Kočiš: Prvoradé sú body

Sportnet|18. sep 2007 o 00:00

Vydreté víťazstvá chutia najlepšie. Toto si určite povedali po domácom stretnutí s Veľkým Šarišom (1:0) popradskí futbalisti, ktorí sa vôbec po

prvýkrát prebojovali do čela tretej ligy skupiny východ.

POPRAD. Zverenci trénera Pavla Kubička tentoraz predvedenou hrou príliš neoslnili, ale tri body získali a to sa počíta. Veď už neraz v tejto sezóne svojho súpera herne výrazne prevýšili, no napokon to stačilo iba na remízu. "Je pravda, že ľudia môžu byť nespokojní, ale predtým s Nižnou Myšľou a Svidníkom sme mali šance a prišli sme o body. Tie sú rozhodujúce, prvoradé a aj takéto najtesnejšie víťazstvo 1:0 stačí a poteší celý náš kolektív, uviedol autor jediného presného zásahu Anton Kočiš.

Zámer nevyšiel

Popradčania nastupovali na stretnutie so zámerom čo najskôr skórovať, no to sa im nepodarilo. Kočišov gól padol až po obrátke, no našťastie už v 54. minúte. "Cieľom bolo dať gól čo najskôr, šance tam boli, nastrelili sme žrď. Chýbal nám trochu lepší pohyb, ktorý sme v druhom polčase zlepšili. Po obrátke sme to väčším chcením zlomili, premieňanie šancí však stále nie je také optimálne, ako by sme chceli, naznačil tvorca popradskej hry, ktorý potvrdil, že hráči si v kabíne počas polčasovej prestávky niektoré veci vysvetlili a výsledok sa napokon dostavil.

Prestávku vítajú

V tretej lige teraz nasleduje krátka pauza, keďže najbližšie majstrovské zápasy sa hrajú až o dva týždne. "Myslím si, že nám príde vhod, lebo sa môžu doliečiť zranení hráči ako Miro Sovič, ktorý nám určite chýba. Na druhej strane sme rozbehnutí a možno, že je to i škoda. Až najbližší domáci zápas proti Spišskému Podhradiu ukáže, či nám to pomohlo. Doma sme však už stratili bodov dosť a to sa už nemôže opakovať, dodal A. Kočiš.

Pauzu kvituje aj tréner Popradu P. Kubičko. "Určite nám to príde vhod, lebo po zdravotnej stránke sa musíme dať dokopy. Myslím si, že po dvoch týždňoch budeme opäť silnejší.