Prakovce a Hrabušice ratovali bod v posledných sekundách

Sportnet|18. sep 2007 o 00:00

Rudňany - Rožňava 3:0 (3:0)Domáci futbalisti sa pred domácim publikom chceli rehabilitovať za výsledok a predvedenú hru z predošlého kola. Od

Rudňany - Rožňava 3:0 (3:0)

Domáci futbalisti sa pred domácim publikom chceli rehabilitovať za výsledok a predvedenú hru z predošlého kola. Od začiatku zápasu a s pribúdajúcimi minútami začali aktívnejšie. Najväčšie nebezpečenstvo pre súperovu obranu bol na pravej strane rýchly Červeňák. Hostia odolávali tlaku domácim len do 25 min.,, keď na Ercegovu prihrávku do pokutového územia si najlepšie nabehol Ferenc a strelil prvý gól stretnutia 1:0. Druhý gól na seba nenechal na seba dlho čakať. V 28 min. po pravej strane unikol Červeňák jeho centrovaná lopta narobila starosti obrane hostí, v okamihu to využil na strelenie svojho druhého gólu opäť Ferenc 2:0.Domáci boli pri chuti, 32 min. zahrávali rohový kop Neuvirthom lopta sa odrazila za pokutové územie a tú nekompromisne Šakič poslal pod brvno brankára hostí 3:0. Rudňanci už do konca prvého polčasu hrali spoľahlivo, kontrolovali hru súperovi nedovolili nič.

Aj druhý polčas pokračovali domáci v nátlakovej hre, hostia sa iba bránili. S ďalšími minútami hra pomaly začali upadať, domáci sa uspokojili s trojgólovým vedením súper ich nedonútil k väčšej aktivite.

RUDŇANY: Franko - Farkašovský, Baluch, Kyrc - Šakič, L. Zajac, Červeňák, Neuvirth, Ferenc - Erceg, Kovačevič, striedali: Stašík, Ivanovič, Dunka.

P. URICH

Moldava - Krompachy 3:1 (2:1)

Krompašania po dvoch prehrách chceli skončiť túto nepriaznivú sériu. Začali však zle a po 20. minútach prehrávali už 0:2. Hra sa vyrovnala, hostia si vypracovali dobré šance, ale bez gólového efektu. Až v závere polčasu I. Košč ich vrátil do hry. Po obrátke Krompašania zvýšili aktivitu a mali prevahu, no nenašiel sa hráč, ktorý by strelil gól. V závere netrafili ani prázdnu bránu. Prišiel trest a po štandardnej situácii hostia strelili tretí gól. Krompašania nedávajú góly, obrana nestojí na pevných nohách a po treťom prehranom zápase je situácia povážlivá. KROMPACHY: Olejník - Ziolkovský, I. Košč, Ľ. Ontko - Kuriško, Mišura, M. Ontko, Tomašov, M. Košč - Kukura, Biľ, striedal: Horváth.

P. HORVÁTH

Nálepkovo - V. Opátske 1:4 (0:2)

Domáci nastúpili do zápasu ustráchane. Hostia po všetkých stránkach boli lepším mužstvom. V 3 min. zahrávali roh, v šestnástke domáci nepokryli Rusnáka, ktorý hlavičkou otvoril skóre zápasu 0:1. Hostia naďalej produkovali dobrú kombinačnú hru, z ktorej si vytvárali šance. Domáca obrana nestala na pevných nohách a po hrubej chybe Kišáka v 43 min. hostia uzavreli stav v prvom polčase na 0:2. Po prestávke domáci sa dostali do dvoch vyložených šancí, ale Viboch a Kišák ich nepremenili. V 61 min. unikol od polovice ihriska Grega, obišiel obrancu aj brankára 0:3. Domáci sa pred bránku hostí dostávali len sporadický. V 84 min. potiahol po pravej strane Viboch, odcentroval a v šestnástke nepokrytý Karabin dal čestný gól domácich 1:3. Následne v 89 min. hostia zaútočili a Hrabčák uzavrel skóre zápasu na 1:4. Domáci sklamali svojim výkonom, hostia za predvedenú hru si zaslúžili zisk troch bodov. NÁLEPKOVO: Prusák - Geletka, Pavol Kišák, Jánoš, Opremčák - Viboch, Hudáček, Fabián, Hudák - Karabin, Peter Kišák, striedal: Soveľ.

