Piatok, 18. september, 2020 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Už dlho nepadlo toľko gólov

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ a LUKÁŠ KOTRADY I. TRIEDA / Tepličania naďalej idú bez prehry SPIŠ. Muselo by sme dlho hľadať v histórii I. triedy

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ a LUKÁŠ KOTRADY

I. TRIEDA / Tepličania naďalej idú bez prehry

SPIŠ.

Muselo by sme dlho hľadať v histórii I. triedy majstrovstva SOFZ, kedy naposledy bola taká bohatá gólová úroda. Najviac gólov dvanásť videli diváci v Chrasti n/H, z toho deväť do siete hostí. Deväť streleckých zápisov bolo v Poráči a Markušovce vysoko 6:0 rozdrvili Mníšek n/H. Suverenita Teplička pokračovala aj v Kluknave a cenné tri body si doviezli z Gelnice v dobrej forme hrajúci Jamníčania.

Sp. Hrušov Bystrany 4:3 (0:0)

V dopoludňajšom stretnutí domáci viac strieľali na bránu hostí, ale tie míňali svoj cieľ. Gólovej úrody sa diváci dočkali po prestávke. Hneď na začiatku polčasu využil chybu zadákov hostí Š. Filip 1:0. V 50. minúte po štandardke B. Kunzo zvýšil na 2:0. Na rozdiel troch gólov upravil v 66. minúte Repaský po samostatnej akcii. V 70. minúte potiahol akciu Ján Suchý a zdiaľky vymietol pavučinu v Butvinovej bráne 3:1. V 73. minúte po zlej rozohrávke Š. Filip zvýšil už na 4:1: V 87. minúte opäť Ján Suchý sa rútil na brankára odrazená lopta od spomínaného hráča skončila v sieti 4:2. V poslednej sekunde domáci zle rozohrali "malú domov" a z nepriameho kopu Gonda dal konečnú podobu výsledku. Futbal v Sp. Hrušove sa divákom páčil a susedské derby potešilo priaznivcov oboch táborov.

Pred 200 divákmi rozhodoval Jendral. SP. HRUŠOV: Butvin B. Kunzo, Peták, Repaský Š. Kunzo, M. Filip, Š. Filip, Olejník Slamený, Kušnír, Pukluš, striedali: Hrobák, Vojtuš, Klein ml. BYSTRANY: Pavol Forgáč, Gonda, Klešč Jochman, Chlebovec, Brajerčík, Lipovský, Ján Suchý Jozef Suchý, Vaškeba, striedali: Timčík, Mikula.

Markušovce Mníšek n/H 6:0 (3:0)

V 14. minúte premenil pokutový kop Hozza a ten istý hráč z rovnakej situácie zvýšil na 2:0. V 26. minúte strelou z 30 metrov Mrovčák zaskočil brankára hostí 3:0. Po obrátke v 49. minúte na 4:0 upravil Hodnický a o minútu Ján Andráši pridal piaty úspech svojho mužstva. Strelecké hody zakončil Jozef Andráši. Tretí pokutový kop už Hozza v 80. minúte nepremenil. Pred 150 divákmi rozhodoval Regec. MARKUŠOVCE: Užík Kozák, Hozza, Olekšák Mrovčák, Kern, Šebest, Holub, Ján Andraši Jozef Andraši, Hodnický, striedali: Hlucháň, Steiner, Sakmár. MNÍŠEK n/H: Malik Rešovský, Žiga, Imrich Strompf, Cehlár, Kluknavský, Hulič, Köhler Plachetka, Kujnisch, striedali: Plachetka, Foltín, Imrich.

Slovinky Olcnava 2:4 (2:1)

V dopoludňajšom zápase domáci po nevýraznom výkone sklamali svojich priaznivcov a Olcnave podľahli 2:4. Prvý polčas tomu nenasvedčoval. Už v úvode stretnutia mali obidva mužstvá obrovské šance, no gól padol až v 10. minúte po peknej kombinácii domácich, keď autorom prvého gólu bol Mazúr. Hostí to neodradilo, naďalej hrali

svoju hru a v 22. minúte vyrovnali. V 32. minúte domáci zahrávali priamy voľný kop a Čurilla nádherne trafil. 2:1. Druhý polčas bol úplne v réžii hosťujúceho mužstva, keď v 55. minúte Gardošík Ondrej prekonal domáceho brankára a dvoma gólmi hosťujúce

mužstvo späčatilo zaslúžené víťazstvo. Pred 100 divákmi rozhodoval Rumančík. SLOVINKY: Kakalejčík Šofranko, Čurilla, Vojtek Poláček, Cicoň, Baran, Janiga, Mazúr Hudec, Krožer, striedali: Hudák. OLCNAVA: Rusnák Salaj, Petrov, Pavlík Petrov, Gardošík, Kaščák, Rusnák, Gonda Vodhanel, Gardošík, striedali: D. Rusnák, Melega.

