Derby v réžii Svitu, Spišiaci zdolali Lučenec

Sportnet|1. okt 2007 o 00:00

Počas víkendu sa začal nový ročník extraligy basketbalistov. V derby v Košiciach vyhral Svit celkom jednoznačne, Spišiaci si doma poradili s

Lučencom.

Zostávajúce výsledky: Prievidza - Levice 71:80 (35:38), Handlová - Komárno 80:85 (39:38), Dolný Kubín - Inter Bratislava 74:83 (33:50), Pezinok - Nitra 92:68 (54:30). V stredu 3. októbra sa stretnú tieto dvojice: Levice - Svit, Lučenec - Košice, Nitra - Spiš. Nová Ves, Inter - Pezinok, Komárno - Dolný Kubín, Prievidza - Handlová.

Košice - Svit 53:74 (14:14, 22:30, 33:51)

Najviac bodov: Mišinský 13 (3 trojky), Stojanovič 13 - Klarič 26 (3), Laco a Hundert po 12 TH: 11/9 - 20/15, fauly: 23 - 20, trojky: 4 - 8, rozhodovali: Zubák, Szibilla a Kovalčík, 1000 divákov.

KOŠICE. V zápase slabšej úrovne oslabený úradujúci majster držal krok so súperom len v I. štvrtine (14:14). V druhej desaťminútovke dosiahli Košičania len jediný kôš z hry a hostia si tak vypracovali rozhodujúci náskok. Svit po zmene strán kontroloval vývoj a stretnutie zavŕšil štyrmi trojkami v poslednej štvrtine.

(sita)

* * *

Sp. Nová Ves Lučenec 70:68 (19:23, 43:41, 53:61)

Sp. Nová Ves Zaplnená športová hala videla hneď v prvom zápase výborný basketbal. Skóre bolo ako na vážkach, ale Spišiakom sa nedarilo v tretej štvrtine. Tridsať sekúnd pred koncom bolo vyrovnané 68:68. Hostia založili posledný útok, ale trojkový pokus sa odrazil od obruče, domáci založili bleskový protiútok a v posledných stotinách Hovaňák rozhodol o senzačnom víťazstve Spišskej Novej Vsi. V podaní oboch aktérov to bol perfektný výkon.

SP. NOVÁ VES: Novák, Repaský 12, Pešta 6, Demečko 2, Baldovský, Opatovský 5, Džubák, Bučák 2, Hovaňák 20, Madaj 11, Bečarik 12. Najviac bodov za hostí: Kovačevič 25, Sýkora 12, Bičvič 11.

TH: 26/20 - 15/10, fauly: 21 - 29, trojky: 4 8. Pred 1000 divákmi rozhodovali Lukáč, Bohucký, Tetl.