Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Na špici opäť zmena, vedú Kravany

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala včera stretnutiami 8. kola.I. triedaV. Slavkov - Sp. St. Ves 1:2

I. trieda

V. Slavkov - Sp. St. Ves 1:2 (1:2)

Hostia začali dobre a už po 20 minútach viedli prekvapujúco 0:2. Domáci nevyužili v úvode tutovku Szücsa, ktorý sa rútil sám na brankára súpera a to zrejme ovplyvnilo ich nevydarený úvod do stretnutia. Hostiteľom sa nedarili prihrávky, ktoré zväčša končili na kopačkách Zamagurčanov. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu sa hostiteľom podarilo zatlačiť svojho súpera pred jeho šestnástku, čoho výsledkom bol gól na 1:2 z kopačky Kaletu. Po obrátke sa domáci snažili zatlačiť svojho súpera do defenzívy, vytvorili si veľa šancí, no gól nedali. Dvakrát bol k tomu blízko skúsený Lindeman, ktorý sa rútil sám na hosťujúceho brankára, no ani on nevyrovnal.

Góly: Kaleta - Oravec, Bednarčík. Pred 80 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Michlík, Fuchs, Marko (všetci Sp. St. Ves).

Hranovnica - Sp. Belá 0:3 (0:0)

V prvom polčase mali domáci územnú prevahu, ktorá však bola neefektívna a po 45 minútach bol stav bezgólový. V 16. minúte nastrelili brvno hosťujúcej brány a v 40. minúte opečiatkovali spojnicu žrde a brvna. Všetky šance však ostali nevyužité a po obrátke sa obraz hry zmenil. V 49. minúte mohol otvoriť skóre domáci Bednarčík, no opäť neuspel. Beľania sa zamerali na rýchle protiútoky a po jednom z nich otvorili skóre zásluhou Podolinského. Ten bol pri chuti a svoj strelecký apetít potvrdil ďalšími dvoma presnými zásahmi. Najmä vďaka jeho čistému hetriku si odviezli hostia cenné tri body.

Góly: Podolinský 3. Pred 80 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: Milaňák (Sp. Belá).

Lučivná - Mlynčeky 3:2 (1:1)

Už v 1. minúte sa rútil jeden z domácich hráčov sám na brankára hostí, no tutovku nepremenil, keď trafil iba do žrde. Oba tímy nastúpili s oklieštenými zostavami, čo sa prejavilo na ich hernom výkone. Hra sa pohybovala zväčša medzi šestnástkami. Vedenia sa ujali po štandartnej situácii domáci, no hostia v závere prvého polčasu rovnakou mincou odpovedali. V druhom polčase mali hostitelia herne navrch a znova išli do vedenia. Mlynčeky sa však nevzdávali a zásluhou Starinského ďalekonosného pokusu z priameho kopu znova vyrovnali. O všetkom sa rozhodlo v 83. minúte, keď domáci Grexa spečatil plný bodový zisk Lučivnej.

Góly: Michalík 2, Grexa - Soľava, Starinský. Pred 50 divákmi rozhodoval Body, ŽK: Vošček, Madeja, Michalík - Starinský.

Toporec - Huncovce 3:0 (1:0)

Lepšie začali hostia, ktorým patrila úvodná päťminútovka. Domáci postupne prebrali iniciatívu na svoje kopačky. V 20. minúte nastrelili hostia žrď. Potvrdilo sa známe pravidlo nedáš-dostaneš a domáci z protiútoku išli do vedenia. Od tohto momentu mali hráči Toporca viac z hry. V 57. minúte už bolo 2:0, keď Mitura po úniku po druhýkrát rozvlnil sieť. Navyše Huncovce prišli o vylúčeného M. Jankuru a bolo prakticky rozhodnuté. V závere sa už iba dohrávalo a hostitelia kontrolovali dianie na ihrisku. Svoje zaslúžené, premiérové víťazstvo v tejto sezóne, prikrášlili tretím presným zásahom.

