Plaveč doma jediný pustil perie

Sportnet|18. sep 2007 o 00:00

Jarabina - Litmanová 3:0 (2:0)V susedskom derby sa hral obojstranne pohľadný futbal. Po rozpačitom úvode sa postupne dostávali domáci hráči čoraz

Jarabina - Litmanová 3:0 (2:0)

V susedskom derby sa hral obojstranne pohľadný futbal. Po rozpačitom úvode sa postupne dostávali domáci hráči čoraz viac na dostrel hosťujúcej brány. V 25. minúte sa po chybe v obrane hostí dostala lopta k Ščurkovi, ktorý vnútri šestnástky poľahky otvoril skóre. Hostia sa nevzdávali a niekoľkokrát pohrozili z rýchlych protiútokov, avšak bez gólového zakončenia. Naopak, domáci ešte do polčasu zvýšili stav striedajúcim A. Imrichom, ktorý hlavou zúžitkoval pekný center z ľavej strany. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil. Tempo aj naďalej udávalo domáce mužstvo. V 65. minúte vybojoval loptu A. Imrich, po ľavej strane unikol obrancovi a pred vybiehajúcim brankárom prihral pred opustenú bránu striedajúcemu M. Derevjanikovi, ktorý bez problémov poslal loptu do brány. Hostia vďaka sympatickému výkonu mohli ešte v závere skorigovať výsledok. Najprv sa po rohu dostal k strele P. Rusiňák, loptu však na bránkovej čiare vyrazil domáci obranca, a napokon výborne vystrelil spoza šestnástky P. Konkoľ, domáci brankár sa však prezentoval skvelým zákrokom.

Góly: Ščurka, A. Imrich, M. Derevjanik. Pred 80 divákmi rozhodoval Varchola, ŽK: R. Beňo, Jaseník - P. Konkoľ, P. Rusiňák.

V. Ružbachy - Jakubany 4:0 (2:0)

Domáci začali stretnutie ako obvykle výrazným tlakom a už v prvej štvrťhodine si po sérii rohových kopov vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, ktoré nedokázali využiť a v nejednom prípade zachránil hostí od pohromy aj ich gólman. V 25. minúte sa domáci predsa len dočkali úvodného gólu, keď V. Diňa po peknej akcii rozvlnil sieť. Po góle hostitelia zvyšovali ofenzívny tlak a po polhodine hry zvýšil ich náskok svojím druhým presným zásahom V. Diňa. Po obrátke hostia hru vyrovnali a výhodné šance na skórovanie sa striedali na obidvoch stranách. V 60. minúte mohli domáci viesť už rozdielom triedy, keď po rozohraní priameho kopu trafil S. Sčensný spojnicu hosťujúcej brány. Domáci mali v ďalších fázach znova hru vo svojich rukách a v 70. minúte V. Diňa svojím hetrikom poslal hostí do kolien. V závere s chuťou hrajúci Ružbašania ešte prikrášlili svoje zaslúžené víťazstvo, keď sa v koncovke presadil M. Zima.

Góly: V. Diňa 3, M. Zima. Pred 120 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: D. Dunka (Jakubany).

Údol - Kyjov 2:1 (2:1)

Domáci od úvodných minút zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu a z ofenzívneho tlaku sa im podarilo v 16. minúte vyťažiť úvodný gól, keď sa vo finálnej fáze dokázal presadiť Knap. Hostia sa zamerali viac-menej na hru zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky, ktoré im však nevychádzali. Naopak, boli to domáci, ktorí v 24. minúte dokázali poistiť svoje vedenie, keď Pištej po peknej kombinačnej akcii rozvlnil sieť. Po tomto okamihu domáci zvyšovali útočný tlak, pričom si vytvorili aj ďalšie sľubné príležitosti, ktoré však nezúžitkovali. Ak sa už zdalo, že domáci odídu do kabín s bezpečným náskokom, Kyjovčanom sa v 44. minúte po jednom z rýchlom protiútokov a následnom nedorozumení v zadných radoch domácich podarilo L. Kováčom znížiť ich náskok. Po zmene strán sa hra prelievala z jednej strany na druhú, pričom hostia sa usilovali vyrovnať stav zápasu. Podariť sa im to mohlo v 65. minúte, keď jeden z ich hráčov nastrelil brvno domácej brány. V zostávajúcich fázach zápasu už domáci bezpečne kontrolovali ich cenné víťazstvo, čo sa im napokon aj podarilo.

