Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Poprad si poradil s belasými

Hokejová extraliga pokračovala počas víkendu 10. kolom. Už v sobotu v televíznej predohrávke zdolal Poprad na svojom ľade bratislavský Slovan. Včera

mali Košičania v poradí šiesty pokus o bodový zápis u súpera. V Martine síce prehrávali 1:2, no nakoniec vyhrali 5:2 a ukončili tak čiernu sériu. Kežmarok sa predstavil vo Zvolene. O prekvapenie sa nepostaral, naopak, zlízol poriadnu nádielku.

Poprad - Slovan 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 23. A. Kroták (Michal Segľa, D. Vrbata), 35. Jarolín (A. Kroták), 50. V. Král (Buc, Marcel Haščák) - 55. J. Kováčik (Hreus, Hujsa). Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov - Novák, Gajan, 1394 divákov.

Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Fabian, Dora, Korenko, Turoň, Bambúch, Svitana - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - Lapšanský, Jabrocký, Jasovský - Marcel Haščák, Buc, V. Král - P. Svitana, Piatak, Martin Segľa. Slovan: Hovi - Devečka, Sersen, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Hruška, Bohunický, Huba - Kuľha, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Hujsa - Kropáč, Ľ. Pištek, Kmeč - Gráčik, Baček, M.

Kokavec.

Stretnutie začalo v rýchlom tempe, ani na jednom zo súperov nebolo vidieť známky únavy z piatkových zápasov. Poprad mal v úvodnej tretine televízneho zápasu menšiu prevahu a prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval Marcel Haščák. Najväčšie šance mali oba tímy v presilových hrách, inak ale boli boli obrany veľmi pozorné. Ak aj diváci v hre päť na päť videli nejakú nebezpečnú akciu, likvidovali ju pozorní gólmani, tak ako Hovi šancu Krála v 14. min. Druhé dejstvo otvoril Šimonovičov zákrok po strele Urama. Strelecký účet otvoril v

23. min po dobrej presilovkovej kombinácii popradský kapitán Kroták. O dve minúty mohol Slovan vyrovnať, ale Devečka pálil len do pozorného Šimonoviča. Domáci stále hýrili aktivitou, po naskočení Michala Segľu z trestnej lavice sa

rútili na Hoviho až štyria, no gól nepadol ani po Jabrockého dorážke. V 35. min sa Kuľha na lavici hanby ohrial iba dvadsať sekúnd, keď Jarolín pridal druhý gól domácich. V tretej tretine sa očakával nápor hostí, ale márne. Poprad mal optický tlak, ktorý vyústil do gólu Krála v 50. min, ktorým sa "kamzíci" dostali bližšie k naplneniu víťazného cieľa. Hostia úspešným zásahom obrancu Kováčika už len kozmeticky upravili skóre na konečných 3:1 pre HK

Aquacity ŠKP.

* * *

Martin - Košice 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Vantroba (T"r"k, Kložváry), 12. Trokan (M. Beran, T"r"k) - 9. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár), 30. Juraj Faith (Špilár, Bartoš), 32. Šimurda (Javín, Rudolf Huna), 53. Rudolf Huna (Šimurda, Pleva), 59. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše 59. T"r"k (Martin) 10 min+DKZ

za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Grečko, Smrek, 2800 divákov.

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, S. Hriňa, Kolba, Vantroba, Šimka, I. Ďatelinka - T"r"k, M. Beran, Trokan - Podstavek, L. Říha, Koložváry - Markovič, Mahdalík, Važan - Mihálik, Džerinš, Polomský. Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Valentín, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus.

V 6. minúte T"r"k sotva čo naskočil z trestnej lavice, nezištne prihral Vantrobovi, ktorý bez prípravy otvoril skóre duelu. Košice odpovedali v

9. minúte, keď si vo svojej presilovke rozumeli Bartoš s Faithom, ktorý vyrovnal na 1:1. Martin išiel do kabín predsa len s jednogólovým náskokom, lebo Trokan v 12. min aj so šťastím zasunul puk za Lipovského chrbát, čo potvrdil aj

videorozhodca. V druhej tretine sa hral opäť zaujímavý hokej, pričom akcie sa rýchlo presúvali z jednej strany na druhú. V 30. min prekĺzla Faithova strela pomedzi Dzubinove betóny - 2:2. O 90 sekúnd neskôr otraseného martinského

brankára nachytal na hruškách Šimurda, ktorého propagačný pokus skončil v domácej sieti - 2:3. Veľkú časť tretej tretiny Martin tvrdošijne búšil do obranných hradieb súpera s úmyslom vyrovnať. V 43. min Klepáč vysunul do brejku

