Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Poprad suverénne, nováčik len korigoval

Včera boli na programe stretnutia 8. kola hokejovej Slovnaft extraligy. V derby v poprade suverénne kraľovali kamzíci, ktorí bez väčších problémov

zdolali Košice. Nedarilo sa nováčikovi z Kežmarku, ktorý na Liptove len korigoval prehru. Súťaži naďalej kraľuje Trenčín, ktorý zvíťazil i v Martine. Stretnutie Zvolen - Slovensko 20 odohrajú 26. októbra.

PROGRAM 9. KOLA

Piatok 20. septembra: Trenčín - Žilina, Slovensko 20 - Martin, Košice - Zvolen, Kežmarok - Poprad, Slovan - L. Mikuláš, Skalica - Nitra.

ĎALŠIE VÝSLEDKY

n MARTIN - TRENČÍN 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Góly: 54. P. Tabaček (Polomský) - 2. Poljaček (Fatyka, A. Kollár), 17. Trochta (Baláž, Kútny), 20. Homer (Húževka, Pardavý), 40. S. Saliji (A. Kollár), 45. Húževka (Baláž, Kútny). Vylúčení: 9:8, navyše: V. Nemec (Trenčín) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Gajan, Gašparík, 2 700 divákov.

n ŽILINA - SKALICA 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Jánoš (P. Mikuš, Sivák), 8. Krajči (Paroulek), 12. P. Mikuš (Kontšek, Sivák) - 50. T. Višňovský (V. Vlk, Priechodský). Vylúčení: 11:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Brath, 1 621 divákov.

n Nitra - Slovan 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 1. Ľ. Kolník - 16. Hujsa (Hreus), 20. Kokavec, 28. J. Kováčik (Uram), 59. Baček (Ľ. Pištek). Vylúčení: 8:11, navyše: Vozdecký na 10 min za nešportové správanie - Lažo na 10 min za napadnutie zozadu + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - Kalina, Grečko, 3 256 divákov.

12. SR 20500147:250

Za mužstvom nasleduje počet zápasov, víťazstvá (3 body), víťazstvá po predĺžení (2 body), prehry po predĺžení (0 bodov) a prehry (0 bodov).

Poprad - Košice 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

POPRAD. Po úvodnom oťukávaní a náznakoch šancí sa ako prví dopustili chyby Košičania a boli okamžite potrestaní. V 10. minúte si počas presilovky nakorčuľoval pred bránku Jasovský a rutinérsky zavesil do vinkla. Krátko nato mohlo byť vyrovnané, ale Kmiť sám pred Šimonovičom trestuhodne zaváhal. Hostia v ďalších minútach zvýšili obrátky a gól visel vo vzduchu, keď nastrelili žŕdku a Pleva nevyužil samostatný nájazd. Trest nenechal na seba dlho čakať, v 15. minúte napriahol od modrej len 17-ročný Lapšanský a puk skončil za chrbtom prekvapeného Lipovského. Na hostí sa však predsa len usmialo šťastie v závere tretiny, keď nedôsledne pokrytý Gron zblízka dorazil strelu Kmiťa a znížil na rozdiel gólu. V ďalšom priebehu sa obaja súperi "ťahali za prsty" až do 35. minúty, v ktorej dostali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Tú najskôr na tretí gól premenil zblízka Jabrocký a v následnej presilovke 5 na 4 zvýšil vedenie domácich na 4:1 Michal Segľa. Zvyšky košického odporu definitívne zlomil v 46. min Jabrocký, ktorý sa zmocnil puku za bránkou a elegantne ho zasunul za Lipovského chrbát. Znechutený Lipovský sa nechal následne vystriedať Petríkom.

Góly: 10. Jasovský (Dora, J. Halaj), 15. Lapšanský (Bambúch, Fabian), 36. Jabrocký (Fabian, Dora), 37. Michal Segľa (A. Kroták, D. Vrbata), 46. Jabrocký (Jasovský, Piatak) - 19. S. Gron (Kmiť, Javín), 59. Šimurda (P. Bartoš, Javín). Vylúčení: 5:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Vojtek, 1 408 divákov. Poprad: Šimonovič - Turoň, Michal Segľa, Fabian, Dora, Korenko, Kasík, Lapšanský, Bambúch - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - Jabrocký, J. Halaj, Jasovský - Král, Piatak, Martin Segľa - Marcel Haščák, P. Svitana, Buc. Košice: Lipovský - I. Droppa, Špelda, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Mocek, Jenčík, Jendek - S. Gron, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, Macho - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus

* * *

L. Mikuláš - Kežmarok 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Obojstranne opatrný poznávací úvod prerušila až v 11. min

blesková presilovková súhra elitného útoku Liptákov. Po osi Kriška - Richard Huna - Róbert Huna skončil puk za chrbtom bezmocného Klempu. Hru vo svojej moci však mali zväčša Kežmarčania. Paradoxne domáci vyťažili z minima maximum. Na začiatku druhej tretiny hostia pár krát ohrozili Laca, ale všetko podstatné sa dialo na druhej strane. V 27. min Pohanka počas presilovky ideálne našiel voľného Pupáka, ktorý nechytateľne zasunul popri Klempovi. V polovici duelu bolo už 3:0. V útočnej tretine stratil puk Bartečko a Róbert Huna si v rýchlom protiútoku vymenil puk s Kriškom. Domáci kapitán ho od modrej čiary nahodil pred bránku hostí, kde ho vo vzduchu majstrovsky tečoval Róbert Huna. Zaskočený nováčik mohol o chvíľu znížiť, ale Bartečka v čistej šanci vychytal sústredený gólman Laco. V 44. min vyhnal Klempu na striedačku nekompromisnou ranou po ľade Holečko. O štyri minúty zrušil Lacovu črtajúcu sa nulu v presilovke obranca Gábriš. V závere sa viac vylučovalo ako hralo.

Góly: 11. Róbert Huna (Richard Huna, Kriška), 27. Pupák (Pohanka, Marek Hovorka), 31. Róbert Huna (Kriška), 44. Holečko (F. Zúbek) - 48. Gábriš (Bartečko, Šechný). Vylúčení: 10:8, navyše: Kuric na 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Šefčík, Junek, 1420 divákov. L. Mikuláš: J. Laco - Petran, M. Školiak, M. Grman, D. Rehák, Rúfus, M. Droppa, Hyben - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pohanka, Marek Hovorka, Pupák - Macík, Kuric, M. Oravec. Kežmarok: Klempa (44. J. Kučera) - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Frank, Šechný, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Martin Slovák, S. Pavličko, Drotár - Slaninák, Fedor, Miloš Bednár.