Vlachovčania zvíťazili v streleckých dostihoch

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIV ostatnom kole I. triedy padlo v Kružnej spolu deväť gólov, naopak, v Jablonove n/T., Betliari či Rudnej videli

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

V ostatnom kole I. triedy padlo v Kružnej spolu deväť gólov, naopak, v Jablonove n/T., Betliari či Rudnej videli diváci len po jednom góle. Gemerská Poloma si udržala prvú priečku, Betliar však stráca len jeden bod.

ROŽŇAVA. Uplynulú nedeľu sa v porovnaní v minulých kolom darilo hosťom oveľa viac. Vlachovo zvíťazilo v Kružnej, pričom na pôde posledného mužstva už prehrávali 2:4. Lipovník si udržal tesné vedenie v Rudnej, a hoci nie v kompletnej zostave remizovali Polomčania v Brzotíne. V Betliari rozhodol o troch bodoch pre Tatran Orabinec. Druhé víťazstvo zaznamenala Pača. Jablonov n/T si udržal jednogólové vedenie nad Plešivcom. Dedinky nezopakovali domáci výsledok a vo Vyšnej Slanej prehrali.

Betliar - Dobšiná 1:0 (0:0)

V priemernom zápase sa diváci dlho nevedeli dočkať gólu. Hostia sa snažili hrať kombinačne, no chýbalo presné zakončenie. Po štvrťhodine hry mal šancu J. Zdechovan. Hrajúci tréner musel o pár minút nato kvôli zraneniu striedať, čím sa pre hostí ešte viac uvoľnil stred. Obrana domácich i brankár Lojan dobre odolávala. Ani po zmene strán sa toho veľa nezmenilo. Hostia pokračovali v kombinačnej hre, domáci sa spoliehali na brejky. V 75. min. dostal Orabinec od Vávru dobrú loptu do behu a nekompromisne k tyči rozhodol, že body zostali doma. Vyrovnať potom ešte mohol Brnčík, ale jeho strela mierila tesne vedľa.

Gól: Orabinec, ŽK: Kováč - Grančák, R: Gallík, DZ: Szekely, D: 80, BETLIAR: Lojan - M. Zdechovan, Kasper, Ľ. Árvay, Ivanko, Oravec, J. Zdechovan, Orabinec, Kováč, M. Árvay, Vávra, striedal Schvarc, DOBŠINÁ: Breuer - D. Ondrejčík, Valentko, Strelka, Lukáč, L. Jakubčo, Brnčík, Grančák, Barnák, T. Jakubčo, Mačejovský

Vyšná Slaná - Dedinky 5:2 (3:1)

Stretnutie od úvodných minút prebiehalo v rýchlom tempe. Už po piatich minútach viedli domáci, keď strelou k tyči otvoril účet domáci Fifik. O chvíľu nato našiel center M. Vida Zábrela a bolo 2:0. Hostia sa však nenechali zaskočiť a vzápätí Novák strelou z voleja znížil. Hra sa potom vyrovnala a útoky sa striedali v rýchlom slede. Domáci si vedenie poistili v závere polčasu, keď Chochol fauloval Kračúna a nariadenú penaltu Liptai premenil. Po zmene strán najprv pohrozil Kračún. Z následného protiútoku však skórovali hostia presnou strelou M. Chabadu. Odpoveď nenechala na seba dlho čakať a Liptai znova zvýšil rozdiel na dva góly. V týchto chvíľach sa lámal chlieb, pretože hostia vynechali dve čisté šance. Najprv sa samostatne nepresadil Novák a priamy kop S. Ogurčáka Lindák bravúrne zneškodnil. Desať minút pred koncom vystrelil Kraus, brankárovi Dediniek lopta vypadla a Kračún ju dorazil do siete.

