Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Prešov aj po derby bez prehry

DIVÁCKY REKORD V STAREJ ĽUBOVNIV prvej futbalovej lige sa hrali stretnutia 11. kola. Šlágrom bol súboj košickej rezervy s prešovským Tatranom. V

DIVÁCKY REKORD V STAREJ ĽUBOVNI

V prvej futbalovej lige sa hrali stretnutia 11. kola. Šlágrom bol súboj košickej rezervy s prešovským Tatranom. V búboji druhého s prvým padol jediný gól, postaral sa oň hosťujúci Záhradník. Tatran je tak naďalej na čele bez prehry. V Starej Ľubovni videlo súboj s Interom vyše tritisíc divákov a to je rekordná návšteva. Trebišov v Lučenci vyfasoval, naopak, Michalovce si proti šali s chťou zastrieľali. A bodovalo aj Humenné, ktoré na svojom trávniku privítalo Rimavskú Sobotu.

Michalovce Šaľa 3:0 (1:0)

Góly: 14. Bačík, 54. Uhľár, 82. Tomovčík. ŽK: Beličák, Uhľár. Rozhodoval: Valášek - 1 120 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Rodinger - Uhľár, Beličák, Cifranič, Gerich - Humeník (24. Vajda), Šitov, Tomovčík (83. Aľušík), Devečka Liluašvili, Bačík (49. Hreško).

DUSLO: Anda - Mikla, Gašparík, Klusa, Mahút (79. Hrmo) - Simonides, Lancz, Vyskoč, Čirik (62. Mezei) Vencel, Dékany (54. Tyčiak).

Futbal v Michalovciach sa musel páčiť a stručne by sa dal zhrnúť do jedinej vety: hostia zahadzovali šance a domáci strieľali góly. Duslo len za prvých 20 minút nevyužilo gólové možnosti Lancza, Vencela i Klusu, nuž ich medzitým potrestal v 14. minúte strelou z diaľky kanonier Bačík. Hostia mali naďalej častejšie loptu na kopačkách, ale šance si pre zmenu vytvárali domáci. Strely Liluašviliho i šancu Bačíka však Anda tentoraz kryl. V 54. minúte však už bol krátky na krížnu strelu Uhľára, ktorá Michalovciam zabezpečila vedenie 2:0. Keď hostia nevyužili vďaka skvelému zákroku Rodingera svoju najväčšiu šancu v 57. minúte po ďalšej neúspešnej koncovke Vencela, bolo jasné, že gól nedajú ani rána... Ako sa to robí im osem minút pred koncom ukázal domáci harcovník Tomovčík, ktorý po centri Devečku hlavou zvýšil na konečných 3:0.

JAROSLAV ČÚRNY

* * *

Humenné - R. Sobota 3:2 (1:1)

HUMENNÉ. Domáci začali nebojácne a už v 3. min. mal Pulen prácu. Po ďalšej humenskej akcii však už diváci burácali, lebo Michal Pyrka si obhodil dvoch obrancov a bombou z hranice šestnástky vymietol šibenicu. Hostia sa iba bránili a z čista - jasna vyrovnali. Štandardku totiž Hanc nešťastne podvihol na kopačku Nachtmana a jeho krížny volej skončil v sieti. Nebezpečné strely Mi. Pyrku i Hricka brankár kryl, Opiela dvakrát mieril vedľa. Gemerčania udreli hneď po prestávke. Striedajúci Pisár hneď svoju prvú akciu zakončil gólom. Centrom našiel Čižmára, ktorý sa zoči - voči Pillárovi nemýlil. Obrat výsledku domácimi otriasol. Stratili herný rytmus, v prihrávkach im chýbala presnosť. Doslova živou vodou bol volej Lapšanského z 22 metrov, na ktorý Pulen ani nereagoval. V závere si Humenčania vynútili tlak. Rožníkovu strelu brankár kryl, no po uličke na Mi. Pyrku iba vybehol a lob poľského futbalistu skončil v sieti. Hostia na vyrovnanie nenašli už síl, ba v tutovke Rožníka ich ešte podržal efektným zákrokom na čiare Pulen.

