Spišiakov na čele strieda Žiar

Sportnet|1. okt 2007 o 00:00

V 9. kole druhej futbalovej ligy sa o príjemné prekvapenie postarali hráči Vranova, ktorí rozdielom triedy vyhrali na Liptove. Rovnakým výseldkom 4:1

sa skončilo aj stretnutie dvoch rezerv na prešovskom štadióne, kde dominovali hráči Tatrana. Výhodu domáceho prostredia využili Lipany v súboji s Ružomberkom B a východniarské derby v Sabinove lepšie zvládli hráči Slovana. Po tesnej prehre tak líder súťaže zo Spiša prenechal tento post pri rovnosti bodov Žiaru, ktorý remizoval v Rakytovciach.

Prešov B Žilina B 4:1 (2:0)

PREŠOV. Po ôsmich kolách ôsmy 1.FC Tatran B hostil žilinskú rezervu. Zelenobieli mali pred týmto duelom na žltozelených jednobodový náskok. Aj to dávalo súboju prestížnu príchuť. Úloh sa v zápase lepšie zhostili Prešovčania. V štvrtej minúte agilný Dupkala ešte Pribulov center sprava nezúžitkoval. O minútu neskôr však potrestal chybu obrany a brankára. Hral sa obojstranne ofenzívny futbal. Hoci hostia si v strede poľa dokázali prihrať, ich súhra vo finálnej fáze akcií viazla. Aj preto bolo viac vzruchu pred žilinskou bránou. S Kriňakovu hlavičku si gólman béčka MŠK poradil a viac práce mal po Birošovej. Proti Dupkalovej strele po centri Pribulu však Rakovan v 35.min. nemal šancu zasiahnuť. Územnú prevahu mali a aktívnejší v streľbe boli aj po prestávke Prešovčania. V 52.minúte sa obranou hostí predral Dupkala. Jeden z brániacich Žilinčanov ho v pokutovom území fauloval. Nariadenú jedenástku bezpečne premenil Pribula. O tri minúty na opačnom konci ihriska zbytočne fauloval Magač. Hosťujúci Filo sa z bieleho bodu taktiež nezmýlil. Domácu výhru prikrášlil striedajúci Eliáš.

Góly: 5.a 35. Dupkala, 52. Pribula z 11m, 75. Eliáš 55.Filo z 11m. ŽK: Biroš Pleško. Rozhodca: Eperješi. Divákov: 85. Prešov B: Polaček Biroš, Magač, Baka, Keresteš Pribula, M. Baran, Latiak (78.Baránek), Chitava (62.Eliáš) Kirňak, Dupkala (69.Grézl). Žilina B: Rakovan Kravec, Milo, Pleško, Mičica Poliaček (73.Lončík), Trnovec, Lalík, Filo (87.Povinec), Tabak (60.Miček) Bajza.

JÁN LEŠKO

Lipany - B. Bystrica 1:0 (0:0)

LIPANY. Za ideálnych futbalových podmienok sa v prvom polčase hral medzišestnástkový futbal, kde si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženú šancu. Na mužstvách sa prejavilo aj to, že v priebehu týždňa hrali už tretie stretnutie. Lipany sa snažili hrať kombinačne, Banská bystrica sa zamerala na defenzívu a podnikala protiútoky. V druhom polčase Lipany pridali na dôraze, čím si postupne vypracovali aj šance. V 63. min. po strele Mateja brankár Ďurčo neudržal loptu v rukách, ktorá sa so šťastím dokotúľala do brány. Po góle sa smerom dopredu osmelili aj hráči Banskej Bystrice, čím sa otváral priestor na protiútoky domácich. Ale Banská Bystrica okrem jedinej strely do priestoru brány si nič iné už nevypracovala. Lipany ešte mali dve šance. V 81. Kizák peknou strelou z hranice šestnástky nastrelil brvno a v 83. min. strelu Kizáka brankár Ďurčo perfektným zákrokom vyrazil na roh. Po zlepšenom výkone v druhom polčase Lipany umnou hrou tesné ale zaslúžené udržali do konca stretnutia.

Gól: 63. Matej. ŽK: Kerbčár, Hudý - Daško, Čiliak, Rapčan. ČK: Garaj (B. Bystrica). Rozhodca: Sedlák. Diváci: 354. Lipany: Ševčuk - J. Angelovič, Š. Jacko (62. Ľ. Jacko), Matej, Pončák (73. Jendruš) - Drobňák, Džubák, Kizák (85. M. Angelovič), Bartoš - Kerbčár, Hudý. B. Bystrica: Ďurčo - Rapčan, Daško, Štuber, Kolofík (76. Garaj) - M. Libič, Rusnák (68. Čiliak), Vajda, Šulek - Ďurica, Fofana (46. Talpaš).