Góly: Liptai 2 (jeden z 11 m), Fifik, Zábrel, Kračún - Novák, M. Chabada, ŽK: 0 - Kollárik, Ľ. Pamula, Putnocký, M. Chabada, R: Iglai, DZ: Šimšík, D: 80, VYŠNÁ SLANÁ: Lindák - M. Vido, P. Vido, Bendík, R. Rogos, Fifik, Krištof, Kračún, Gvizd, Liptai, Zábrel, striedal Kraus, DEDINKY: M. Ogurčák - Majerčák, Tököly, Chochol, Kollárik, S. Ogurčák, Ľ. Pamula, Vermeš, M. Chabada, Novák, Čik, striedal Putnocký

Brzotín - Gemerská Poloma 2:2 (2:2)

Domáce mužstvo sa v tejto sezóne výrazne zlepšilo, čo sa ukázalo aj v súboji s lídrom. Hoci v úvode mal šancu najprv A. Polyák, do vedenia išli hostia. Po centri na šestnástku Žúdel prehlavičkoval Lenkeia. Z vedenia sa však Polomčania dlho netešili. R. Dókus našiel Ováriho, a keď hosťom nevyšla ofsajdová pasca, prekonal Krnáča. Potom prišla šanca Grecmacher. V závere polčasu sa líder znova dostal do vedenia. Z. Greško dobre vysunul nikým nestráženého Mihálika a bolo 1:2. Domácim sa však do polčasu podarilo znova vyrovnať. Kombinačnou akciou na jeden dotyk sa prezentovala trojica hosťujúcich hráčov Fedorkovič, Grecmacher a Ovári, ktorý aj zakončil. Po prestávke bol zápas vyrovnaný a zlepšila sa hra oboch obrán. Hostia mali dve vyložené šance, no Ferenčák i Mihálik ich spálili. Na druhej strane to bol A. Polyák a v závere hlavičkoval tesne vedľa po rohu Demeter. Na výsledku sa do istej miery podpísalo aj to, že ani jedno z mužstiev nenastúpilo v kompletnej zostave. Kým domácim chýbal Znak, hostia zasa pricestovali bez Vargu a R. Liptáka.

Góly: Ovári 2 - Žúdel, Mihálik, ŽK: Demeter - Gunár, Breznen, R: Repaský, DZ: Máté, D: 100, BRZOTÍN: Lenkei - Kristof, Kočiš, Demeter, L. Polyák, Fedorkovič, R. Dókus, Kováč, A. Polyák, Ovári, Grecmacher, striedal Gášpár, GEMERSKÁ POLOMA: Krnáč - P. Lipták, Rogos, Gunár, Breznen, R. Greško, Forgáč, Ferenčák, Žúdel, Z. Greško, Mihálik, striedal Galajda

Rudná - Lipovník 0:1 (0:1)

V zápase priemernej úrovne trpeli domáci najmä na streleckú impotenciu. Na začiatku mal šancu Domik, potom sa hra presunula medzi šestnástky. O jediný gól sa postaral strelec hostí Kerekeš. Hráči Rudnej zahrávali viacero rohov, priamych kopov, ale loptu za Dányiho chrbát dopraviť nedokázali. Po prestávke pokračovali domáci v dobýjaní brány súpera, ktorý však kombinačnou hrou odolával. Pätnásť minút pred koncom videl hosťujúci Kardoš druhú žltú kartu a musel predčasne odísť. Ani prevaha o jedného hráča však domácim vytúžený gól nepriniesla.

Gól: Kerekeš, ŽK: Kurian, Kovács, Gonos - Kardoš 2, Kerekeš, Podracký, Orosz, ČK: Kardoš (Lipovník), R: Gallo, DZ: Šmelko, D: 100, RUDNÁ: R. Szöllös - Šimon, S. Ďuriček, Kontra, P. Szöllös, Ján Gonos, Orbán, Bačo, Domik, Kurian, Kovács, striedali Köteles, Demko, LIPOVNÍK: Dányi - Orosz, Barczi, Szabó, Ičo, Šalamon, Podracký, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Bollo,

