Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Podolínec jediný vyhral viac ako o gól

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.Litmanová - Jakubany 1:0 (0:0)V stretnutí mužstiev z dolnej polovice

STARÁ ĽUBOVŇA. I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.

Litmanová - Jakubany 1:0 (0:0)

V stretnutí mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa hral od úvodu obojstranne rýchly futbal. O čosi lepšie však začali hostitelia, ktorí si z miernej územnej prevahy dokázali vytvoriť niekoľko sľubných gólových príležitostí najmä po pekných kombinačných akciách. Hostia sa snažili viac-menej o hru zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky, no s tou si domáca defenzíva dokázala poradiť. Po obrátke sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, no v zakončení boli oba tímy neplodné. Až v 65. minúte sa podarilo domácim vsietiť vedúci, a ako sa neskôr ukázalo, aj rozhodujúci gól, keď po peknej akcii Pavelčíka si pekne spracoval loptu Vislocký a strelou k žrdi skóroval. V závere sa hostia snažili o deľbu bodov, no niekoľko sľubných šancí ich hráčov pozorný gólman Rusiňák zneškodnil.

Gól: Vislocký. Pred 150 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: bez kariet.

Plaveč - Kyjov 1:0 (1:0)

Domáci nastúpili do duelu proti outsiderovi súťaže s jasným zámerom zabodovať naplno, na čo im napokon stačil iba priemerný výkon. Od úvodu si Plavčania vytvorili územnú prevahu, no ich šance končili prevažne iba pred 16-kou súpera, ktorý pohrozil až v 28. minúte, no sľubnú príležitosť jedného z ich hráčov domáca obrana odvrátila do bezpečia. Boli to však domáci, ktorí sa po polhodine hry ujali vedenia, keď obranca hostí zahral v pokutovom území loptu rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil M. Kolcún. Po góle sa domáci až do záveru stretnutia so svojim náskokom uspokojili a herne poľavili, čo však súper nevyužil na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

Gól: M. Kolcún (z 11 m). Pred 60 divákmi rozhodoval Varchola, ŽK: bez kariet.

V. Ružbachy - Š. Jastrabie 2:1 (2:0)

Domáci začali stretnutie veľmi svižne a už v úvodných minútach sa snažili vsietiť rýchly gól, čo sa im podarilo v 10. minúte po individuálnej akcii M. Hebana. Po góle hostitelia zvýšili útočnú aktivitu ešte viac, pričom si vytvorili aj niekoľko ďalších sľubných príležitostí, ktoré ale nezúžitkovali. Postupom času sa dostali k slovu aj hostia, ktorí hrozili predovšetkým po rýchlych protiútokoch, no tie ostali bez gólového efektu. Po polhodine hry však ich útočné úsilie prerušil M. Diňa, čím upokojil svoje mužstvo. V druhej polovici zápasu sa obraz hry čiastočne zmenil, keďže hostia hru v poli vyrovnali a útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 70. minúte mohli domáci viesť už rozdielom triedy, no po faule na jedného z ich hráčov D. Sčensný prekopol bránu. V závere duelu sa začali domáci obávať o výsledok a v 85. minúte po chybe v defenzívnej činnosti po peknej akcii Krafčíka inkasovali, no napriek tomu si už tri body nenechali vziať.

Góly: M. Heban, M. Diňa - Krafčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Firta, ŽK: J. Sčensný - Šoltýs, Červeňák.

Čirč - V. Lipník 2:1 (1:1)

Vo veľmi slušnom zápase domáci od začiatku diktovali tempo hry, pričom si vytvorili aj viacero sľubných príležitostí po strelách M. Pydu a Gajdoša spoza 16-ky, ktoré nenašli ten správny cieľ. S pribúdajúcimi minútami domáci tempo zvyšovali, čo im prinieslo želateľný osoh v 25 minúte, keď strela Urdu z vyše 20 metrov skončila až za chrbtom hosťujúceho gólmana. Hostia aj napriek inkasovanému gólu nezložili zbrane a v 37. minúte sa im podarilo po dobre umiestnenej hlavičke Špesa vyrovnať skóre. Po polčase neponechali hostitelia už nič na náhodu a zatlačili svojho súpera do obrany. Z neustálej útočnej prevahy mali góly na kopačke L. Gibarti, Gajdoš a M. Pyda, no tie ostali nevyužité. Až v 78. minúte sa domáce obecenstvo, ktoré hnalo svoj tím neustále dopredu, dočkalo, keď po peknom pase Liščinského z hĺbky obrannej činnosti im zabezpečil víťazstvo strelou spoza 16-ky opäť Urda.

Góly: Urda 2 - Špes. Pred 350 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: bez kariet.

Podolínec - Údol 2:0 (2:0)

Diváci, ktorí sa na toto stretnutie trocha oneskorili, museli byť sklamaní, pretože Podolínčanom vyšiel skvele úvod, keď už v 1. minúte sa dostali do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii si nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete jeden z obrancov hostí. Kto si myslel, že tento gól domácich naštartuje k ešte väčšej aktivite a nováčik súťaže si to odskáče, sa mýlil, pretože domáci sa so svojím vedením uspokojili a hrali dlhé minúty vlažne a nezáživne, čo patrične dali najavo aj nároční podolínski diváci. Až po polhodine hry sa hostiteľom podarilo predsa len streliť poisťovací gól Čižmarovičom, ktorý unikol za obranu hostí, ktorej sa nepodarilo zahrať ofsajd systém a sám zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal. Tesne pred prestávkou po podobnej situácii však autor gólu miesto strely prihral loptu Reľovskému, ktorému tá odskočila. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvýšiť svoj náskok, no aj po prestriedaní hráčov ostalo iba pri chcení. Keďže ani hostia toho na ihrisku veľa neukázali, stav stretnutia sa už nezmenil.

Góly: vlastný, Čižmarovič. Pred 200 divákmi rozhodoval Majdák, ŽK: Pištej (Údol).

Jarabina - Orlov 0:0

Od úvodného hvizdu si domáci vytvorili územnú prevahu. Peknou kombinačnou hrou zatlačili súpera pred svoju šestnástku, avšak v koncovke si nevedeli poradiť. Svoje šance postupne nepremenili Jaseník, Vislocký, Jeleň, ani A. Imrich. Hostia sa dostávali pred bránu domácich len zriedkavo, ale vďaka pozornej obrannej hre si zo súperovho ihriska odviezli veľmi cenný bod.

Pred 50 divákmi rozhodoval Vilček, ŽK: M. Drobňák, Ženčuch (obaja Orlov).