Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Kravany vyhrali v Mlynčekoch a udržali si vedenie

ŠLÁGER KOLA NA SPIŠI PRE DOMÁCICHPOPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala počas uplynulého víkendu stretnutiami 9.

ŠLÁGER KOLA NA SPIŠI PRE DOMÁCICH

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala počas uplynulého víkendu stretnutiami 9. kola.

I. trieda

T. Lomnica - Stráže 1:1 (1:1)

V úvodnej polhodine sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Napriek tomu si oba celky dokázali vytvoriť po dvoch gólových príležitostiach a v závere polčasu ich aj premenili. Najprv v 43. minúte hosťujúci Šimko otvoril skóre a o dve minúty domáci Neupaver vyrovnal. Po obrátke sa už diváci gólu nedočkali. V 67. minúte mali šancu hostia a domáci len s námahou odvracali loptu z bránkovej čiary. V závere slušného a vyrovnaného súboja po štandartnej situácii mohol rozhodnúť domáci Rigo, ktorého hlavička len tesne minula hosťujúcu bránu.

Góly: Neupaver - Šimko. Pred 50 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: Marhefka, Michálek (obaja Stráže).

Sp. Belá - Lučivná 7:0 (4:0) - nedohrané

Na prvý polčas nastúpili oba celky s jedenástimi hráčmi. Po obrátke však už vybehli na hraciu plochu iba ôsmi hráči Lučivnej, lebo traja sa zranili. V 56. minúte poklesol po ďalších dvoch zraneniach hostí ich počet pod sedem a preto hlavný rozhodca tento duel predčasne ukončil.

Góly: Podolinský 3, Barnáš 2, Mešar, Milaňák. Pred 50 divákmi rozhodoval Chovančík, ŽK: bez kariet.

Mlynčeky - Kravany 1:3 (0:1)

Od začiatku to bol obojstranne slušný, technický futbal. Hostia sa dostali rýchlo do vedenia, keď už v 7. minúte otvorili skóre. Domáci potom zapli na vyššie obrátky a vytvorili si aj náznaky šancí, no nevyrovnali. Podarilo sa im to až po obrátke, keď v 55. minúte skóroval Starinský. V tom čase to vyzeralo na dramatickú koncovku, lebo hostitelia si vytvorili ďalšiu príležitosť, ktorú však nevyužili. Naopak, Kravanci po rýchlych brejkoch ušli na dvojgólový rozdiel. V závere si už skúsení hostia víťazstvo ustrážili a domáci už nenašli sily na zvrat.

Góly: Starinský - Kovalčík, Čečot, Tkáč. Pred 100 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Pavličko (Mlynčeky).

Jánovce - Batizovce 2:2 (1:1)

Stretnutie začali oba tímy v svižnom tempe a už v 10. minúte išli domáci do vedenia. Z neho sa však dlho netešili, lebo už o štyri minúty sa hosťom podarilo strelou z diaľky vyrovnať. Hra potom upadla do podpriemeru a odvíjala sa prevažne medzi šestnástkami. Druhý polčas začali lepšie hostia a po chybe domáceho brankára išli do vedenia. Jánovce však túžili po otočení výsledku a napokon sa im podarilo aspoň vyrovnať. V závere sa snažili o strelenie víťazného gólu, ale hostia si už cenný bod nenechali vziať.

Góly: Mangera, Knurovský - Hudák, Šalata. Pred 50 divákmi rozhodoval Kostík, ŽK: Danišovský - Šalata, Schneider.

Huncovce - Hranovnica 2:2 (0:1)

V úvode sa hra odvíjala v strede ihriska. Domáci z nej však mali trochu viac, čo potvrdila šanca z 10. minúty po chybe hosťujúceho brankára, no hráči Huncoviec neprepasírovali loptu do siete ani z metra. V 18. minúte nastrelil domáci Tomčák brvno hosťujúcej svätyne. Hostitelia boli naďalej bezzubí v koncovke a v 41. minúte hosťujúci Bednarčík po ojedinelom protiútoku strelou z 25 metrov dostal Hranovnicu do vedenia. Po zmene strán domáci pridali, vytvorili si tlak pred hosťujúcou bránkou a zásluhou Suchého na dvakrát predsa len vyrovnali. Už o minútu ich ale schladil Lopuch, ktorý znova priblížil hostí k víťazstvu. Huncovce sa snažili aspoň vyrovnať a to sa im aj podarilo v nadstavenom čase zásluhou Tomčáka.

Góly: Suchý, Tomčák - Bednarčík, Lopuch. Pred 50 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Tomčák, Horník - Valluš, Bendik.

Sp. Štvrtok - Levoča 3:2 (0:1)

Na výbornom ihrisku mali od začiatku hru pod kontrolou hostia. Už v 6. minúte našiel Binek presnou prihrávkou Kašpera a ten poslal Levoču do vedenia. Domáci sa dlho nemohli vymaniť z tlaku súpera a až po polhodine hry po prvýkrát pohrozili. Po obrátke sa im ale v priebehu desiatich minút podaril dokonalý obrat. Za dve minúty dokázali Jakubcom otočiť skóre vo svoj prospech a v 56. minúte P. Bajtoš, ktorý obišiel všetkých súperových obrancov, upravil už na 3:1. Levočanom sa podarilo už iba skorigovať v 89. minúte.

Góly: Jakubec 2, P. Bajtoš - Kašper, Lešňovský. Pred 200 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Steiner, Kubus - Jakubovič.

Žakovce - V. Slavkov 2:1 (2:1)

Úvodné minúty boli na kvalitnej hracej ploche rozhárané na oboch stranách. Po chybe domácej obrany sa hostia dostali už v 4. minúte do vedenia. Žakovce potom spresnili hru, viac útočili a už o päť minút Mlynár vyrovnal. V 26. minúte sa po peknej strele z 25 metrov od jedného z hosťujúcich hráčov lopta odrazila od brvna. Domáci pritlačili a v 41. minúte ich dostal Petrila hlavou do vedenia. Druhý polčas bol plný nepresností a zbytočnej nervozity z oboch strán. Vyrovnať mohol hosťujúci Lindeman, no gól nedal. Na druhej strane neuspel domáci Kovalčík. Ani v závere sa mužstvám hra príliš nedarila a výsledok sa už nezmenil.

Góly: Mlynár, Petrila - Szücs. Pred 50 divákmi rozhodoval Macurák, ŽK: Zaleš - Barabas st., Lindeman.

Sp. St. Ves - Toporec 2:2 (0:1)

Zamagurčania nastúpili v silne pozmenenej zostave, čo sa prejavilo najmä v ich slabej produktivite. Hostia sa dostali do vedenia po chybe domáceho brankára. Do druhého polčasu nastúpili hostitelia so snahou vyrovnať a to sa im v 65. minúte zásluhou presnej hlavičky Guroviča aj podarilo. O tri minúty už dokonca viedli, no posledné slovo v zápase mali hráči Toporca, ktorí v 82. minúte vyrovnali, keď svoj druhý gól zaznamenal Budzák strelou takmer zo 40 metrov. Vzhľadom k priebehu hry je remíza spravodlivá.

Góly: Gurovič, Matiko - Budzák 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Babjak - Miroslav Pompa, Maroš Pompa.