Prešovské basketbalové tímy začali sezónu

Sportnet|3. okt 2007 o 00:00

PREŠOV. Družstvá BK 99 ´Prešov odštartovali novú sezónu vo všetkých kategóriách. Muži A - 1. ligaBK Kovohuty Krompachy - BK´99 72:60 (Bronek 15,

PREŠOV. Družstvá BK 99 ´Prešov odštartovali novú sezónu vo všetkých kategóriách.

Muži A - 1. liga

BK Kovohuty Krompachy - BK´99 72:60 (Bronek 15, Tomčík 14, Körner 12, Purdeš 6, Kažimír 4, Boroň, Fábry, Gáll a Skuban po 2, Seman 1).

Osvald Körner, tréner: "Prvý zápas vôbec nevyšiel podľa očakávania. Nedarilo sa nám prakticky nič. Slabá obrana, streľba z poľa a katastrofálne trestné hody rozhodli o našej zaslúženej prehre. Tri štvrtiny zápasu sa hralo s vyrovnaným skóre. Prvý polčas sme po obojstranne nervóznej hre domácich držali. Žiaľ, tretia štvrtina, keď súper ušiel o 11 bodov, bola kľúčovým zlomom v zápase. Mladícke chyby, hlavne na poste rozohrávačov, robia vrásky celému realizačnému tímu. Chýba nám osobnosť, ktorá dokáže riešiť zmenu rytmu hry a riadenie postupného útoku. Máme týždeň na to, aby sme sa poučili a priniesli viac radosti z Košíc a Michaloviec, kde hráme ďaľšie kolo."

Muži B - 2. liga

BK Slávia UVL Košice - BK´99 B.I.G.O. 53:96 (Purdeš 17, Seman 16, Breja 12, Eperieši a Novický P. po 11, Boroň 10, Kažimír 8, Mráz 5, Hajduček, Kancír V. a Körner st. po 2, Bizub M.).

Martin Aman, manažér klubu: "Raketový nástup v prvej štvrtine rozhodol o výsledku. Chlapci hrali s chuťou a v pohode, výborne bránili a úspešne zakončovali protiútoky. Mrzí ma, že sa nedokázali motivovať celý zápas a v tretej štvrtine nechali súpera skorigovať."

Ženy - 1. liga

1. BKD Michalovce - BK´99 PU 28:106 (Stašová 27, Pribulová 16, Blahová 14, Ciulisová 10, Hospodárová 9, Körtvélyessyová 7, Hrindová 6, Birošová a Sukubová po 5, Ševčíková 4, Priščáková 3).

ŠŠK Tydam Košice - BK´99 PU 54:88 (Sukubová 17, Ševčíková 15, Hospodárová 14, Pribulová 13, Blahová 11, Stašová 6, Körtvélyessyová 4, Hrindová 3, Birošová a Priščáková po 2, Ciulisová 1).

Jaroslava Rubická, trénerka: Zápas v Michalovciach bol od začiatku jasný. Umožnil nám vyskúšať si všetko, čo sme doteraz na tréningu nacvičovali. V družstve sú nové hráčky, tie sa mohli naplno ukázať. Ani zápas v Košiciach nepatril k najnapínavejším. Súperky, bývalé aktívne basketbalistky nedostatok kondície nahradili úmyselnými a ku koncu zdravie ohrozujúcimi osobnými chybami. Bola som rada, že sme dohrali bez zranení…"

Juniori - 1. liga

BK ŠPD Rožňava - BK´99 61:88 (Körner 22, Breja 17, Šveda 12, Mráz 7, Kočan a Zvolenec po 6, Hajduček 5, Hudačko a Kiseľa po 4, Kazimír 3, Kancír P. a Mitkov po 1).

Kadeti - kvalifikácia do ligy

BK´99 - Jednota 1907 Kežmarok 124:19 (Šveda 31, Kancír P. 23, Ščavnický 22, Mitkov 10, Kiseľa 9, Bartek, Hrabčák a Kancír R. po 7, Fedor a Marko po 4, Popel D.).