MARIÁN ŠKUBA

Góly: 7. a 86. Michal Pyrka, 81. Lapšanský - 25. Nachtman, 59. M. Čižmár. Žlté karty: Lapšanský, Kundra, Michal Pyrka - Kučerňák, Líška. Pred 650 divákmi rozhodoval A. Somoláni. 1. HFC: Pillár - Rad. Šimko, M. Paraska, Hanc, Hricko - Mateusz Pyrka (60. Rožník), T. Opiela, Kundra (74. Grundza), Mikulanin (82. Šalata) - Lapšanský, Michal Pyrka. Tréner Jozef Valkučák. FC: Pulen - Janečka, Rubin, Nachtman, Mráz - Sihelský (58. Pisár), Kučernák, I. Adam, Lazúr - M. Čižmár, Líška. (mšk)

* * *

St. Ľubovňa - Inter Bratislava 0:1 (0:1)

Od úvodu zápasu hostia začali útočne a už v piatej minúte Hodekom ohrozili domácu bránu. Hostia vycítili možnosť a častejšie začali ohrozovať domácu bránu, ale gólovo sa nepresadili. V 19. min. domáci zaútočili Maďaríkom, ale prihrávku Pagor nezúžitkoval. V 24. min. Loj pekne prehodil hosťujúcu obranu za ktorou sa ocitol Renčko, ale sám zoči-voči Košickému sa nepresadil. Akcie sa postupne prelievali z jednej strany na druhú a v 34. min. vyšla hosťom krídelná akcia, keď na center si nabehol Majtán a prekonal domáceho gólmana. Domáci boli blízko k vyrovnaniu v 42. min., ale Pagor nastrelil iba tyč a následné strelecké pokusy Loja a Pavlišina boli včas blokované. Prvú druhopolčasovú akciu predviedli domáci. V 51. min. potiahol loptu po krídle Cicman, dostal sa až do pokutového územia, stihol prihrať na Pagora a ten tesne vedľa minul Košického bránu. Domáci v snahe o vyrovnanie zvýšili úsilie, ale ku gólu chýbala presná finálna prihrávka alebo zakončenie. V 67. min. Maďaríkovi vyšla prihrávka na Dlugoša, ktorý krížnou strelou minul hosťujúcu bránu. V 85. min. sa vyznamenal hosťujúci brankár, keď Solotrukovu štandardku dokázal vyškrabať spod brvna. Presadil sa aj pri Štrbácovej strele v závere zápasu, ktorú vyrazil na roh.

Gól: Majtán. ŽK: 0 - Petrán, Majtán, Török, Kučera. Rozhodca: Jaška. Diváci: 3 020. St. Ľubovňa: Kobr, Pavlišin, Majný, Loj (46. Solotruk), Kupec, Tatarevič, Štrbác, Maďarík, Pagor, Cicman (52. Dlugoš), Renčko (70. Puhák). Bratislava: Košický, Ševela, Matovič, Čikoš, Petrán (67. Ďuďák), Majerník (14. Zavaterník), Hodek, Majtán, Kiss (86. Zrubec), Török, Kučera.

J. SERVICKÝ

* * *

Košice B Prešov 0:1 (0:0)

