Prvé, historické víťazstvo Junošportu

Sportnet|20. sep 2007 o 00:00

REZERVA VONKU ZABODOVALA NAPLNOV. LIGA - S-ZJunošport - V. Lomnica 3:1 (2:1)Domáci nastúpili na toto stretnutie s odhodlaním konečne naplno

REZERVA VONKU ZABODOVALA NAPLNO

V. LIGA - S-Z

Junošport - V. Lomnica 3:1 (2:1)

Domáci nastúpili na toto stretnutie s odhodlaním konečne naplno zabodovať. Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu obe mužstvá začali opatrne a zväčša sa hralo v strede ihriska. Ako prví ohrozili bránku hostia v 27. minúte centrovanou loptou do pokutového územia, ktorú zneškodnil brankár domácich. Po tomto momente prišli chvíle Junošportu, ktorý v rozpätí piatich minút vsietil dva góly. V 32. minúte podnikli domáci rýchly protiútok, ktorý zakončil strelou Kačmarčík a bolo 1:0. O päť minút neskôr takisto z rýchleho protiútoku krížnou strelou zvýšil opäť Kačmarčík na 2:0. Hostitelia po dvojgólovom vedení trocha poľavili, čo dobre hrajúci súper dokázal využiť a v 41. minúte po chybe domácej obrany znížil Bojňanským. Do druhého polčasu mali lepší nástup hráči Junošportu a už v 49. minúte Kaletom zvýšili svoj náskok. Po tomto góle sa hostia snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, ale domáci hráči im to nedovolili, a tak sa mohli po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu tešiť z prvého, historického víťazstva Junošportu v piatej lige.

Góly: 32. a 37. Kačmarčík, 49. Kaleta - 41. Bojňanský. Pred 50 divákmi rozhodoval Feckanin, ŽK: Precák, Polák (obaja V. Lomnica). JUNOŠPORT: Kontra - Nemergut, Sivuľka, Šipoš (64. Michal Pyda), Kaleta (80. M. Sopko) - Pristaš, Kačmarčík (54. Lipčák), Sekelský, Kuľanda - Duda, Maroš Pyda. V. LOMNICA: Lang - Solár, Polák, Bocko, Malinovský - Barabas (46. Kubík), Repiščák (70. Neupauer), Tribula, Bojňanský (83. D. Vojtek) - Precák, Beller.

(mdc)

Štrba - Záborské 4:2 (1:2)

Úvodná polhodina patrila domácim, ktorí však z hernej prevahy vyťažili iba jeden gól. V 13. minúte namieril presne do šibenice Badzik a bolo 1:0. Potom prišla hluchá päťminútovka a hostia z ničoho nič otočili výsledok. Najprv v 34. minúte z veľkej vzdialenosti vyrovnal Černický, aby o päť minút neskôr po hrúbke v defenzívnej činnosti domácich dostal Záborské do vedenia Markuš. Do druhého polčasu vybehli Štrbania ako vymenení a predvádzali pekný, kombinačný futbal. Herná kvalita hostiteľov sa prejavila v 50. minúte, keď Badzik svojím druhým presným zásahom v stretnutí strelou po zemi vyrovnal. Podtatranci mali stále prevahu, ktorú korunovali v 78. minúte, keď Lajčák po dravom prieniku naklonil misku váh na stranu svojho tímu. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale v 86. minúte spečatil Hurajt zaslúžené víťazstvo domáceho kolektívu.

Góly: 13. a 50. Badzik, 78. Lajčák, 86. Hurajt - 34. Černický, 39. Markuš. Pred 150 divákmi rozhodoval Kandráč, ŽK: Marián Macko, Milan, Hurajt, Michalko (všetci Štrba). ŠTRBA: Chmura - M. Sabo (52. Pamula), A. Galovič, Milan, Marián Macko - Hurajt, Čunderlík, M. Levocký (84. Michalko), Lajčák - Badzik, Miroslav Macko (61. Brezina).

