Kežmarok - Nitra 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Sportnet|24. sep 2007 o 00:00

KEŽMAROK. Prvýkrát sa v Kežmarku po dvanástich rokoch predstavil na rodnom ľade Ľuboš Bartečko. V 6. minúte mohol otvoriť skóre domáci Slovák po

prieniku Drotára, ale sám pred Konrádom sa nepresadil. V tej istej minúte na druhej strane však ani Chrenko nepremenil samostatný nájazd. Úvodný gól zápasu strelil Kežmarok vo vlastnom oslabení, keď Šechný s Bartečkom dokonale vyšachovali obranu hostí a domáci rodák strieľal

do prázdnej brány. O druhý úspech Kežmarku sa opäť postaral prvý útok, keď prienik Šechného v 16. min

skončil gólom. V úvode druhej tretiny nevyužili hostia svoju tretiu presilovku a trest prišiel okamžite v podobe tretieho úspechu domácich z hokejky Segľu. Nitra sa v záverečnej tretine snažila tlačiť pred Klempu, no v útoku bola bezzubá a to aj v presilovkách. Naopak, domáci mohli definitívne rozhodnúť - v 48. min trafil Slovák iba pravú žŕdku

Konrádovej bránky a Šechný v 57. min nepremenil samostatný nájazd. Domáci si pripísali štvrtý triumf v súťaži, prvýkrát však s čistým kontom.

Góly: 7. Bartečko (Šechný), 16. Šechný (Frank), 24. Pavol Segľa (Palovčík, Zlocha). Vylúčení: 8:5, navyše: Ľ. Kolník 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Vojtek, Valach, 2 500 divákov. Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Frank, Šechný, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Martin Slovák, S. Pavličko, Drotár - Slaninák, P. Gajdoš, Fedor. Nitra: Konrád - R. Lukas, Vojta, Suur, Špila, B. Majeský, Galko, Socha - M. Kováčik, T. Chrenko, Ľ. Kolník - I. Dornič ml., Lipiansky, Vozdecký - G. Saliji, M. Štefanka, M. Chrenko - J. Ručkay, Raček, H. Ručkay.