Nezaslúžená prehra Trebišova v derby s Prešovom

Sportnet|18. sep 2007 o 00:00

Jediný gól zápasu padol štyri sekundy pred koncom! Rozhodca minútu pred záverom prísne vylúčil domáceho Majerníka. Brankár Andreanin podal výborný

výkon. Dnes o 17.30 hod. hostia Spišskú Novú Ves

TREBIŠOV. Bola to rana pod pás! V piatkovom stretnutí tretieho kola prvej hokejovej ligy medzi Trebišovom a Prešovom padlo rozhodnutie a zároveň jediný gól zápasu štyri sekundy pred koncom! Jeho autorom bol obranca hostí Bogdaň, ktorý sa presadil počas presilovej hry. Práve to bolo kameňom úrazu, po ktorom cítia Trebišovčania krivdu.

Toto sa nerobí

Trebišov hral v oslabení po tom, čo rozhodca Halecký naletel hosťujúcemu Cmorejovi, ktorý prifilmoval úder do tváre. Po súboji s Majerníkom, ktorý sám prišiel o prilbu, sa zvalil na ľad, a predstieral zranenie... Rozhodca Majerníka vylúčil a Trebišov sa musel do konca riadneho hracieho času brániť. Stačili štyri sekundy a predlžovalo by sa. "Toto sa nerobí. Nech by to bolo na jednej alebo druhej strane, minútu pred koncom sa nevylučuje. Nehovoriac už o tom, že to nebol vôbec faul," povedal brankár Trebišova Matúš Andreanin, ktorý zaskakoval za Lukáša Škrečka, plniaceho si povinnosti v Košiciach.

Obstál skvele

Matúš Andreanin je brankárskou jednotkou v juniorskom tíme Košíc. Počas uplynulého týždňa však musel prísť pomôcť trebišovským seniorom. Odchytal za nich dva zápasy, najprv v Prešove pomohol k víťazstvu 4:1 a potom prišla domáca prehra 0:1 s rovnakým súperom. Na to, že to bol jeho premiérový kontakt s mužským hokejom, si tento 18-ročný mladík počínal skvele! "Mal som naozaj perný týždeň, pretože okrem Trebišova som chytal aj dva zápasy za košickú juniorku, takže za sedem dní to boli dohromady štyri stretnutia. Medzi mužmi je to lepšie, je tu lepšia atmosféra, diváci, som viac na očiach," prezradil.

Hrá na víťazstvá

Keď sme tomuto humenskému rodákovi zložili poklonu za perfektný výkon, iba smutne odvetil: "Ja hrám na víťazstvá! Nezaujímajú ma prehry. Takže aj keď som dnes podľa vás chytal dobre, čo je to pre mužstvo platné, keď sme body nezískali? Som smutný, pretože sme boli veľmi blízko predĺženia. Aspoň som o ďalšiu skúsenosť bohatší," so skrivenou tvárou poznamenal, narážajúc na krivdu rozhodcov v závere zápasu.

My dodajme, že dnes o 17.30 hod. sa Trebišov opäť predstaví doma, jeho súperom bude Spišská Nová Ves. Keďže v extralige je dnes prestávka, chytať by mal opäť Lukáš Škrečko.