KOŠICE. Súboj prvých dvoch prilákal do Čermeľa nielen najvyššiu ligovú návštevu jesene, ale ponúkol aj dobrý futbal. Od začiatku sa totiž obe mužstvá pustili s veľkou vervou do hry, hrali vo vysokom tempe, útočne, takže živý zápas priniesol rušné momenty pred oboma bránami. V prvej štvrťhodine bola o niečo iniciatívnejšia rezerva, potom líder hru vyrovnal, miestami získal aj územnú prevahu, ale ako Zahradník, tak ani Kobylík jedovatými strelami brankára Vojtaška neprekvapili. Košičania v záverečnej desaťminútovke I. polčasu tiež nevyužili sľubné možnosti, najmä dvakrát Milinkovič, takže na rozuzlenie výsledku sa čakalo po prestávke. Po nej Kuzma ideálne prenikol, obišiel aj brankára Buchtu, avšak dostal sa do ostrého uhla, odkiaľ nepresne prihrával loptu na Škutku, a tak bolo po šanci. Pomaly sa zdalo, že to bude remízový šláger, ale Prešov v závere získal územnú prevahu, ktorú korunoval v 77. min. pohotovou a víťaznou strelou Zahradník. Položil tak bodku za doteraz najlepším zápasom v druhej najvyššej súťaži na košickej pôde.

Gól: 77. Zahradník. ŽK: Lišivka Piter-Bučko, Josl. Rozhodca: Pavlík. Divákov: 1150. Košice B: Vojtaško Hanzuš, M. Kováč, Džogan, Adam (71. Juhar) Janič, Lišivka, K. Kuzma (80. Serečin), Ľ. Gajdoš Milinkovič (57. M. Tóth), Škutka. Prešov: Buchta T. Šimko, Piter-Bučko, Čep, Josl Krohmer, Kobylík (89. Ján Novák), Prekop, Šafranko (74. Katona) Zahradník, Kaplan (58. E. Takáč).

(gd)

* * *

LUČENEC - TREBIŠOV 4:0 (3:0)

LUČENEC. Už v 7. min. sa ocitol sám pred Miščíkom Hoffman, no jeho strela bránu o vlások minula. Na druhej strane Chalupkovu strelu zblízka Ferenc reflexívne vyrazil. V 13. min sa pred šestnástkou pohral s loptou Kamendy a presnou strelou prekonal Ferenca - 1:0. O sedem minút prihral Iskra Szegedimu a ten z uhla pridal druhý gól. Lučenec zvyšoval tempo. V 23. min prihral opäť Iskra Szegedimu, ktorého strelu brankár vyrazil a dorážka skončila na sieti nad bránou. Hostia ožili po Toporčákovej "delovke" z uhla, ktorú Miščík bravúrne vytlačil na roh. Tesne pred záverom polčasu centroval Kamendy do šestnásky, loptu zle odkopol Hoffman a osamotený Staško prekonal Ferenca tretíkrát. Tesne po prestávke hosťujúca obrana chybovala a Staško zvýšil na 4:0.

(šik)

GÓLY: 13. Kamendy, 20. Szegedi, 43. a 47. Staško. ŽK: Staško, Golian Kročko, Paluba, Toporčák, Petričko. ROZHODCA: Kakaščík. DIVÁKOV: 830.

FK LAFC: Miščík Chovan, Staško (73. Baranayi), Golian, Gonos Lavrík (61. Štrbka), Sláma, Chalupka (65. Prepelica), Kamendy Szegedi, Iskra. SLAVOJ: Ferenc Kročko, Černej, Sciranka, Paluba G. Majoroš, Petričko, Capko, Hoffman P. Tomko (58. Dozsicky), Toporčák (68. Mooc).

* * *

PROGRAM 12. KOLA

Sobota 06. októbra o 14.00: St.Ľubovňa - Trebišov, Lučenec - R.Sobota, Humenné - Šaľa, o 18.00: Prievidza - Inter.

Nedeľa o 10.30: Michalovce - Prešov, Košice B - Podbrezová.

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Majtán (Inter)

6 gólov: Belejík (Prešov)

5 gólov: Škutka (Košice B), Hodek (Inter), Vencel (Šaľa), Uškovič (Prievidza)

4 góly: Tomko (Trebišov), Čižmár (R.Sobota)

3 góly: Gajdoš (Košice B), Úškrt, Gottwald (obaja Podbrezová), Lavrík, Szegedi (obaja Lučenec), Liluašvili, Uhľár (obaja Michalovce), Prekop, Kobylík (obaja Prešov), Lancz (Šaľa), Čertík (Prievidza)