Poráč Iliašovce 7:2 (4:1)

Domácim stačilo 23. minút a viedli 4:0. Už v 3. minúte otvoril gólový účet strelecky disponovaný Liška a na 2:0 zvyšoval Chovanec. V 20. minúte prekonal gólmana hostí opäť Liška a M. Kandráč pridal štvrtý gól. V závere polčasu Š. Bartko zúžitkoval výhodu pokutového kopu 4:1. Do druhej časti hry nastúpili lepšie hostia, keď už ich druhý gól visel na vlásku, opäť pohotovo zakončil Liška 5:1. Nestarnúci Bartoš skorigoval na priebežných 5:2, ale posledné slovo mali domáci. Najlepší hráč na ihrisku Liška svojím štvrtým gólom v zápase upravil na 6:2 a gólovú bodku dal v závere Bilák. PORÁČ: Hrebenár Šteiner, O. Kandráč, Hardoň Kinik, M. Kandráč, Mušinský, Bilák, Antal Liška, Chovanec, striedali: Dunka, Gabriš, Volčko. ILIAŠOVCE: Farkašovský Novák, Kočiš, Frankovič Soták, Bartoš, Klein, V. Frankovič, Merkovský Bartko, Gonda, striedali: Horváth, Drobný, Soldán.

Gelnica Jamník 0:1 (0:0)

Aj keď v prvom polčase gól nepadol, mužstvá si vytvorili množstvo šancí. V úvode druhého polčasu si domáci Slovan vytvoril tri šance, ale opäť bez gólového zakončenia. Trest prišiel v 53. minúte, keď hostia sa Farkašovským ujali vedenia.

Gelničania sa snažili o vyrovnanie, ale väčšina ich šancí končila na obrane hostí. Najvačšiu šancu na vyrovnanie mali domáci v 82. min. Tokárom, ktorému však dnes nebolo dopriate skórovať. Hostia už umnou hrou víťazstvo udržali a domácim tak pripravili prvú

tohtosezónnu prehru na domácom trávniku. Pred 200 divákmi rozhodoval Legat. GELNICA: Slatkovskýk Hoffman, Drajna, Janikov, Hamrák Loja, Tomaško, Mikluš Macejko, Demčák, Tokár, striedali: Bodnár, Vantruba, Kontroš. JAMNÍK: Ruman Grzyb, Franko, Farkašovský Pavlík, Farkašovský, Čuj, Kavulič, Kočiš - S. Čuj, Kočiš.

Kluknava Teplička 0:3 (0:1)

Líder tabuľky v Kluknave ukázal, že jeho postavenie v tabuľke nie je náhodné. V 21. minúte dostal hostí do vedenia Dolnačko. V druhom polčase sa strelecky presadil Marcinčák a dvomi gólmi zabezpečil vedúcemu mužstvu jasné víťazstvo. Pochvalu si však zaslúžia aj domáci, lebo aj za nepriaznivého stavu hrali dobrý futbal. Pred 150 spokojnými divákmi rozhodoval Schlesinger. KLUKNAVA: Kožar Ľ. Glova, Nehyla, Lisý Rychnavský, Hadry, Hoppej, Kolčar, Hvizdoš R. Glova, Zahuranec, striedali: Maraz. TEPLIČKA: Gorbar Uhrinovský, Baldovský, Laško Maliňák, J. Baldovský, Biacovský, P. Hamrák, Marcinčák Lesnický, Koňak, striedal: Odziomek.

Chrasť n/H Letanovce 9:3 (3:0)

Na čo veľa slov, výsledok hovorí za všetko.

Góly: 7. S. Dirda, 27. Sopkovič, 3:0 M. Dirda. Hostia pohrozili na začiatku druhého polčasu M. Pechom 3:1. Potom sa zapisovali do listiny strelcov Bady, M. Dirda, J. Dirda, za hostí Longa, domáci M. Dirda, J. Dirda, za hostí M. Pecha 8:3 a na konečných 9:3 upravil M. Dirda. Pred 150 maximálne spokojnými divákmi rozhodoval P. Zmij. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Filip, Jančár Celec, J. Dirda, Sopkovič, S. Dirda Chovanec Želonka, M. Dirda, striedali: Bady, Tokarčík, Vojtila. LETANOVCE: Murín Neupaver, Mačák, Kubičár Jochman, Barabas, Kubičár, Slamený, Longa Biskup, Pecha, striedali: Pecha, Kubičár, Polhoš.