Derby pre rezervu, Svit "pukol" po obrátke

Sportnet|27. sep 2007 o 00:00

V. Lomnica - Kendice 0:2 (0:1)Lomničania, ktorí sa momentálne nachádzajú v menšej hernej kríze, narazili na herne kvalitné mužstvo, ktoré pod

V. Lomnica - Kendice 0:2 (0:1)

Lomničania, ktorí sa momentálne nachádzajú v menšej hernej kríze, narazili na herne kvalitné mužstvo, ktoré pod Tatrami nezaostalo za očakávaním a predviedlo umný futbal. Odvážnejšie do zápasu vstúpili hostia, ktorí si v prvých dvadsiatich minútach vytvorili mierny tlak, z ktorého dokázali vyťažiť úvodný gól po individuálnej akcii Platka. Po tomto okamihu domáci hru vyrovnali a v 35. minúte boli blízko vyrovnávajúceho gólu, keď Malinovský ideálne nacentroval loptu na hlavu Tribulu, no pozorný brankár hostí jeho pokus zneškodnil. Po zmene strán zvýšili domáci útočné úsilie, no ich územnú prevahu s prehľadom eliminovala defenzíva hostí. V 70. minúte sa do vyloženej príležitosti dostal Beller, no jeho dobre mierenú hlavičku zastavila bočná sieť. V záverečnej štvrťhodine vrhli domáci všetky svoje sily do útoku, čo hostia dokonale využili na spečatenie ich zaslúženého víťazstva v 85. minúte, keď Čuha potrestal hrubú chybu v zadných radoch domáceho mužstva.

Góly: 10. Platko, 85. Čuha. Pred 150 divákmi rozhodoval Barecký, ŽK: Solár, Polák (obaja V. Lomnica). V. LOMNICA: Hriňák - Lang, Polák, Solár, Kubík - Barabas (82. D. Vojtek), Repiščák, Tribula, Neupauer (55. Bojňanský) - Beller, Malinovský (43. R. Vojtek).

(mdc)

Plavnica - Miklušovce 2:1 (0:0)

Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov začali oba tímy pomerne opatrne a do útočenia sa príliš nepúšťali. Postupom času sa však viac osmelili domáci, ktorí si vytvorili miernu územnú prevahu, z ktorej však nedokázali nič vyťažiť. Za zmienku stojí iba niekoľko streleckých pokusov Sikorjaka bez gólového efektu. Hostia, vedomí si pre nich priaznivého vývoja duelu, sa sústredili viac-menej na pozornú defenzívu s rýchlym prechodom do útoku, no spôsob, ako prekvapiť defenzívu Plavničanov, nedokázali nájsť. Až po zmene strán oba tímy zvýšili aktivitu v ofenzívnej činnosti, čo sa napokon prejavilo aj v koncovke. Po hodine hry zaskočili hostia po chybe domácej defenzívy vedúcim gólom z kopačky Fargulu. Aj napriek inkasovanému gólu hostitelia nezložili zbrane a dokázali v záverečnej štvrťhodine otočiť výsledok vo svoj prospech, keď najprv Pavlišin bezpečne premenil pokutový kop a v samom závere po najkrajšej akcii zápasu zabezpečil domácim víťazstvo Ilčišák.

Góly: 79. Pavlišin (z 11 m), 89. Ilčišák - 60. Fargula. Pred 250 divákmi rozhodovala Lešková, ŽK: Kupec, Šomský - Pekár, Petrošovič. PLAVNICA: Majdák - Rybovič, Pristač, Turlík (60. Maček), Pavlišin - Kupec, Sikorjak, P. Chovanec (70. Štupák), Rindoš - Ilčišák, Šomský.

