Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Cenné víťazstvo Rudnian, sklamanie v Smižanoch

VEĽKÉ DERBY ZÁLEŽITOSŤOU MARGECIAN IV. LIGAKrompachy V. Revištia 4:2 (1:0)V Krompachoch sa hral dobrý futbal, ktorý sa divákom páči. Obe

VEĽKÉ DERBY ZÁLEŽITOSŤOU MARGECIAN

IV. LIGA

Krompachy V. Revištia 4:2 (1:0)

V Krompachoch sa hral dobrý futbal, ktorý sa divákom páči. Obe mužstvá hrali útočne a nie raz si zaslúžili od divákov potlesk. Domáci trikrát prehrali za sebou a nastupovali s odhodlaním odčiniť tento stav. Šance Krompšania postupne nevyužívali, a gól nie a nie dať. Až v závere polčasu Košč ako správny kapitán sa uvoľnil v šestnástke a domáci viedli 1:0.

Druhý polčas bol ešte lepší, aj hostia zvýšili aktivitu. Hralo sa horedole. V 56. minúte M. Ontko zvýšil na 2:0, ale následne hostia znížili na 2:1 a vrátili sa do zápasu. V 65. minúte videli diváci najkrajší gól zápasu v podaní Kukuru a hneď nato Biľ hlavou pridal štvrtý úspech Krompašanov. Hostia sa nevzdávali a znížili na 4:2. Domáci už kontrolovali a zaujala ešte delovka Biľa do brvna. Víťazstvo Krompách je zaslúžené, keď podali výborný výkon, pochvalu si zaslúži kvarteto hráčov Mišura, Šmida, Kukura a najlepší hráč na ihrisku M. Ontko. KROMPACHY: Vojtek Šmida, Tomašov, Ľ. Ontko Lesňák, Mišura, M. Ontko, I. Košč, M. Košč Kukura, Biľ, striedali: Horváth, Ziolkovský.

P. HORVÁTH

Sečovce Rudňany 0:3 (0:1)

V tomto zápase boli miernymi favoritmi hráči OŠK, tí vedeli, že domácemu mužstvu sa doma nedarí a pred zápasom sa netajili, že sa domov nebudú vracať naprázdno. Postupne s pribúdajúcimi minútami sa hral nezáživný futbal, na oboch stranách bolo veľa nepresností. Hráči OŠK sa nemohli dostať do tempa, hra prebiehala väčšinou medzi oboma šestnástkami. Napriek tomu prvému gólu sa tešili hostia v 25. min., dostali sa do pokutového územia domácich a IVANOVIČ z ťažkého uhla obstrelil brankára domácich 0:1.

V druhom polčase sa postupne začali presadzovať Rudňanci, spresnili prihrávky, častejšie sa dostávali na dostrel domácej bránky. Druhý gól prišiel v 62. min. po akcii Kovačeviča, keď z hranice pokutového územia s prehľadom zakončoval L. ZAJAC na 0:2. Hráči OŠK v týchto minútach už boli pánmi na ihrisku, loptu mali častejšie na svojich kopačkách. V 72. min. FERENC krížnou strelou pod brvno prekonal po tretí raz domáceho brankára a zvýšil na 0:3. Zúfalému tlaku domácich sa hostia umnou hrou ubránili, do konca zápasu sa skóre nemenilo, a tak hostia z ihriska svojho súpera si odniesli zaslúžene tri body. RUDŇANY: Franko Sakič, Farkašovský, Ivanovič Kyrc, L. Zajac, Červeňák, Neuvirth, Ferenc Erceg, Kovačevič, striedali: Stašík, Dunka, Kubík.

P. URICH

Čierna n/T Nálepkovo 4:2 (2:1)

Nálepkovo odohralo vcelku vyrovnaný zápas, dokonca v prvom polčase bolo oveľa lepším mužstvom, ale nepremenilo tri vyložené gólové príležitosti. Naopak domáci s prispením hlavného rozhodcu, keď neodpískal faul na stopéra Geletku, sa ujali vedenia 1:0 a vzápätí po hrubej chybe v strede obrany pridali ďalší gól.

Hostia v poslednej minúte prvého polčasu znížili Hudáčekom na 2:1. V druhom polčase bola vyrovnaná hra, ale asistentka rozhodcu Michalíková neodmávala vyložený ofsajd štyroch domácich hráčov a brankár Prusák bol bezmocný. Táto AR sa opäť zapísala aj pri štvrtom góle domácich, keď opäť nesignalizovala faul na stopéra Geletku. V závere zápasu striedajúci Peter Kiššák znížil na 4:2. Vzhľadom na priebeh zápasu hostia si zaslúžili najmenej remízu.

NÁLEPKOVO: Prusák Soveľ, Pavol Kiššák, Geletka Jánoš, Hudáček, Viboh, Hudáček, Opremčák Fabian, Kašický, striedali: Peter Kiššák, Lapšanský.

