V Londýne otvárali NHL

Sportnet|1. okt 2007 o 00:00

V AKCII AJ TRAJA SLOVÁCI Z KINGSLONDÝN. V otváracom zápase 90. ročníka NHL zvíťazili v Londýne hokejisti Los Angeles Kings nad obhajcom Stanleyho

V AKCII AJ TRAJA SLOVÁCI Z KINGS

LONDÝN. V otváracom zápase 90. ročníka NHL zvíťazili v Londýne hokejisti Los Angeles Kings nad obhajcom Stanleyho pohára Anaheimom Ducks 4:1. V historickej súťažnej premiére profiligy na európskom klzisku sa bodovo presadili aj slovenskí hokejisti a Ľubomír Višňovský sa stal prvým gólovým konštruktérom vďaka asistencii pri zásahu Mika Cammalleriho. Naopak Michal Handzuš v 60. minúte v oslabení pečatil výsledok do prázdnej bránky a Slováci tak svojimi zápismi ohraničili základnú štatistiku unikátneho momentu v bohatých dejinách NHL.

"Ja som bol rád, že som vôbec hral a mňa ten hokej bavil. Nič ma nebolí, ani koleno a určite sa do toho ešte viac dostanem, lebo ešte to nie je ideálne. A ten gól, no to bolo také..., príliš ľahký gól na to, aby som sa k nemu nejako vyjadroval," konštatoval po zápase Handzuš.

V druhom zápase otváracieho víkendu 90. ročníka NHL zvíťazili v Londýne hokejisti Anaheimu Ducks nad LA Kings 4:1. V odvete historickej súťažnej premiéry na európskom klzisku sa bodovo tentoraz nepresadili slovenskí hokejisti.

Oba tímy využili výhodu "domáceho prostredia", v sobotu v štatistikách takto vedení Kings uhrali tiež 4:1 vďaka dobre organizovanej obrane a gólom v presilovkách. Podobné predviedli na druhý deň Stanleyho pohár obhajujúci Ducks. Po dvoch akciách tvorivého centra Andyho McDonalda s Coreym Perrym v početných výhodách viedli po tretine 2:0 a z kontier pridali potom ďalšie dva kúsky.

"Čoho som sa ja v prvej tretine dotkol, to som pokazil... Vôbec mi to nešlo, odskakovali mi puky. Nezachytili sme začiatok, už ťažko sa potom proti takýmto tímom presadzuje. Skončilo to pre nás veľmi zle, hlavne výkon bol slabý, je to sklamanie," hneval sa aj sám na seba po zápase obranca Ľubomír Višňovský. Ani center Michal Handzuš nebol práve nadšený, lepšiu náladu mal v kabíne akurát Ladislav Nagy, hoci ten sa cez úvodný víkend NHL na rozdiel od krajanov vôbec nepresadil: "Ja si myslím, že to celé bolo príjemné. Mohla prísť rodina a bolo tu veľa Slovákov. Takáto tradícia by sa mohla rozvíjať, dúfam, že NHL niečo vymyslí, niekde vo Švédsku, alebo v Čechách. Pokojne aj na Slovensku by sa mohol hrať takýto zápas."

LOS ANGELES - ANAHEIM 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Góly: 9. Cammalleri (Frolov, VIŠŇOVSKÝ), 31. Blake (Kopitar, Brown), 42, Cammalleri (Kopitar, Preissing), 60. HANDZUŠ (O¤Sullivan) - 53. Ryan (Pronger, Beauchemin). Brankári: Bernier - Bryzgalov, strely na bránku: 21:27, 18.000 divákov.

ANAHEIM - LA 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). Góly: 11. Perry (McDonald, Pronger), 16. Kunitz (mcDonald, Perry), 23. Perry (Huskins, DiPenta), 25. Moen (Niedermayer, Marchant) - 29. Cammalleri (Armstrong, O¤Sullivan). Brankári: Hiller - LaBarbera, strely na bránku: 25:23, 18.000 divákov.