J. PRIBULA

Sabinov Spišská Nová Ves 1:0 (1:0)

SABINOV. Spišiaci pricestovali na štadión nováčika v role druholigového lídra. Rolu favorita duelu však potvrdzovali len v prvej štvrťhodine. V priebehu tretej minúty zahrávali dve štandardné situácie a pri oboch pred bránou R. Vaška hrozilo nebezpečenstvo. Spoľahlivo pracujúca sabinovská obrana dirigovaná E. Bašistom vždy odvrátila. Opatrní domáci postupne vychádzali z obranného zoskupenia. V 16. minúte zavaril obrane hostí Molčan. Po ňom to o šesť minút skúšal hlavičkou Lupták. V prebiehajúcej 29. minúte fauloval v pokutovom území útočníka MFK Slovan J. Dlugoša Peregrim. Blízko akcie stojaci arbiter Anguš nezaváhal ani na okamih a rezolútne ukázal na biely bod. Loptu si postavil skúsený Martaus a jedenástku bezpečne premenil. Na konci polčasu sa vyznamenal brankár Suslov po strele Molčana. Ten istý hráč mal dve minúty po prestávke obrovskú šancu. Trafil však len vybiehajúceho gólmana Spišiakov. Rovnako sám pred ním potom neuspel J. Dlugoš. Nuž a tesne pred koncom Kocúrkovu bombu priam zázračne vyboxoval Suslov.

Gól: 29.Martaus z 11m. ŽK: Martaus, Turok Heteš. Rozhodca: Anguš. Divákov: 620. Sabinov: R. Vaško Ľ. Andraščík, E. Bašista, Bystroň, Gajdoš Turok Heteš, Miščík, Martaus (84. Kocúrek), Lupták, Molčan (75.Radačovský) J. Dlugoš (90. D. Dlugoš). Sp. Nová Ves: Suslov Peregrim, Maxim, Petruš, Kandráč L. Kováč, Pavlík, Melnyk (33. L. Horváth), Hamráček Čekovský (70.Sirko), Stanislav (70.Ondráš.)

JÁN LEŠKO

Tur. Teplice - Stropkov 3:0 (1:0). Góly: 12. Ždimera, 59. Pravňan, 75. Ľ. Horváth. Rozhodca: Doboš. Divákov:

Lipt. Mikuláš - Vranov 1:4 (0:1). Góly: 90.+ Blaščík - 29., 54., 56. P. Baran, 48. Jaworek. ČK: 47. R. Bella (Lipt. Mikuláš). Rozhodca: Havíra. Divákov: 350.

Rakytovce - Žiar n/H 1:1 (0:1). Góly: 90.+ Stacho - 8. Michalička. Rozhodca: Šulgan. Divákov: 415.

Podbrezová B -D. Kubín 3:0 (1:0). Góly: 12. Kostúrik (z 11 m), 52. Jelšic, 84. Masár, ČK: 74. Halák (D. Kubín). Rozhodca: Mriglot. Divákov: 320 divákov.

Čadca - MFK Ružomberok B 0:0. Rozhodca: Ihring. Divákov: 900 divákov.

PROGRAM 10. KOLA

10. kolo 06.10. o 14:30 h.: Turč. Teplice - L.Mikuláš, Vranov - Rakytovce, Žiar - Podbrezová B, 07.10. o 10.30 h.: Žilina - Sabinov, Ružomberok B - Lipany, o 14:30 h.: D.Kubín - Prešov B, Stropkov - B.Bystrica B, Sp.N.Ves - Čadca.

NAJLEPŠÍ STRELCI

6 gólov: R. Tomko (Ružomberok B), Baran (Vranov), Čarnota (D. Kubín)

5 gólov: Fečko (Stropkov), Páleník (Žiar), Trnovský (Lipt. Mikuláš), P. Murín (Rakytovce)

4 góly: Jaworek (Vranov), Joukl (Čadca), Kizák (Lipany), Kostúrik (Podbrezová)

3 góly: Kasaj (Ružomberok B), Drobňák (Lipany), Tomáček (B. Bystrica B), Jobko (Rakytovce), Knap (Žiar), M. Baran, Eliáš (obaja Prešov B), Jakubec, Červenec (obaja Čadca), M. Jeťko, Ždimera (Tur. Teplice), Balaščík (Lipt. Mikuláš), Kandráč (Sp.N. Ves).