Bod ratovali v hodine dvanástej

JAROSLAV GLOVIČKO, jaroslav.glovcickokorzar.skPo derby neskrývajú Bardejovčania rozčarovanieSúboj tabuľkových susedov v Giraltovciach priniesol

JAROSLAV GLOVIČKO, jaroslav.glovcickokorzar.sk

Po derby neskrývajú Bardejovčania rozčarovanie

Súboj tabuľkových susedov v Giraltovciach priniesol rušný a nervózny duel, v ktorom boli lepším celkom Bardejovčania. Svoju hernú prevahu dokázali využiť aj strelecky, pričom druhý gól dosiahli v oslabení, keď predčasne pod sprchy odišiel Savič. O víťazstvo prišli v samom závere, keď na 2:2 vyrovnával Varga.

KOŠICE. Atmosféra v Giraltovciach od prvej do poslednej minúty nasvedčovala tomu, že ide o derby, v ktorom nejde len o body, ale aj prestíž. Po prestávke sa čakal vyrovnaný súboj, pričom mierny favoritom boli Bardejovčania. Neprehrali šesť kôl v rade a bez bodov sa nevracali ani od susedov.

Prestávke nezastihla v pohode

Po víťazstvách v Sobranciach i Veľkom Šariši akoby sa hráči Slovana uspokojili a počas prestávky príprave nevenovali veľa priestoru. "Očakával som že prestávku využijeme lepšie, podarí sa nám ako sa hovorí dobiť baterky a skvalitniť náš herný prejav. Žiaľ, v posledných dňoch došlo k viacerým zmenám, začína to v niektorých oblastiach škrípať. V príprave chýbali viacerí hráči, pre školské povinnosti, ale si hľadali prácu. Tréningový proces nebol adekvátny čo sa odzrkadlilo aj v tomto zápase. V našom podaní to nebol klasický herný prejav. Pokiaľ by hostia nehrali o jedného hráča menej iste by duel bol vyrovnanejší. Aj s desiatimi hrali veľmi dobre. My sme sa snažili dostať ich pod tlak a dať gól. Šťastie nám neprialo, naopak v druhom polčase sme inkasovali po druhý raz. Oslabený súper nás dokázal nepríjemne ohroziť. U našich niektorých hráčov sa ukázal tréningový deficit. Vďaka šťastiu sme dokázali vyrovnať a udržali sme si domácu neporaziteľnosť, i keď strata bodov mrzí. Pokiaľ chlapci chcú hrať futbal na tejto úrovni musia tomu viacej podriadiť," povedal na margo duelu tréner Slovana Radovan Kačala.

Hra hostí ho neprekvapila, lebo ich videl hrať a vedel, že majú vo svojom strede nielen šikovných mladých hráčov, ale aj skúsených harcovníkov. Na trávniku to bolo cítiť a domáci museli siahnuť na dno síl, aby ho hra hostí odvrátili hrozbu prehry.

Bardejovčania cítia krivdu

Kormidelník Bardejova neskrýval po stretnutí sklamanie nie však z výkonu aktérov oboch celkov, ale výkonu rozhodcovskej trojice. Ako priznal toľko krivdy z ich strany v jednom stretnutí nevidel. "Len ťažko sa mi hodnotí takýto duel, v ktorom rozhodcovia nemali rovnaký meter. Počas celého týždňa som sa snažil pripraviť hráčov čo najlepšie na zápas, avšak stačí veľmi málo, aby vašu prácu jeden človek zničil šmahom ruku ako domček z kariet. Som presvedčený, že ak by arbitri rozhodovali v duchu fair play mohlo mať derby ešte lepšiu úroveň," hovorí tréner Bardejova Jozef Kukulský.

Aj v oslabení mali navyše

V siedmom stretnutí v rade neprehrali Bardejovčania a potvrdili solídnu formu, ktorá naznačuje, že tento mladý mančaft doplnený skúsenosťou môže zamiešať poradím na popredných priečkach. Po remíze v Giraltovciach však vládlo z kabíne sklamanie, ktoré dlho rozchádzal aj samotný tréner. "Takmer hodinu sme hrali o jedeného hráča menej, no i tak sme si dokázali vypracovať niekoľko šancí. Viedli sme 2:0 a predpokladal som, že udržať výsledok nebude ľahké. V druhom polčase domáci aj vďaka arbitrom získali prevahu a v samom závere dokázali vyrovnať. Ešte aj niekoľko hodín po skončení zápasu som rozčarovaný. Vzhľadom na niektoré okolnosti sme prišli o dva body, hráči zase o možné prémie. Na druhej strane nemôžem v najbližšom stretnutí rátať so štyrmi hráčmi. Traja stoja pre karty, štvrtý je zranený. Čo k tomu viac dodať? Počas týždňa bude problém dať dohromady mančaft. Chlapci stratili chuť a nečudo, že niektorí mali po zápase slzy na krajíčku," konštatoval Jozef Kukulský.