Z. ŠTULER

V. LIGA

Jaklovce - Smižany 4:1 (0:0)

Harichovce - Prakovce 3:3 (2:2)

Za ideálneho počasia sa očakával v Harichovciach kvalitný futbal, veď hostia z Prakoviec boli bez prehry. Pod prvý gól sa podpísala hlavná rozhodkyňa, keď v 3. minúte o vybiehajúceho brankára Karchňáka zakopol hráč hostí a na počudovanie všetkých sa kopal pokutový kop. Tento moment a prvý gól hostí ovplyvnil dianie na ihrisku. V 15. minúte prišiel pre domácich druhý úder po góle Regeca. Na vývoj stretnutia reagoval domáci tréner a prestriedal dvoch hráčov a domáci do prestávky stihli vyrovnať po góloch D. Hrušovského a Slivoša. Druhý polčas bol v réžii Harichovčanov a rovno z rohového kopu poslal loptu do siete Staroň. Naďalej sa hralo v napätej atmosfére, k čomu prispeli nelogické verdikty hlavnej rozhodkyne. Vrcholom bola piata minúta nadstaveného hracieho času, kedy rozhodkyňa zmenila odkop od brány na rohový kop, následne bol v boji o loptu podstrečený domáci hráč a za jeho hranie rukou sa kopal pokutový kop - 3:3.

"Z nášho pohľadu to bola dehonestácia futbalu. Budeme reagovať a na riadiaci orgán podáme sťažnosť" uviedol manažér Harichoviec Pavol Hudáček.

P. HUDÁČEK

Sp. Vlachy - Margecany 0:3 (0:2)

Ktovie, aký vývoj by nabralo regionálne derby, kedy domáci Bandžuch v 3. minúte z vyloženej šance trafil do bránky hostí a nie povedľa pravej žrde. Prišla 15. minúta a hostia zahrávali rohový kop. Najlepší strelec Lokomotívy, aj celej súťaže, Tomáš Kaľavský nekompromisnou prudkou hlavičkou otvoril skóre - 0:1. V 32. minúte Kaľavský ešte svoje sólo nezúžitkoval, ale o päť minút neskôr sa hostia radovali druhýkrát. Z priameho kopu zaskočil brankára Serbin - 0:2. Po zmene strán v 68. minúte kanonier Kaľavský využil nedorozumenie domácich zadákov a pečatil zaslúžené víťazstvo. Vlašania výkonom sklamali a potvrdili, že ich herná kríza ma dlhodobejší charakter. Nasvedčuje tomu, že už v troch dueloch po sebe nebodovali a nedali ani gól. SP. VLACHY: Tindira - Novák, Vaľko, Grivalský (83. Kollarik) - Ivan (46. Fabiny), Repaský (46. Medvec), Biroščák, Tomajko, Bandžuch - Labaš, Gardošík. MARGECANY: Graban - Macko, Čarnoky, Ľorko - Kaľavský, Puškáš, Olejník, Serbin, Staššík (75. Papcun) - Sokolský (88. Mackovjak), Štefko (85. Keruľ).

D. GIRBA

Helcmanovce - Šaca 2:0 (2:0)

Hrabušice - V. Folkmar 2:2 (0:1)

Domáci ani v šiestom kole neokúsili trpkosť prehry, hoci hostia ešte v 85. minúte viedli 0:2. Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Studená sprcha pre domácich prišla v 14. minúte, keď po rohovom kope hostí sa lopta dostala k voľnému Tothovi, ten nezaváhal. Domáci hráči znervózneli, viazla súhra v osobných súbojoch boli úspešnejší hostia. Hostia v prvom polčase pôsobili futbalovejším dojmom, aj keď výraznejšie šance si tiež nevytvárali. Domáci diváci očakávali v druhom polčase nápor domácich, ten však nebol taký výrazný. V 66. minúte po priamom kope hostí z pravej strany nechala domáca obrana znova voľného Totha v blízkosti brány a ten nemal problém zvýšiť náskok hostí na 0:2.

Päť minút pred koncom sa už hostia tešili na oslavu víťazstva.

V 85. minúte sa k odrazenej lopte za hranicou šestnástky dostal Melničuk. Prízemnou strelou k žrdi nedal šancu brankárovi a znížil stav stretnutia na 1:2. Hostia sa nestihli spamätať a domáci v 87. minúte udreli znova. Oravec hlavou vyrovnal na 2:2. HRABUŠICE: Brezovaj - Šarišský, Tkáč, Babik - Bajtoš, Hanzely, Oravec, Popadič - Dičák, Jurčo, Melničuk, striedali: Priehoda, Chripko. V. FOLKMAR: Kohút - Tomáško, R. Ďorď, Hrobko - M. Ďorď, Varga, Hamrák, Grega, Svitana - Hudák, Toth, striedali: Chovan.

A. RYCHNAVSKÝ

Domov»Sportnet na východe»Prakovce a Hrabušice ratovali bod v posledných sekundách