Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

N. Zámky budú tvrdší oriešok

S povinným víťazstvom sa vrátili hráči Inžinierskych stavieb z Martina, kde sa po dlhých rokoch opäť hrala extraligová hádzaná. Hostitelia sa

snažili, ale na skúsenejšieho súpera nestačili a ten si pripísal druhé víťazstvo za sebou. So štyrmi bodmi, no najhorším skóre sú na piatom mieste. Aj v najbližšom kole cestujú na palubovku súpera, ktorý bude oveľa zdatnejší ako nováčik.

KOŠICE. Nahustený program majú v úvode sezóny extraligoví hádzanári, ktorí v priebehu siedmich dní odohrajú tri kolá. Dve už majú úspešne za sebou a tretie ich čaká počas tohto víkendu. Zverenci trénera Jána Hruščáka cestovali na Turiec v role favorita, hoci jeden z najskúsenejších hráčov Ján Kolesár má minimálne obavy.

Po rokoch si zahral v Martine

Nováčik v prvých dvoch kolách hral vonku, a tak domáce vystúpenie s družstvom IS malo pre nich zvláštnu príchuť. Chceli sa vytiahnuť na silnejšieho súpera pred svojimi divákmi.

"Nevedeli sme, čo môžeme od zápasu očakávať, lebo sme boli prvým súperom Martina na domácej palubovke. V tomto meste som hrával ešte v dorasteneckých kategóriách a trocha som si halu pamätal. Aj keď sme mali informácie o súperovi, vedeli sme, že nedisponujú silným kádrom, ale domáce prostredie a prvý zápas po rokoch ich mohol zdravo vyburcovať. Aj preto sme si dávali pozor, aby sme niečo nezbabrali. Rýchlo sme získali niekoľkogólový náskok, avšak zahodením šancí, nastrelením žrdí sa súper dotiahol na rozdiel troch gólov. Potom sme opäť zapli a polčas vyhrali, ale jeho posledné minúty sme prehrali 1:5. V druhom sme však už nepripustili žiadnu drámu a zaslúžene vyhrali," hovorí na margo druhého víťazstva J. Kolesár.

Šťastný otec dcéry Nataše

Záver uplynulého týždňa bol pre tohto skúseného hráča veľmi hektický, keď okrem hádzanej bol v neustálom strehu, lebo očakával spoločne s manželkou príchod druhého potomka. Ten sa prihlásil na svet v pondelok skoro ráno a z dcérky Nataše mali Kolesárovci veľkú radosť. "V nedeľu v noci som toho veľa nenaspal, lebo manželka mala už pôrodné bolesti. Ráno o tretej sme odišli do pôrodnice, pričom o 90 minút už rodila. Boli to napäté chvíle a tréner mi dal v pondelok voľno, aby som mohol zariadiť potrebné veci. V Martine sa mi hralo dobre, išlo o bežný ligový zápas, ktorý sme zaslúžene vyhrali," priblížila udalosti posledných dní opora IS J. Kolesár.

Opäť hrajú vonku

V dnešnom štvrtom kole sa Košičania predstavia v Nových Zámkoch, ktoré nečakane prehrali v Hlohovci. "Bude to náročnejší súper, s ktorým sa každoročne ťaháme za prsty. Je kvalitnejší ako Považská či Martin, avšak po prehre o 9 gólov môže byť v domácom prostredí pod tlakom. Neviem povedať, či to bude naša výhoda, ale urobíme všetko pre dosiahnutie dobrého výsledku," dodal J. Kolesár.