Berana, ktorý však otáľal s koncovkou. V 50. min chcel Podstavek v gólovej šanci posunúť puk na hokejku voľného Říhu, ale to prečítal Kledrowetz. Hoci Martin mal v tejto fáze hry tlak, z ojedinelej akcie zahrmelo na opačnej

strane. Huna v 53. min nadvakrát prekonal Dzubinu - 2:4. Výsledok pečatil Faith v 59. min v presilovke Košíc po skvelej prihrávke Bartoša.

* * *

Zvolen - Kežmarok 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)

Góly: 4. Cibuľa (Babka, Krayzel), 11. Škvaridlo (J. Čierny), 26. Kopecký (Frhauf, Paciga), 38. Cibuľa (Babka, Krayzel), 42. L. Čierny (Klouda), 47. Paciga (Cibuľa), 47. Paciga (Kopecký), 54. Paciga (Klouda) - 9. Sadiki (Frank), 33. Palovčík (Strapko). Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0 ,rozhodovali: Konc, Mášik, Mihajlo, 2364 divákov. Zvolen: Ševela - Babka, Štork, L. Čierny, Frühauf, Cebák, Dlouhý - Cibuľa, Turek, Krayzel - Kopecký, Klouda, Paciga - J. Čierny, Škvaridlo, Jurík. Kežmarok: Klempa (47. Kučera) - Strapko, Kall, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Volek, Gábriš - M. Slovák, Šechný, Bartečko - Pav. Segľa, Palovčík, Slaninák - Lemešáni, Gajdoš, Drotár - Frank, Fedor, Bednár.

Už v 4. minúte sa presadil v početnej výhode prvý zvolenský útok, Kreyzel prihral Babkovi na modrú čiaru, ten bez prípravy poslal puk vľavo Cibuľovi, ktorý taktiež z prvej strelou po ľade prekonal hosťujúceho gólmana. Hostia odpovedali rovnako z presilovky. V 9. minúte strieľal Sadiki a s prispením Kloudu skončili puk za brankárom Ševelom. O dve minúty neskôr vyšiel domácim rýchly brejk a prechod z obranného pásma. Po peknej akcií J. Čierneho sa tešil Škvaridlo, ktorý poslal puk do poloprázdnej bránky. V 26. minúte využil Zvolen početnú výhodu o dvoch hráčov. Po prihrávke Frühaufa bol dôrazný pred bránkou Kopecký - 3:1. V 33. minúte po chybe defenzívy Strapko našiel vľavo Palovčíka a ten z mierneho uhla poslal puk k Ševelovej žrdi.V 38. minúte skóroval Zvolen z presilovky, tentoraz spoza pravého kruhu Babka ideálne prihral Cibuľovi, ktorý bez prípravy namieril puk do bránky. Piaty gól vsietil od modrej čiary L. čierny. Bezprostredne potom, ako vstúpil na ľad z trestnej lavice hosťujúci Strapko. Potom sa už zaskvel iba Paciga, ktorý vsietil hetrik. V 47. minúte dal v rozpätí 10 sekúnd 2 góly a v 54. pridal tretí.

* * *

Ďalšie výsledky

L. Mikuláš - Skalica 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 27. Kriška (Richard Huna, Hyben), 33. Róbert Huna (Kriška, M. Droppa), 40. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška), 52. Pupák (Hovorka, M. Grman) - 35. Pálffy (V. Vlk, Šille), 58. Hartmann (R. Školiak). Vylúčení: 8:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Vojtek, Gašparík, 1980 divákov.

Žilina - Nitra 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Gól: 10. Paroulek (Stantien), 30. Kudrna (B. Jánoš), 34. Krajči (Kusovský, R. Stantien), 36. Havel (Kontšek), 40. J. Liška (Krajči, Kudrna). Vylúčení: 7:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Gajan, M. Korba, 1595 divákov

Trenčín - SR 20 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Góly: 18. S. Saliji (Kóňa), 28. Trochta, 45. Bobček (Trochta), 45. Hanzal, 57. Bobček (Trochta) - 3. Jančovič (Mertel, Krajčík), 21. M. Jurík (O. Ďuriš), 55. Ďuriš (Ďaloga, Hiadlovský). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Orolin, Mllner, 2150 divákov