(riso)

Kendice - Sp. Bystré 5:0 (4:0)

Hostia tradične začali veľmi zle a už v 3. minúte inkasovali. "Kubašania" nezachytili ani ďalšie minúty stretnutia a po chybe brankára rýchlo prehrávali dvojgólovým rozdielom. To ešte viac nalomilo psychiku hosťujúceho mužstva, ktoré pricestovalo iba s jedenástimi hráčmi a znova vo výrazne oslabenej zostave. Po polhodine hry už bolo 3:0, keď Podtatrancom nevyšiel ofsajd systém a domáci boli v pohode. Za zmienku v prvom polčase zo strany Spišského Bystrého stojí iba strelecký pokus Pekarčíka, ktorý však smeroval vedľa domácej brány. Polčasový rezultát uzavrel domáci Korinko gólom z pokutového kopu. Po obrátke sa hostia zlepšili, ale hoci boli domácim vyrovnaným súperom, do gólových šancí sa nedostávali. Naopak, hostitelia ešte prikrášlili svoje plne zaslúžené víťazstvo štvrtým presným zásahom.

Góly: Korinko 2 (1 z 11 m), Balint, Platko, Jurko. Pred 200 divákmi rozhodoval Počatko, ŽK: Platko - Petrula, M. Budaj. SP. BYSTRÉ: Bendik - Marko, Šimonovič, Olexa, Petrula - Pekarčík, Šeleng, Kubičko, Jakubčo - D. Budaj, M. Budaj.

(riso)

Svit - Plavnica 3:1 (3:0)

Derby začal líder súťaže excelentne a už v 1. minúte poslal Jinov center do bránky Plavnice Rusnák. Domáci predvádzali v prvom polčase krásne kombinačné akcie a ich diváci museli byť spokojní. Náskok mohol poistiť Hudač, ktorý prestrelil a po Jinovej strele skončila lopta na žrdi. V 29. minúte sa prezentoval exportnou hlavičkou Rataj a bolo 2:0. V 39. minúte uzavrel skóre prvej polovice Handzuš, ktorý peknou strelou takmer z 30 m rozvlnil sieť. Po zmene strán domáci poľavili, hostia sa prebrali a po zaváhaní v domácej obrane strelou po zemi znížili Kupcom na 3:1. Na ihrisku pribudlo nervozity, Sviťania mali málo pohybu. Skóre mohli v závere pozmeniť striedajúci Karkoška i Handzuš, ale výsledok už ostal v platnosti. Treba poznamenať, že výkon domácich v druhom polčase zaostal za očakávaním.

Góly: 1. Rusnák, 29. Rataj, 39. Handzuš - 60. Kupec. Pred 200 divákmi rozhodoval Tomeček, ŽK: Fridman - Turlík. SVIT: Marušák - Fridman, Polakovič, Marhefka, Rataj - Jina, Valluš (60. Koch), Rusnák (70. Marton), Krišanda - Handzuš, Hudač (80. Karkoška). PLAVNICA: Majdák - Rybovič, Pristač, Pavlišin, Turlík - Kupec (60. L. Maček), Murcko, P. Chovanec, Rindoš - Ilčišák, Štupák.

(riso)

Miklušovce - Poprad B 1:2 (0:2)

Už v 37. sekunde mohol otvoriť skóre hosťujúci Compeľ, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára, ale neuspel. V 7. minúte sa situácia zopakovala, ale zo súboja znova vyšiel lepšie domáci gólman. V 25. minúte obišiel hosťujúci Kobolka po kľučke aj domáceho ochrancu svätyne, ale gól nedal. Popradčania mali do prestávky jasne navrch a domáci ich bránku vôbec neohrozili. V 44. minúte sa po prihrávke od Kšenzakoviča ml. Kobolka presadil a bolo 0:1. V nadstavenom čase prvého polčasu potom ešte poistil náskok rezervy Sluka presnou hlavičkou. V úvode druhého polčasu sa očakával nápor hostiteľov, ktorý však neprišiel. V 60. minúte sa rútil sám na bránu domácich Kšenzakovič ml., ale neskóroval. Naopak, v 80. minúte sa Miklušovciam podarilo hlavou znížiť a zdramatizovať stretnutie. Hostia ho však už z rúk nepustili a v závere ho umne ukontrolovali.

Góly: 80. Kimák - 44. Kobolka, 45. Sluka. Pred 200 divákmi rozhodoval Bindas, ŽK: J. Pekár - Oravec, Sluka, Compeľ, Ondruš. POPRAD B: Oprendek - Ondruš, Petruš, Žemba (90. Smižanský), Oravec - Kester (57. Miženko), Kšenzakovič ml., Kobolka, Sluka - Tropp (86. Kšenzakovič st.), Compeľ.