Góly: Knap, Pištej - L. Kováč. Pred 80 divákmi rozhodoval Leško, ŽK: bez kariet.

Čirč - Orlov 3:1 (2:0)

Susedské derby stretnutie začali Čirčania náporom a už v 13. minúte sa im podarilo otvoriť skóre po výborne umiestnenej prízemnej strele k žrdi z vyše 22 metrov z kopačky M. Pydu. Tento gól domácich povzbudil k ešte väčšej aktivite a po polhodine hry sa im podarilo zvýšiť svoje vedenie, keď hosťujúcim zadákom unikol Ľ. Gajdoš, ktorý následne ideálne prihral dobre postavenému M. Pydu, ktorý opäť nezaváhal. Po zmene strán hostitelia svoje vedenie bezpečne kontrolovali a v 53. minúte strelecky disponovaný M. Pyda po ďalšej skvelej prihrávke od Ľ. Gajdoša a výbornom spracovaní lopty nedal hosťujúcemu gólmanovi akúkoľvek šancu zasiahnuť. Až po tomto okamihu sa hostia z časti osmelili a po hodine hry sa im podarilo skorigovať jasné vedenie domácich, keď po chybe domáceho brankára sa lopta odrazila k M. Drobňákovi, ktorý bez problémov rozvlnil sieť. V samom závere mohli pridať Orlovčania ešte jeden presný zásah po strele z pokutového kopu, ktorý však Šujeta nedokázal premeniť.

Góly: M. Pyda 3 - M. Drobňák. Pred 250 divákmi rozhodoval Kaminský, ŽK: Šujeta (Orlov).

Plaveč - V. Lipník 0:3 (0:2)

Stretnutie začali lepšie Plavčania a vytvorili si miernu územnú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili. Naopak, boli to hostia, ktorí v 22. minúte potrestali ich nemohúcnosť po rýchlom brejku Bialončíka. Po tomto okamihu pridali hostia na dôraze v útočnej činnosti, pričom domácich aj napriek ich snahe o vyrovnanie do vážnejších príležitostí vôbec nepúšťali. V 44. minúte po skrumáži v šestnástke domácich sa podarilo Lipníčanom ich náskok poistiť, keď domáceho gólmana prekonal Vasilik. Ako sa po zmene strán ukázalo, tento gól domácich ešte viac poznačil. Aj keď sa snažili o otvorený futbal, častokrát doplácali na streleckú neefektivitu ich hráčov. V samom závere, keď sa už zdalo, že na konečnom rezultáte stretnutia sa nič nezmení, prikrášlil zaslúžené víťazstvo hostí po individuálnom sóle z vlastnej polovice Bialončík.

Góly: Bialončík 2, Vasilik. Pred 80 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: bez kariet.

Podolínec - Š. Jastrabie 1:0 (0:0)

V stretnutí mužstiev zo špice tabuľky zavítalo na pôdu Podolínca vedúce mužstvo súťaže, ktoré neokúsilo trpkosť prehry a v tomto trende chcelo aj pokračovať. Zameralo sa viac-menej na defenzívu a táto taktika im aj skvele vychádzala, i preto, že domáci mali zo súpera prílišný rešpekt. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami a šancí pred oboma bránami bolo ako šafranu. Do druhého polčasu nastúpili Podolínčania s väčším odhodlaním, pričom sa snažili predvádzať viac kombinačnú hru, ktorá na súpera platila. Výsledkom bola aj sľubná gólová šanca Šebesta, keď už prekonaného brankára zachránila žrď jeho svätyne. Keď sa už zdalo, že si hostia odvezú z horúcej podolínskej pôdy aspoň bod, v 89. minúte zahral po rohovom kope v pokutovom území jeden z ich obrancov rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil Varga. Vzhľadom na celkový priebeh duelu bolo víťazstvo domácich plne zaslúžené.

Gól: Varga (z 11 m). Pred 250 divákmi rozhodoval Lajčák, ŽK: bez kariet.