M. Jantek: Proti Stropkovu rozhodla obrovská vôľa

Sportnet|19. sep 2007 o 00:00

Vranov zápasom proti Stropkovu natiahol víťaznú sériu pod vedením nového trénera M. Jankteka o ďalší zápas a opäť je v kontakte s čelom tabuľky.

Trpezlivosť body prináša

Aj po neplánovanej prestávke zavinenej nepriazňou počasia si hráči MFK Vranov a MŠK Tesla Stropkov prenášajú svoje série, ktoré pred týždňom nemohli z uvedeného dôvodu natiahnuť, resp. ukončiť, do ďalšieho kola. Vranovčania pod vedením nového trénera Miroslava Janteka vyhrali tretíkrát za sebou a hostia ešte v novej sezóne vonku nebodovali. Stropkov sa u tabuľkovo vyššie postaveného súpera predviedol predovšetkým koncentrovanou defenzívou založenou na zodpovednom vykrývaní priestoru na vlastnej polovici. V úvode stretnutia sa síce domáci dokázali prepracovať k dvom nebezpečným hlavičkám a nepríjemnej strele N. Vukanaca, ale do konca prvého polčasu už kľúč k bráne J. Biroša nenašli. Hneď v úvode po zmene strán fanúšikov MFK vystrašil brvnom R. Potoma, no od 58. min. a po premenenom pokutovom kope v podaní P. Barana mohli s väčším pokojom kormidlovať svoju loď práve na domácej palube. V závere sa Stropkovčania snažili vynútiť si územnú prevahu, ale keďže aj obranné rady domácich pracovali spoľahlivo, do siete sa pýtali skôr pokusy D. Kneževiča alebo B. Petra. "Súhlasím s tým, že to bolo ťažké stretnutie, pretože súper dobre bránil. Vonku sa hrá Stropkovu zrejme lepšie ako doma, kde musia búšiť do plných, ale s tým má problémy väčšina slovenských mužstiev. Škoda, že sme v úvode nedokázali premeniť aspoň jednu hlavičku po našich štandardných situáciách, lebo potom by sa nám hralo ľahšie. V ďalšom priebehu hráči pochopili, že musia viac behať a hlavne, čo som im vyčítal počas prestávky v kabíne, dávať skôr loptu od nohy. Iba toto je totiž recept, ako prekonať súperovu sformovanú a koncentrovanú obranu. Z môjho pohľadu to bol ťažký, no zároveň kvalitný zápas," hodnotil tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

Nová metla dobre metie

Po prehrách s Ružomberkom B a Sp. N. Vsou sa Vranovčania vrátili na víťaznú vlnu s nástupom M. Janteka k mužstvu, čo si odniesli Žilina B, D. Kubín a naposledy aj Stropkov. Posledná séria úspešných výsledkov vyniesla Vranov opäť na miesta s kontaktom na špičku tabuľky. "Pred stretnutím som zdôrazňoval, že postavenie v tabuľke dnes nebude hrať žiadnu rolu, pričom tento duel sme potrebovali zvládnuť aj preto, lebo je to náš druhý zápas na domácom trávniku za sebou a o týždeň privítame ešte Turčianske Teplice. Proti Stropkovu rozhodla obrovská vôľa a hoci sme pre niekoho uhrali kostrbaté víťazstvo 1:0, s prístupom hráčov som spokojný," dodal M. Jantek.

Domov»Sportnet na východe»M. Jantek: Proti Stropkovu rozhodla obrovská vôľa