocák, 59. Pálffy - 8. Jenčík, 22. I. Droppa, 32. Rudolf Huna. Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc - Müllner, Brath, 3300 divákov. Skalica: Rybár - V. Vlk, Priechodský, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Gründling, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, D. Pašek, - Kocák, R. Školiak, Malík - T. Višňovský, Horský, R. Hartmann - M. Hrtús, Hollý, Šátek. Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Mocek, I. Droppa, Špelda, M. Šterbák, Javín, Valentín, Jendek - Jenčík, Pleva, Rudolf Huna - S. Gron, Macho, Kmiť - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Ščurko, M. Bartánus.

Martin - Poprad 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

MARTIN. Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy a najmä neúčasť opôr Töröka i Berana bola citeľná. Napriek tomu išli do vedenia domáci. Skóre zápasu otvoril v 93. sekunde Tabaček. Hostia sa však z inkasovaného úderu rýchlo pozviechali. V 5. min vyrovnal strelou od modrej Michal Segľa, ktorému k tomu pomohol nešťastný teč Koložváryho. V 9. min uvidel Kroták, v tej chvíli operujúci za martinskou bránkou, voľného Fabiana a bolo 1:2. Vyrovnanie viselo na vlásku v 10. min, ale strela Dzerinša trafila len žŕdku popradskej bránky. Do kovovej konštrukcie mieril v 20. minúte na opačnej strane aj Vrbata. Prave tento hosťujúci hráč sršal aktivitou v 29. min, keď len vďaka Dzubinovi neprehrávali Martinčania rozdielom dvoch gólov. Čo muselo prísť, to prišlo v 30. min, v ktorej Kroták podčiarkol tlak hostí tretí gólom Popradu. Do tretej tretiny vstúpili domáci s úmyslom zápas zdramatizovať, ale škrt cez rozpočet im urobil Jasovský, ktorý v 42. minúte zakončil akciu Podtatrancov strelou pod hornú žŕdku - 1:4. Potom už hral Martin vabank, ale domáci opäť zlyhali v koncovke. Naopak, dieru v domácej obrane využil v 48. min pohotový Turoň - 1:5.(sita)

Góly: 2. P. Tabaček - 5. Michal Segľa, 9. Fabian, 30. Kroták, 42. Jasovský, 48. Turoň. Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Levonen (Fín.) - Gajan, Galamboš, 3000 divákov. Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, S. Hriňa, Themár, Kolba, Vantroba, Šimka - L. Říha, J. Mihálik, Mahdalík - P. Tabaček, Koložváry, Važan - Markovič, Dzerinš, Trokan - Pokrivčák, Galamboš, Polomský. Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Turoň, Dora, Fabian, Korenko, Kasík, Valečko - Jarolín, A. Kroták, D. Vrbata - J. Halaj, Jabrocký, Jasovský - D. Buc, Piatak, Marcel Haščák - J. Marcinko, Svitana, Lapšanský.

Kežmarok - Slovan 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

KEŽMAROK. Kežmarčania v úvode duelu predvádzali pekný útočný hokej. Ich kombinačné akcie pred brankárom Hovim v prvej tretine miestami pripomínali exhibičné stretnutie. Gólom sa prezentoval Palovčík, ktorý využil prihrávku Zlochu. Necelé tri minúty pred koncom úvodného dejstva vyrovnal hosťujúci Uram po prihrávke Kropáča. V II. tretine domáci Kežmarok poľavil a iniciatívu prevzal Slovan. Po spolupráci Kropáča a Pišteka prekonal Klempu Devečka a pri následnej presilovke zvyšil na 1:3 Kuľha. Keď v 34. min skóroval hosťujúci Hreus, s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. V tretej tretine Kežmačania opäť predvádzali útočnú hru s množstvom šancí na skórovanie, ale tie sa im nepodarilo nevyužiť. Navyše v závere inkasovali dva vyššie tresty, ktoré dostali Palovčík a Kall. Diváci mali možnosť vzhliadnuť tri rozdielne tretiny, keď tú prvú mali vo svojej réžii domáci, druhá tretina patrila plne Slovanu a v treťom dejstve sa už len dohrávalo, keď ani jedno z mužstiev priveľmi neotváralo obranu, hralo sa na istou, o čom svedčí aj výsledok tretiny 0:0.(sita)

Góly: 14. Palovčík - 17. Uram, 27. Devečka, 28. Kuľha, 34. Hreus. Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Palovčík na 10 min za napadnutie zozadu, Kall (obaja Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh - Korba, Valach, 3000 divákov. Kežmarok: Klempa - Sadiki, Kall, Strapko, Brincko, Petrina, Gábriš, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Škovira, S. Pavličko, Slaninák - Frank, P. Gajdoš, Fábry. Slovan: Hovi - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Huba - Kuľha, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Hujsa - Kropáč, Kmeč, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček, M. Kokavec.