Ľubica naďalej bez prehry

Sportnet|19. sep 2007 o 00:00

Ľubica - Snina 1:0 (0:0)Domáci, ktorí sú v súťaži ako jediný celok stále bez prehry, privítali na svojej pôde Sninčanov. Tí sa na Ľubičanov

Ľubica - Snina 1:0 (0:0)

Domáci, ktorí sú v súťaži ako jediný celok stále bez prehry, privítali na svojej pôde Sninčanov. Tí sa na Ľubičanov dokonale pripravili a cestu za vydretým víťazstvom im poriadne sťažili. Hostitelia sa proti výborne organizovanej obrane súpera len veľmi ťažko presadzovali, a preto bolo gólových príležitostí minimum. Až v 25. minúte zaujal strelecký pokus domáceho Vojtánka, ktorý však z hranice šestnástky trafil loptu iba do brankára. O desať minút neskôr sa snažil presadiť Sklenár, ale s jeho nedôrazným pokusom si hosťujúci gólman opäť poradil. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Hostia prehusťovali svoju polovičku ihriska a hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Po hodine hry mieril tesne vedľa domáci Vojtánek. Vzápätí sa do samostatného nájazdu dostal jeden z hosťujúcich hráčov, ale Hájovský bol pozorný a jeho pokus zneškodnil. Aj s blížiacim sa záverom hostia disciplinovane a zodpovedne bránili a Podtatranci sa len veľmi ťažko dostávali do náznakov šancí. V 80. minúte po autovom vhadzovaní striedajúceho Bombaru našiel Semivan presným centrom M. Kaprála a ten rozhodol o najtesnejšom víťazstve Ľubičanov.

Gól: 80. M. Kaprál. Pred 200 divákmi rozhodoval Čonka, ŽK: Semivan 2 - Krajník, Pčola, Popovič, ČK: Semivan. ĽUBICA: Hájovský - Oravec, Sova, Sklenár (70. Bombara), Krempaský - L. Kaprál (46. Kalafut), Labus, M. Kaprál, Vojtánek - Semivan, Labis (83. Malich).

(riso)

Kľušov - Kežmarok 3:3 (3:2)

Po trpkej prehre spred týždňa vycestovali Kežmarčania na svoj druhý zápas vonku v rade s cieľom pokúsiť sa získať čo i len bod, čo sa im napokon aj podarilo. Stretnutie bohaté na góly začali lepšie domáci, ktorí sa už v 8. minúte ujali vedenia pomerne lacným gólom po Valkučákovej ďalekonosnej strele. Hostí tento moment nedeprimoval, práve naopak, pridali na dôraze v ofenzívnej činnosti a v 20. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď po krídle unikol rýchlonohý Bednarčík a jeho následný center si Gmitter vrazil do vlastnej siete. Po tomto okamihu Kežmarčania ožili a v 25. minúte sa im podarilo otočiť skóre vo svoj prospech, keď po štandardnej situácii sa odrazila lopta k dobre postavenému Bednárovi, ktorý nezaváhal. Po polhodine hry sa však skóre opäť menilo, to keď sa podarilo domácim zmazať náskok hostí po bezpečne premenenej penalte Škvarlom. Tesne pred odchodom do kabín sa hostitelia po jednej z chýb v defenzíve Kežmarčanov dokázali dostať na koňa po presnom zakončení Caraseca. Po zmene strán sa hral obojstranne vyrovnaný duel, ale boli to hostia, ktorí neraz vážnejšie ohrozili Tokarčíka, no v koncovke zlyhali. Streleckú neefektivitu dokázali hostia potrestať v 58. minúte po úniku Kopčáka. Po hodine hry vrhli Kľušovčania všetky sily do útoku, ale cez pozornú obranu hostí, ktorí v nejednom prípade podnikali rýchle protiútoky, sa nedokázali presadiť.

Góly: 8. Valkučák, 32. Škvarla, 41. Carasec - 20. Gmitter (vlastný), 25. Bednár, 58. Kopčák. Pred 300 divákmi rozhodoval Žofčák, ŽK: Kopčák (Kežmarok). KEŽMAROK: Tokarčík - Novák, Vitko, Rams, Šavel - Bednarčík, Bednár, Špirko, Galschneider (60. Vašaš) - Kopčák, Jankura.