Kružná - Vlachovo 4:5 (2:2)

Domáce mužstvom uzatvára tabuľku súťaže. V súboji s Vlachovom však začali lepšie. V prvom polčase sa dvakrát ujali vedenia, no hosťom sa vždy po góloch Hronca a Ondrejčíka podarilo náskok stiahnuť. Po prestávke sa domáci za úvodnú štvrťhodinu dostali do dvojgólového vedenia. Neudržali ho, keď Vlachovčania v posledných pätnástich minútach najprv dvoma gólmi Liptáka st. vyrovnali a potom sedem minút pred koncom Hronec zabezpečil zisk troch bodov. Hostia tak ukázali väčšiu túžbu a vôľu po víťazstve. Za pozornosť tiež stojí, že domáci využili takmer všetky šance, ktoré mali.

Góly: Farkaš 2, A. Szendi, Krága - Hronec 2, Lipták 2, M. Ondrejčík, ŽK: ? - Jakab, R: Petro, DZ: Nagy, D: 80, VLACHOVO: Organ - M. Gecelovský, Jakab, Gunda, Lipták ml., Z. Gecelovský, Hricko, M. Ondrejčík, Lipták st., Rupp, Hronec, striedali J. Sklenár, Šimon

Pača - Krh. Dlhá Lúka 2:1 (1:1)

V priemernom stretnutí sa po štvrťhodine hry ujali vedenia domáci. Gólman hostí fauloval prenikajúceho útočníka a nariadenú penaltu premenil Filiczký. Skóre mohlo narastať, ale Šomšák nemal svoj deň a trestuhodne pozahadzoval niekoľko vyložených šancí. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a polčasové skóre stanovil hosťujúci Dunka. Po prestávke sa domáci snažili hrať na udržanie nerozhodného stavu, ale dvadsať minút pred koncom Sústrik strelil víťazný gól.

Góly: Filiczký (11 m), Sústrik - Dunka, ŽK: Demjan - Máté, R: Molnár, DZ: Bobrik, D: 100, PAČA: Manko - Demjan, Znak, Sústrik, Cmorik, Lapoš, Bocko, Vasilko, Filiczký, Šomšák, Gajdoš, striedali Ruszó, Zagiba, Adam, KRH. DLHÁ LÚKA: Máté - Mar. Péči, Emodi, Csobádi, Kováč, Korintuš, Mir. Péči, Rigó, Parditka, Dunka, Darvaš, striedali Šoltész, Klárik, Gebe

Jablonov n/T - Plešivec 1:0 (1:0)

Úvodné minúty patrili hosťom, ale vedúci gól, ktorý nakoniec rozhodol o tesnom víťazstve domácich, dosiahol Stráma až v závere polčasu, keď po priamom kope skóroval povedľa múru. Najskôr však vynechal dve tutovky, keď z tesnej blízkosti minul Konczovu bránu. Súpera oslabilo i vylúčenie Szaniszla, ktorý za faul v 41. min. uvidel z rúk arbitra červenú kartu. Kondične lepší hostia po prestávke i pri hre o desiatich zatlačili domácich, ale nebolo im súdené streliť vyrovnávajúci gól. Najväčšiu šancu zahodil Mezei, po ktorého hlavičke z hranice malého vápna domáci gólman dokázal loptu s námahou vytlačiť na brvno.

Gól: Strama, ŽK: Zajdó, Viszlay - A. Kovács, Mezei, Laven, ČK: Szaniszló (Plešivec), R: Chomjak, DZ: Bodnár, D: 120, JABLONOV n/T: R. Balázs - Tamás, Suvák, Zajdó, Daniel, P. Juhász, Karafa, Gamba, Strama, Viszlay, Miliczký, striedali Páll, A. Balázs, Fifík, PLEŠIVEC: Koncz - Gallo, Macho, Szaniszló, A. Kovács, V. Kováč, Bodnár, Tomi, Szeman, Laven, Mezei, striedal Takáč