Slováci s dvoma kovmi z MS

Sportnet|2. okt 2007 o 00:00

Kickboxeri sa z Belehradu vrátili s dvoma bronzovými medailami. V lightkontakte ich získali Martin Muravský (do 74 kg) a Martin Navrátil (do 79

kg).

BELEHRAD. Počas víkendu vyvrcholili v Belehrade 16. majstrovstvá sveta v kickboxe asociácie WAKO. V srbskej metropole sa súťažilo v disciplínach lightkontakt, low-kick a tzv K1-Rules (bývalý thajský box). Slováci odchádzali na Balkán s cieľom získať minimálne dve medaily, čo sa im podarilo a cieľ tak splnili.

Stop v semifinále

V športovej hale Pionir získali už postupom do semifinále bronzové kovy Martin Muravský (v lightkontakte v kategórii do 74 kg) a Martin Navrátil (v

lightkontakte do 79 kg). V boji o postup do finále už Slováci nemali šťastie. Dve medaily sú aj tak úspech. Veď pred dvoma rokmi v Szegede sme obišli naprázdno. Kickboxer klubu Steel Trans Košice Muravský si v sedemdesiatštvorke poradil v osemfinále s domácim Srbom Maljkovičom, vo štvrťfinále vyhral nad Dánom Hansenom, ale v boji o účasť vo finále podľahol Poliakovi Wronskému. M. Navrátil (L. Mikuláš) najskôr Rakúšana Sussitza, následne Íra Edgewortha, vo štvrťfinále aj Karadumana z Turecka, nad jeho sily bol až v semifinále

Nemec Bücker.

Misia splnená

Slovensko v Srbsku reptrezentovali 14 muži a štyri ženy. Vo veľmi tvrdej konkurencii vyše tisícky kickboxerov zo 60 krajín to mali veľmi ťažké. Nehovoriac, že niekedy museli bojovať aj s nepriazňou rozhodcov. Azda najviac na to doplatil Peter Guzy (lightkontakte -69 kg) si vo štvrťfinálovom zápase s Cepicom (Chor.) mohol naplno "vychutnať" horkosť lobistického rozhodovania, keď po výbornom a pre slovenskú výpravu jednoznačnom výkone zodvihli ruku chorvátskemu súperovi a tak Guzyho "obrali" o medailu. "Podarilo sa nám splniť výkonnostný cieľ, ktorým bol zisk minimálne dvoch cenných kovov. Hoci sme neboli ďaleko od toho, aby sme cieľ prekročili. Teší nás aj to, že okrem medailistov dokázali držať krok so svetovou špičkou i ďalší naši reprezentanti, čím v silnej konkurencii ukázali, že slovenský kickbox je výkonnostne na vzostupe," povedal Peter Onuščák, predseda Slovenského zväzu kickboxu.

Druhá časť MS seniorov asociácie WAKO, kde sa bude bojovať v disciplínach semikontakt, fullkontakt a formy, sa uskutoční v dňoch 28. 11. - 2. 12. 2007 v portugalskej Coimbre. Ešte predtým v termíne 6.-11. 11. čakajú na mladých slovenských kickboxerov juniorské ME v ďalšom portugalskom meste Faro-Algarve.