Podtatranci opäť neskórovali

Sportnet|3. okt 2007 o 00:00

POPRAD. IV. futbalová liga skupiny Sever pokračovala ďalším kolom.Jasenov - Kežmarok 1:0 (0:0)Hostia nastúpili proti mužstvu z chvosta tabuľky s

POPRAD. IV. futbalová liga skupiny Sever pokračovala ďalším kolom.

Jasenov - Kežmarok 1:0 (0:0)

Hostia nastúpili proti mužstvu z chvosta tabuľky s cieľom pokúsiť sa o reparát za stratené body z vlastného ihriska v posledných zápasoch, čo sa im však nepodarilo. Domáci začali od úvodných minút dôraznou až agresívnou hrou, s ktorou si Kežmarčania nedokázali poradiť. Po štvrťhodine hry sa snažili hostia hru v poli vyrovnať, čo sa im aj darilo, no ohroziť domácu bránu sa im podarilo až po polhodine hry, keď Pirhala síce prehodil domáceho brankára, no jeho pokus skončil iba na brvne. Po tomto momente sa snažili dostať k slovu aj domáci, no bezhlavým útočením Pacanovského nedokázali vážnejšie ohroziť. Navyše, neraz sa snažili vypomáhať si aj nedovolenými zákrokmi, na čo hostia doplatili postupne zranením troch kľúčových hráčov. Po zmene strán sa Jasenovčanom po vylúčení Pirhalu v závere prvého polčasu naskytla príležitosť presilovky, ktorú dokázali využiť v 53. minúte, keď hrubú chybu hosťujúcej defenzívy potrestal zo štandardnej situácie Barnišin. V ďalších fázach sa hostia nevzdávali a pritlačili svojho súpera do defenzívnej činnosti. Z rýchlych protiútokov a kombinačnej hry si dokázali vytvoriť viacero vyložených gólových príležitostí, ktoré však nedokázali zužitkovať. V samom závere, keď sa už domáci viditeľne obávali o výsledok, si hostia po ich najväčšej šanci v celom stretnutí mohli zabezpečiť aspoň zisk bodu, no Bednár svoj sólový únik od polovice ihriska zakončil len strelou do domáceho gólmana.

Gól: 53. Barnišin. Pred 200 divákmi rozhodoval Sakalík, ŽK: Halajčík, Kurila, Sivčo, Škovránko - Kalafut, Špirko, Maník, ČK: Pirhala (Kežmarok). KEŽMAROK: Pacanovský - Kalafut, Vitko, Šavel, Špirko (70. Gallik) - Bednarčík, Novák (60. Jankura), Bednár, Pirhala - Maník, Kopčák (35. Galschneider).

(mdc)

Ľubica - Solivar 0:0

Nováčik súťaže sa na svojho súpera dobre pripravil a počas celého zápasu výborne bránil a vyrážal do rýchlych protiútokov. Po opatrnej úvodnej štvrťhodine sa v 20. minúte dostal do šance domáci Labis, ale z piatich metrov prestrelil. Po polhodine hry vystrelil spoza šestnástky Kalafut a jeho pokus skončil na brvne hosťujúcej brány. Hostia odpovedali o päť minút, keď strelou z hranice jedenástky len tesne minuli cieľ. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Ľubičania mali navrch, tlačili svojho súpera, ale gól mu streliť nedokázali. V 55. minúte vystrelil zhruba z 20 metrov M. Kaprál a taktiež opečiatkoval brvno. Následná hlavička Labisa mierila iba priamo do náručia hosťujúceho gólmana. Od 70. minúty museli hrať Solivarčania bez vylúčeného Hurného, no domáci ani túto výhodu nedokázali využiť. Bezgólové skóre mohli zmeniť domáci Labis a po ňom hlavou Malich, ale nestalo sa tak. Päť minút pred koncom po chybe domácej obrany pohrozili hostia, ale gól nedali.

Pred 300 divákmi rozhodoval Jančár, ŽK: Sova, L. Kaprál - Harčár, ČK: Hurný (Solivar). ĽUBICA: Hájovský - Vojtánek, Sova, Sklenár (80. Kovalčík), Krempaský - Kalafut (40. Bombara), Labus, M. Kaprál, L. Kaprál (55. Malich) - Semivan, Labis.