Domáca premiéra s víťazným koncom

Sportnet|26. sep 2007 o 00:00

JAROSLAV GLOVIČKO, jaroslav.glovickokorzar.skMinuloročný víťaz I. hádzanárskej ligy žien ŠŠK Bernolákova Košice vstúpil pod vedením nového

JAROSLAV GLOVIČKO, jaroslav.glovickokorzar.sk

Minuloročný víťaz I. hádzanárskej ligy žien ŠŠK Bernolákova Košice vstúpil pod vedením nového kormidelníka Pavla Jana víťazne do novej sezóny. Omladený celok v domácom prostredí nadviazal na úspešné vlaňajšie výkony a výsledky a dobrou hrou v druhom polčase vyhral nad Novými Zámkami 32:25.

KOŠICE. Pod výkon domáceho družstva v prvom polčase sa podpísala akási nervozita i rešpekt zo skúsenejších hostiek, ktoré predsa len na postavenú obranu vyzerali oveľa zdatnejšie. Mali síce výškovú prevahu, ale bojovnosť a hlavne útočne naladené Košičanky postupne otupili snahu N. Zámkov, ktoré pricestovali predsa len s užším kádrom.

Brankárky sa dlhšie hľadali

Dôležitosť prvého kroku si uvedomovali hráčky aj kormidelník Pavol Jano, ktorý patril k výbušným a víťazným typom ako hráč, a to sa prenieslo aj na lavičku. Počas stretnutia sa snažil viacerými radami upokojiť dievčatá na palubovke, ktoré pri veľkej snahe urobili aj dosť technických chýb. "Aj keď sme dosiahli sedemgólové víťazstvo, nerodilo sa vôbec ľahko. Nové Zámky majú skúsenejší káder a nebolo ľahké sa presadiť cez ich postavenú obranu. V nej pôsobili hádzanárskejšie, ale na druhej strane my sme urobili počas zápasu viac ako sedemdesiat útokov. Samozrejme, nevyvarovali sme sa chýb, ale dali sme viac ako tridsať gólov, čo ma príjemne potešilo. Predpokladám, že naša útočná hra môže platiť na každého súpera. V prvom polčase sa nevedela chytiť v bránke Bernátová a súper stále držal s nami krok. Až príchodom Gašpárovej sme dokázali ubrániť viaceré útoky N. Zámkov a mohli zakladať rýchle protiútoky. Tie boli našou silnou stránkou, ktorá rozhodla o našom prvom víťazstve," hodnotil vystúpenie svojho družstva P. Jano. Neskrýval spokojnosť s úspešnou premiérou na lavičke ženského družstva.

Strelecky vynikla Szmereková

V uplynulej sezóne sa Košičanky len ťažko presadzovali v útoku a skôr ťažili z dobrej obrany. Zdá sa, že príchodom nového trénera zaviali do družstva nové vetry, ktoré by mali doviať aj ofenzívnejšie poňatie hry. Úvodný duel to naznačil, ale ako sa hovorí, jedna lastovička leto nerobí. "Počas prípravy sme sa snažili zlepšiť koncovku i samotný prechod do útoku. Som rád, že dievčatám sa to pomaly dostáva do krvi a verím, že aj v ďalších kolách sa dokážu presadiť. Desať gólov Szmerekovej potešili rovnako ako rýchly prechod do útoku. Aj tento duel ukázal, že pred nami je dosť roboty," prezradil P. Jano.

Košičanky nastúpili v tejto zostave: Gašpárová, Bernátová - Szmereková 10, Kašková 8, Beréšová 4, Šípková 2/2, Bačová 3/3, Bérešová, Hemčáková 2, Samuelčíková 1, Vasiľová, Leličová 1, Terlecká 1/1, Remeteiová, Sobinkovičová.