Suverenita Odorína pokračuje, gólový uragán v Hnilčíku

Sportnet|27. sep 2007 o 00:00

SPIŠ. Šesť gólov v prvom polčase. Aj to sa vo futbale stáva, ale ani tí najväčší optimisti by takýto vývoj neočakávali v súboji Hnilčíka s

Domaňovcami. Darilo sa aj strelcom Spartaka Bystrany a Spišských Tomášoviec. Naďalej pokračuje suverénna jazda Odorína šesť zápasov, šesť víťazstiev.

Odorín V. Folkmar B 2:0 (2:0)

Pol hodiny stačilo domácim futbalistom na rozhodnutie zápasu. V 29. minúte otvoril skóre stretnutia kanonier Zekucia a o dve minúty zvýšil na 2:0 domáci Maďar. V druhom polčase si už brankár hostí udržal čisté konto, a tak suverenita Odorínčanov pokračuje naďalej. ODORÍN: Vantroba M. Majko, Fabian, Ľ. Majko Kavulič, Hudzik, Boroš, Fabian, Maďar Zekucia, Kočik, striedali: Liška, Mikolaj. V. FOLKMAR B: Tremko Bašniar, Ambroz, Kalafus Fabrici, Bodnár, Sedlák, Kavulič, Žigmond Klein, Leško, striedali: Ščurko, Tremko, J. Ščurko.

Spartak Bystrany Klčov 5:0 (2:0)

Hostia najprv špekulovali, či na tento zápas vôbec vycestujú. Nakoniec sa ich nazbieralo dvanásť a predovšetkým v prvom polčase sa držali statočne, keď inkasovali len dva góly z kopačky R. Pechu. V druhom polčase sa už len dohrávalo, postupne sa do listiny strelcov zapisovali Marek a Michal Žiga. V 89. minúte pečatil výsledok Matej Dunka. SPARTAK BYSTRANY: Žiga Dunka, Žiga, Horváth Šebest, Žiga, Žiga, Žiga Horváth, Pecha, striedali: Žiga, Horváth. KLČOV: M. Pollák L. Pollák, Gallik, T. Pollák, Suchý, Lorinc, Kožuško, Čonka Dzurilla, Pollák, striedal: J. Pollák.

Richnava Švedlár 3:1 (1:0)

Nováčik súťaže sa ujal vedenia v 36. minúte po presnom zásahu M. Pokutu. Aj v druhom polčase sa strelecky zaskvel M. Pokuta a domáci viedli 2:0. Víťazstvo poistil tretím gólom Kačur. Hostia v závere Danielisom z pokutového kopu znížili na konečných 3:1. RICHNAVA: Vaščák Horváth, Vaščák, Hojstrič Pokuta, Hojstrič, Dulin, Ondria, Pokuta Hojstrič, Labanc, striedali: Kačur, Tulej, Kotlar. ŠVEDLÁR: Jasenčák Kiššák, Pukleja, Kiššák David, Danielis, J. Plachetka, P. Plachetka Kotlár, Bikár, Vesselényi, striedali: Krasz.

Matejovce n/H mali voľno

Hnilčík Domaňovce 6:3 (5:1)

Taký vydarený prvý polčas už v Hnilčíku dlho nepamätajú. V 7. minúte otvoril skóre Pacák a ten istý hráč zvýšil na 2:0. V 23. minúte vrátil hostí do zápasu Zumerling, ale už o minútu Jakubov pridal tretí úspech svojho mužstva. V 32. minúte Repaský zvýšil na 4:1, ale to nebolo zo strany domácich všetko. V posledných sekundách opäť Pacák prekonal gólmana hostí 5:1 a ten istý hráč hneď na začiatku druhého polčasu upravil na priebežných 6:1. V závere zápasu ešte hostia dvoma gólmi Bajtoša skorigovali výsledok. HNILČÍK: Novotta Loja, Patz, Bajtoš Džerenga, Repaský, Čarnický, Pacák, Jakubov Fabiny, Varga, striedali: Novotta, Mrozek, Augustiňák. DOMAŇOVCE: Kiseľ Geletka, Ondruško, Gonda M. Ondruško, Gonda, Brandobur, Kočiš Fridman, Zumerling, Bajtoš, striedali: Vantroba, Petruško, Bohor.

Sp. Tomášovce Dravce 5:0 (1:0)

V prvom polčase to vôbec nevyzeralo na strelecké hody. Veď domáci diváci si museli pol hodinky počkať na prvý gól v podaní Gabča. Po zmene strán sa už domácim strelcom darilo oveľa viacej a gólový koncert odštartoval v 60. minúte Makula, ku ktorému sa postupne pridali Hovan a Gabčo. Ešte jeden zápis do listiny strelcov mal Makula. SP. TOMÁŠOVCE: Krištofčo Krajňák, Nechaj, Herajt Bendik, Bartoš, Škabľa, Gabčo Makula, Hovan, Pecha, striedali: Paľuch, Kostelník, Petrik. DRAVCE: Vodžák Kacvinský, Vernarský, Gavalier Petrovič, Korenko, Vojčik, Javorskýk Bašista, Kožik, striedali: Jozefčák, Bartko, Šarišský.