Góly: Mitura 2, M. Pompa (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Mitura, Funket - D. Jankura, Karnafel, ČK: M. Jankura (Huncovce).

Stráže - Sp. Štvrtok 2:1 (0:1)

V prvom polčase sa hral obojstranne kombinačný futbal, ktorý sa odvíjal prevažne v strede ihriska. Oba celky vystrelili do prestávky iba raz, pričom pokus hostí skončil ich vedúcim gólom. Spišiaci však mali v prvej polovici duelu viac z hry a preto zaslúžene viedli. Po obrátke domáci vyrovnali hru v poli. Vytvorili si šance z protiútokov, ktoré však ostali nevyužité, keď sa nepresadili Šimko ani Czerwik. Po chybe hosťujúcej obrany a následnom faule v rohu šestnástky však Gavalier z jedenástky vyrovnal. V závere, keď sa už zdalo, že remíza ostane v platnosti, rozhodol v 87. minúte po skrumáži o zaslúženom víťazstve domácich Dreisig.

Góly: Gavalier (z 11 m), Dreisig - Neuwirth. Pred 200 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: bez kariet.

Levoča - Žakovce 2:0 (1:0)

Domáci mali počas celého stretnutia o niečo navrch. Od začiatku si vytvorili miernu územnú prevahu a už v 6. minúte išli zásluhou Kramarčíka do vedenia, ktorý po kombinačnom útoku prehodil hosťujúceho brankára. Šance sa potom striedali na oboch stranách. Horúco bolo aj pred levočskou bránou, čoho výsledkom boli fauly a žlté karty domácich hráčov. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Levočania mali prevahu, ktorú v 64. minúte korunovali druhým gólom z pokutového kopu. V závere sa ešte trafili do čierneho aj po tretíkrát, ale pre ofsajd tento ich gól neplatil.

Góly: Kramarčík, Riš (z 11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Riš, Eliáš, Dunčko, Olejník, Lisoň - Kováč 2, ČK: Kováč.

Batizovce - T. Lomnica 4:1 (1:1)

Začiatok bol poznačený obojstrannou opatrnosťou a pre oko diváka to bol málo zaujímavý futbal. Hra sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami a streleckých pokusov bolo minimum. Hostia sa spoliehali na brejky a po jednom z nich Chodníček v rozhodujúcom okamihu spadol. V 12. minúte ušiel hosťujúci Bertolini domácim obrancom a po jeho centri Rigo hlavou otvoril skóre. Domáci sa osmelili a v 32. minúte sa im podarilo vyrovnať. V druhom polčase Batizovčania zrýchlili hru, začali hrať viac po stranách a to na hosťujúcu obranu platilo. V 63. minúte padol kuriózny gól, keď po odkope hosťujúceho Šoltýsa sa lopta od Šalatu dostala do bránky Lomničanov. V závere domáci dvoma gólmi ešte prikrášlili svoje víťazstvo.

Góly: Šalata 2, Plavecký, Laufík - Rigo. Pred 80 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Kapsdorfer, Rigo (obaja T. Lomnica).

Kravany - Jánovce 4:1 (3:1)

Domáci favorit začal príliš profesorsky, čo hostia po jeho chybe v 4. minúte využili na otvorenie skóre. V 14. minúte vystrelil domáci obranca Krajč z veľkej diaľky a na prekvapenie všetkých skončila lopta v hosťujúcej sieti. Ďalšie minúty sa niesli v réžii Kravancov, ktorí mali hru pod kontrolou. V koncovke však boli dlho bezzubí a až po góle z pokutového kopu po faule sa upokojili. Od tejto chvíle mali jasne navrch, čo potvrdili ďalšími dvoma gólmi. Hostia mohli v závere ešte výsledok skorigovať, ale lopta skončila na žrdi a do siete ju už nemal kto doklepnúť a aj preto prehrali rozdielom triedy.

Góly: Krajč, Tkáč (z 11 m), Kovalčík, Kobolka - Mangera. Pred 120 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Jaroslav Dragoš (Kravany).