Víťazný vstup Prešova

Sportnet|1. okt 2007 o 00:00

Hádzanárom slovenského majstra sa vstup do skupinovej fázy Ligy majstrov vydaril. V Tatran handball aréne zdolali rakúskeho šampióna a svojho

najväčšieho rivala o tretiu postupovú priečku zo skupiny D o päť gólov. V druhom kole hrá Prešov (7.10) v dánskom Gudme, o tri dni neskôr v Španielsku s Portlandom San Antonio.

Tatran Prešov A1 Bregenz 31:26 (15:12)

PREŠOV. Prvý útok zeleno bielych nezakončil Radčenko úspešne. Hostia následne kontrovali Mayerom. Prešovčania sa pustili do súpera síce s veľkou vervou, na druhej strane však zahadzovali. Keďže nepremenili ani z niekoľkých vyložených streleckých pozícií, v desiatej minúte prekvapujúco viedli Rakúšania 5:3. Zápas mal dobré tempo, bol bojovný a najmä do prestávky celkom vyrovnaný. Herne navrch mali ale domáci. Výborne zachytal skúsený Bakša, len tá koncovka... Po prestávke Tatran predsa len gólovo výraznejšie odskočil. V 49.minúte viedol o deväť (27:18). Potom ale nasledoval úsek ďalších premárnených prešovských príležitostí a hostia v závere z protiútokov korigovali.

Zostava a góly Tatrana: Bakša, Meluš, Kaminský Marušák 1, T. Mažár 1, Huňady 9/3, Mi. Urban, Pekár 7, Fuňak 2, Radčenko 2, Mikéci, Kozlov 8/4, S. Mažár, Dudáš 1. Najviac gólov za hostí: Knauth 5, Hojč 5/2, Ph. Günther 4. Pokutové hody: 9/7 3/2. Vylúčení: 4 9. ČK: 39. M. Günther (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Vodopivec a Krasna, 1355 divákov.