(mdc)

Poprad B - Štrba 3:1 (1:0)

Podtatranské derby mužstiev, ktoré sa veľmi dobre poznajú, sľubovalo atraktívny a vyrovnaný duel, čo sa napokon nepotvrdilo. Po opatrnej štvrťhodine sa postupne začali viac presadzovať hostitelia, ktorí zatlačili súpera na vlastnú polovicu a vynútili si útočnú prevahu. V 27. minúte po prvýkrát vážnejšie ohrozil hosťujúceho gólmana Jurča Kubus, no po individuálnom uvoľnení poslal loptu nad bránu. V 31. minúte sa domáci mohli predsa len radovať z úvodného gólu, no výborne pretiahnutý center na opačnú stranu ihriska namieril aktívny Kubus iba do žrde. V 35. minúte sa však už rezerva predsa len dočkala úvodného gólu, keď po rohovom kope Kšenzakoviča hosťujúci brankár nedovoleným spôsobom zastavil v pokutovom území Sluku a nariadenú penaltu Petruš bezpečne premenil. Domácich tento gól naštartoval k ešte väčšej aktivite a po zmene strán už v 47. minúte poistili svoj náskok Slukom po individuálnom sóle od polovice ihriska, ktoré zakončil výborne umiestnenou prízemnou strelou. Po hodine hry sa dostali k slovu aj hostia po priamom kope M. Levockého, ktorý Oprendek vytlačil na rohový kop. V 65. minúte viedli domáci už rozdielom triedy, keď sa krásnou strelou z vyše 25 metrov prezentoval Kubus. Domáci aj po tomto okamihu boli naďalej pri chuti, no ďalšie sľubné príležitosti na prikrášlenie svojho víťazstva už nedokázali využiť. Naopak, boli to Štrbania, ktorí v 75. minúte dokázali skorigovať výsledok po tvrdej strele Ľ. Galoviča z priameho kopu, ktorú nedokázala domáca obrana odvrátiť.

Góly: 35. Petruš (z 11 m), 47. Sluka, 65. Kubus - 75. Ľ. Galovič. Pred 380 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Jurčo, A. Galovič, Hurajt, Čunderlík, Lajčák, Milan (všetci Štrba). POPRAD B: Oprendek - A. Tropp, Oravec (70. Miženko), Ondruš, Kubus - Petruš (73. Stankoven), Kobolka, Kšenzakovič, Šuster - Compeľ (70. Kester), Sluka. ŠTRBA: Jurčo - Brezina (50. M. Sabo), A. Galovič, Miroslav Macko, Milan - Hurajt (33. Marián Macko), Čunderlík, Levocký, Pamula (50. Ľ. Galovič) - Lajčák, Badzik.

(mdc)

Zborov - Junošport 6:1 (1:1)

Stretnutie lepšie začali hostia a už v 7. minúte sa ujali vedenia gólom Kaletu. Domáci po inkasovanom góle zvýšili úsilie a v rozmedzí niekoľkých minút ohrozili bránku súpera. V 20. minúte zahrávali rohový kop, po ktorom následnú strelu zneškodnil dobrým zákrokom hosťujúci brankár. V 26. minúte sa dostali znova do gólovej šance, keď centrovanú loptu hlavičkoval domáci hráč asi zo siedmich metrov, brankár hostí im to perfektným zákrokom zneškodnil. V týchto minútach sa Junošport len ťažko dostával do šancí a aj keď sa nejaké vytvorili, nedokázal ich využiť. Domácim sa podarilo vyrovnať v 38. minúte po hrubej chybe hosťujúcej obrany. Do druhého polčasu lepšie nastúpili domáci, ktorí strelili päť gólov a stretnutie rozhodli vo svoj prospech. Ináč to ani nemohlo dopadnúť, lebo hostia nevedeli, čo majú robiť pri tlaku domácich. Junošport ešte za stavu 4:1 si vytvoril sľubné gólové príležitosti na skorigovanie výsledku, ktoré nedokázal využiť. Hostia v druhom polčase predviedli zatiaľ najhorší výkon. Hlavnou príčinou ich vysokej prehry bolo nedodržiavanie taktických pokynov trénerov mužstva.

