Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Čo je s vami, Matejovčania?

SPIŠ. Druhá najvyššia oblastná futbalová súťaž má za sebou šesť kôl a jednu zaujímavosť futbalisti Matejoviec nad Hornádom ešte ani raz nebodovali

a v šiestich zápasoch dokázali streliť len jeden gól. Je to dosť prekvapujúce, lebo na jar sa Matejovčanom darilo. Opačnú, pozitívnejšiu bilanciu majú suverénni Odorínčania päť kôl bez zaváhania a len dva inkasované góly.

Program 7. kola: Spartak Bystrany - Klčov, Richnava - Švedlár, Hnilčík - Domaňovce, Sp. Tomášovce - Dravce, Odorín - V. Folkmar B.

Dravce - Hnilčík 3:6 (1:2) hralo sa v Hnilčíku

V kvalitnom stretnutí si domáci fanúšikovia museli počkať na gól hostí polhodinku, keď gólový účet otvoril Pacák a o osem minút pridal druhý gól Böttcher. Posledné slovo v prvom polčase však mali domáci po presnom zásahu Bartka. Strelci Hnilčíka sa činili aj v druhom polčase - Repaský 3:1, Varga 4:1, Pacák 5:2, Tarčák 6:2. Za Dravce pridali góly Vasko a v závere zápasu Javorský.

P.S.: Chýbajú zostavy mužstiev, keďže v stredu napoludnie nebol k dispozícii zápis o stretnutí.

Domaňovce Matejovce nad Hornádom 3:0 (0:0)

Matejovčania sa v Domaňovciach držali len prvý polčas. Skóre stretnutia otváral v 58. minúte Bajtoš. Domácemu trénerovi vyšlo striedanie, keď Vantroba a Zumerling sa za dôveru odmenili gólom. DOMAŇOVCE: Kisel - Geletka, Ondruško, Roch - Gonda, Ondruško, Brandobur, Petruško, Fridman - Gonda, Bajtoš, striedali: Vantroba, Zumerling. MATEJOVCE n/H: Valko - Česla, Filip, Pramuka - Blaško, Šefčík, Franko, Lapšanský, Mušinský Anďal, Michalko, striedal: Pastva.

Švedlár Spartak Bystrany 2:0 (2:0)

Proti zdatnému súperovi sa domáci potrápili do 28. minúty, keď presne namieril Bikar. Švedlárčanom vyšiel úvod druhého polčasu a Rušin gólom na 2:0 priniesol pokoj na ich kopačky. Domáci si už tri body nenechali ujsť. ŠVEDLÁR: Schmidt - Rušin, Pukleja, Kišák - Roth, Sakač, J. Plachetka, P. Plachetka, Kotlár - Bikár, Vesselényi, striedali: Kišák, Danielis, Slatkovský. SPARTAK: Dunka - Horváth, Žiga, Pecha - Pecha, Šebest, Žiga, Žiga, Horváth - Horváth, Horváth, striedali: Žiga, Žiga, Horváth.

Klčov - Odorín 1:3 (0:1)

Najväčší ašpirant na postup získal v Klčove "povinné" tri body, keď o

výsledku rozhodli väčšie futbalové skúsenosti Odorínčanov. Vo vyrovnanom prvom polčase sa skóre prvýkrát menilo v 39. min., keď hosťujúci Kočik prestrelil domáceho gólmana.

V druhom polčase mali loptu na svojich kopačkách častejšie hráči

Odorína, no skóre sa menilo na domácej strane a L. Fabián v 64. min. vyrovnal na 1:1. Z očakávaného náporu domácich nebolo nič - o minútu naklonil misky váh na stranu hostí opäť Kočik - 1:2. Hostia po tomto góle taktickou hrou udržiavali výsledok a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Domáca snaha gól nepriniesla a v 89. min. ušla domácej obrane dvojica Zekucia, Kočik a posledne menovaný svojím tretím gólom pečatil výsledok zaujímavého stretnutia na 1:3. Pred peknou diváckou kulisou (veľká časť prišla povzbudiť svojich hráčov z Odorína) rozhodoval Pecha. KLČOV: M. Pollák - Dzurňák, Gállik, P. Pollák, L. Pollák - J. Pollák, (78. min. Suchý), Lorinc, Kožuško, Čonka (69. min. Novák) - Želinský, (46. min. T. Pollák), L. Fabián. ODORÍN: Vantroba - M. Majko, Liška, Ľ. Majko, Kavulič - Duch, M. Fabián, R.

Fabián, Maďar (88. min. Mikolaj) - Zekucia, Kočik.

V. Folkmar B - Spišské Tomášovce 1:2 (0:0)

Po bezgólovom polčase sa očakávalo, kedy domáci prelomia streleckú smolu. Podarilo sa im to v 52. minúte zásluhou Bodnára - 1:0. Hostia sa však nevzdávali a ich dobrý výkon bol odmenený vyrovnávajúcim gólom na 1:1, ktorého autorom bol Gončar. Keď sa zdalo, že obaja aktéri sa rozídu so zmierlivou remízou, v 90. minúte Mika strhol vedenia na stranu Sp. Tomášoviec.