J. KRÁL

V. LIGA

G. Hôrka Jaklovce 5:4 (4:0)

V. Folkmar Koš. N. Ves 2:0 (1:0)

Od začiatku sa za ideálneho počasia hral futbal dobrej úrovne a diváci si prišli na svoje. Domáci sa ujali vedenia v 15. minúte Hrobkovou strelou k žrdi z 30 metrov. Od 30. minúty boli hostia futbalovejší a vyrovnanie viselo na vlásku. Domáci brankár mal však svoj deň a chytil minimálne dve čisté šance. Po zmene strán už bola hra v réžii Folkmarčanov, ktorí však zahadzovali jednu šancu za druhou. Domáci sa dočkali až v 81. minúte, keď Hudák krížnou strelou dal konečnú podobu výsledku. Za zmienku stoja ešte dve nastrelené žrde. V. FOLKMAR: Kohut Tomaško, R. Ďorď, Hrobko M. Ďorď, Andrejco, Varga, Bordáš, Svitana Hudák, Toth.

I. GREGA

Šaca Hrabušice 0:0

Margecany Helcmanovce 3:0 (0:0)

V prvom polčase zápasu sa toho na ihrisku veľa neudialo. Za zmienku stojí strela Mondryho nad už v 5. minúte po skrumáži po rohu. V 31. minúte Serbin mieril tesne vedľa a Sokolského strelu v 39. minúte vykopávala obrana hostí z prázdnej bránky.

Všetko podstatné prišlo až v druhom polčase. V 49. minúte sa domáci ujali vedenia po presnej strele P. Serbina ml. z priameho kopu. O dve minúty zvýšil na 2:0 pre domácich Olejník. V 60. minúte znížil peknou strelou z diaľky P. Pisko. V 70. minúte si na roh najlepšie nabehol Mondry a hlavou upravil na 3:1. V 76. minúte tiež po rohu hlavička Štefka tesne minula bránku. V 82. minúte J. Maliňák z dobrej pozície pálil nad bránku domácich. Pred 300 divákmi zápas rozhodoval Boldižár. MARGECANY: Graban Macko, Čarnoký, Ľorko, Mondry Puškáš, Olejník (73´ Papcún), Serbin ml., Sokolský (73´ Keruľ), Kaľavský, Štefko (87´Mackovjak P.). HELCMANOVCE: Gajdoš M. Marcinko Martin, Zmij V., Pisko P. (65´ Marcinko Marek), Gajdoš P. Kuchár (56´Jablonovský), Maliňák R. Hudák, Ferenc Zmij Ľ. (62´ Maliňák J.), Pisko J.

M. KERUĽ

Prakovce Sp. Vlachy 3:1 (1:1)

Nie je polčas ako polčas. Aj tak by sa dalo charakterizovať stretnutie dvoch spišských piatoligistov. Zo začiatku hrali Vlašania vyrovnanú partiu, keď domáci celok bol tak trochu v útlme. Hostia pohrozili v 10. minúte Čarnokym, ktorý nevyužil čistú gólovú šancu. Na strane druhej v 20. minúte skóroval Hulič, no na znamenie AR gól uznaný nebol. Hulič si to zopakoval v 21. minúte a dorážkou zo skrumáže dostal domáci celok do vedenia 1:0. Ďalšie minúty obe mužstvá odohrali v strede poľa. V 36. minúte po vydarenej akcii Labaša a Čarnokého sa výsledok menil 1:1.

Do druhého polčasu domáci začali hrať ako vymenení. Viditeľne sa zlepšilo nasadenie, zrýchlenie hry a tak hostia, ktorí už v závere prvého polčasu začali chytračiť hrou, na prehnanú istotu doplatili. Po peknej výmene lopty medzi Regecom a Hulišom posledne menovaný dostal Prakovce do vedenia 2:1. Obraz hry sa od tejto chvíle jasne zmenil. Domáci celok nepremenil značný počet šancí. Veľkou mierou na tom, že gól nepadol, sa podieľal brankár hostí Bača. V 77. minúte prišla najkrajšia akcia stretnutia, keď nechytateľnou strelou "nožničkami" zvýraznil víťazstvo Slovinský 3:1. Vlašania zanechali svojou hrou dobrý dojem, až na tie tvrdé zákroky v osobných súbojoch. PRAKOVCE: Dorčák Grajcár, Pisko, Kuchta Stoklas, Šimko, Lapšanský, Slovinský, Hulič Lukáš, Regec, striedali: Komara, Marcinko, Lipták. SP. VLACHY: Bača Novák, Legát, Grivalský Kollárik, Žiga, Tomaško, Čarnoky, Bandžuch Labaš, Gardošík, striedali: Horváth, Medvec.

J. BUČKO

Athl. Košice Harichovce 0:4 (0:0)

Prvý polčas sa niesol v jednoznačnej réžii Harichoviec a už v prvej štyridsaťpäťminútovke mohli hostia rozhodnúť o osude stretnutia. Nevyužili tri štyri čisté gólové šance, jeden gól im bol neuznaný. Navyše B. Hudeček mieril len do brvna. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, s tým rozdielom, že konečne padali góly. Najprv hostia pozahadzovali dobré šance, ale postupne sa do listiny strelcov zapísali Staroň, Slivoš, Hric a Pukluš. HARICHOVCE: Karchňák Hric, Suchý, Sedlačko J. Hrušovský, B. Hudáček, S. Hrušovský, Pukluš, Kaščák Slivoš, Staroň, striedali: Varga, Šefčík.

Smižany Kr. Podhradie 3:6 (3:2)