Góly: Zajac 2, Hvišč, Štefurik, Suchanič, Geffert - 7. Kaleta. Pred 300 divákmi rozhodoval Triščák, ŽK: Zajac - Nemergut, Lipčák, Kačmarčík, M. Sopko. JUNOŠPORT: Ľ. Sopko - Nemergut (50. M. Sopko), Sivuľka (58. Selep), Šipoš, Timko - Lipčák (66. Ružík), Kačmarčík, Sekelský, Kuľanda - Kaleta, Firta.

(mdc)

Šiba - Svit 4:2 (1:2)

Kvôli poruche autobusu meškali hostia na stretnutie 30 minút, ale na ich výkone v prvom polčase sa to vôbec neprejavilo. Už v 15. minúte otvorili skóre zásluhou Hudača strelou spoza šestnástky a o tri minúty neskôr Rusnák hlavou prehodil domáceho brankára. Aj v ďalších minútach produkovali hostia veľmi dobrú hru. V 38. minúte po dlhom autovom vhadzovaní Polakoviča dopravili Hudač s Rusnákom loptu po tretíkrát do siete, ale postranný rozhodca nepochopiteľne odmával zrejme neexistujúci ofsajd. Domácim sa pred odchodom do šatní podarilo znížiť. Druhý polčas bol vyrovnaný a po chybe hosťujúcej obrany sa hostiteľom podarilo skóre vyrovnať. Potom Sviťania nevyužili viacero štandardných situácií a za to pykali. Mladý brankár hostí Barabas v 70. minúte neudržal ľahkú strelu z diaľky a domáci išli po prvýkrát do vedenia. V 89. minúte hostitelia spečatili svoje šťastné víťazstvo.

Góly: 40. German, 55. Vaško, 70. Pavel, 89. Stachura - 15. Hudač, 18. Rusnák. Pred 300 divákmi rozhodovala Miňová, ŽK: P. Rančík, Pavel - Fridman, Marhefka. SVIT: Barabas - Fridman, Polakovič, Marhefka, Rataj - Jina, Krišanda, Valluš (70. Koch), Rusnák - Hudač, Handzuš (65. Marton).

(riso)

Sp. Bystré - Š. Dravce 2:1 (2:0)

Úvodná desaťminútovka veľa vzruchu nepriniesla a hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Potom domáci ožili a prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Vytvorili si tlak, z ktorého rezultoval úvodný gól v 21. minúte z kopačky Pekarčíka, ktorý si obhodil hosťujúceho hráča a elegantne zakončil. "Kubašania" ovládli ihrisko a vytvorili si viacero sľubných príležitostí. Najväčšie z nich nevyužili Kubičko a Pitoňák. Keď sa už zdalo, že do prestávky sa výsledok nezmení, tesne pred odchodom do kabín Pekarčík svojím druhým gólom do šatne zvýšil vedenie domácich. Tí však začali po obrátke nekoncentrovane a v 55. minúte inkasovali po peknej strele do šibenice. Hostitelia po tomto okamihu znervózneli, ale bojovali až do konca a tesné víťazstvo si ustrážili. Mohli ho v závere ešte prikrášliť, ale na výsledku sa už nič nezmenilo, i keď desať minút museli hrať domáci bez vylúčeného Kubička.

Góly: 21. a 45. Pekarčík - 55. Hovančík. Pred 100 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Kubičko 2, Olexa, Pekarčík, Petrula - Sekerák 2, Haborák, S. Hovančík, ČK: Kubičko - Sekerák. SP. BYSTRÉ: Bendik - Marko, Šimonovič, Olexa, Molitor (46. Petrula) - Pekarčík, D. Budaj (85. Orolin), Kubičko, Jakubčo (55. M. Budaj) - F. Budaj, Pitoňák.