Východniari-hádzanári sa pochlapili

Sportnet|20. sep 2007 o 00:00

Hádzanárska extraliga mužov mala včera na programe zápasy 3. kola. Východniari boli úspešní, Prešovčania zdolali doma bratislavských policajtov,

Košičania zase dominovali v Martine.

Prešov - ŠKP 34:26 (15:12)

PREŠOV. Zápasy s bratislavskými policajtmi v prešovskej Tatran handball aréne mali vždy dramatický náboj. Inak tomu nebolo ani v ostatnom extraligovom súboji. Favorizovaný Prešov sa so súperom dosť dlho trápil. Vyše 20 minút sa mužstvá ťahali gól na gól, no Tatran nie a nie ujsť do trháku, hlavne preto, že v koncovke sa domácim zjavne nedarilo. Po štvrťhodine domáci tréner M. Lipták prestriedal trojicu hráčov. Ani tieto korektúry v základnej šestke zelenobielym nepomohli. Tatran síce stále udržiaval mierny náskok, ale na viac sa nezmohol. V druhom polčase náskok Prešov zvýšil, no v závere zbytočnými stratami snaživí Bratislavčania korigovali.

Zostava a góly Prešova: Meluš, Kaminský - Mazúr, Marušák, T. Mažár 7, Huňady, Mi. Urban 4, Pekár 7, Fuňak 5, Radčenko 1, Tumidalský 3, Mikéci, Kozlov 7, Dudáš. Najviac za hostí: Mikuš 5, Mišenčík 4, Štepanovský 4/1. Pokutové hody 3/1 - 6/3, vylúčení 6/6, rozhodovali: Haščík a Hoťapka, 957 divákov.

(leš)

Martin - Košice 23:37 (13:17)

V Martine sa hrala najvyššia súťaž po 19-ročnej prestávke. Mladé mužstvo domácich držalo krok s favoritom len v úvode. Potom už udávali tón hry skúsenejší hostia, ktorí podľa očakávania vysoko

vyhrali.

Najviac gólov: Baka 7, Kuchárik 5 - Guzy 9, Ján Kolesár 7/4, Pecha 6/1. Rozhodovali: Cipov, Pastierik, vylúčení: 9:6, ČK: Malík za faul, Baka za tri vylúčenia - Baláž za faul, Petraško za tri

vylúčenia, 7 m hody: 2/2 - 8/6, 100 divákov.

Zostávajúce výsledky: Hlohovec - N. Zámky 28:19 (14:11), P. Bystrica - Topoľčany 25:24 (16:9).