Domáci nepustili ani bod

Sportnet|4. okt 2007 o 00:00

Ôsme kolo II. triedy prinieslo vysoké domáce víťazstvá Drnavy a Honiec. Ostatní zdolali súperov iba najtesnejším rozdielom. Inak slušné kolo narušil

incident po zápase na Kovstave.

ROŽŇAVA. Najväčšiu radosť z víťazstva mali v Drnave, ktorá vyprevadila Slavošovce so sedemgólovou nádielkou a hetrikom sa prezentoval Š. Cintel. Hostia ani za stavu 0:4 nerezignovali, útočili, ale snahu do gólového efektu nedoviedli. V Honciach prekvapujúco vedúci gól zaznamenal hosťujúci F. Albert, ale bol to zároveň jediný úspech Jovíc. Domáci vyrovnali skóre z pokutového kopu, ktorý arbiter nariadil za ruku v šestnástke. Postupne pridali ešte poltucet gólov i zásluhou P. Tomča, ktorý sa presadil trikrát. V Brzotíne sa do polčasu hral vyrovnaný duel a hostia z Čoltova dvakrát dokázali jednogólové manko zmazať. Po prestávke už upadli a domácim sa podarilo streliť víťazný gól.

V Rožňavskom Bystrom padali góly iba v prvej časti hry. Vedenie domácich hostia z Nižnej Slanej ešte vyrovnali, ale po druhom inkasovanom góle už nedokázali výsledok otočiť. V Rakovnici sa hral vyrovnaný zápas a diváci do polčasu pre zmenu gól nevideli. V druhej časti obaja aktéri raz skórovali a už sa zdalo, že Kečovo si odvezie cenný bod. V samom závere však Fabianova strela odrazená od brvna skončila nečakane v bráne hostí, a tak domáci ratovali body v hodine dvanástej. Na Kovstave sa domáci ujali vedenia až po polhodine hry a do polčasu vedenie poistili. Hostia z Hrhova mali niekoľko šancí, ale skórovať dokázal iba Danko, ktorý zaznamenal čestný úspech. Slušne bez kariet sa hralo v Brzotíne, Rož. Bystrom a v Honciach. Strelcami kola sa stali Štefan Cintel (Drnava) a Peter Tomčo (Honce), ktorí zaznamenali hetrik.

8. kolo v kocke: Honce - Jovice 7:1 (4:1) Góly: Tomčo 3, Strelka, Krága, Pástor (11 m), Mich. Gallo - Fl. Albert, ŽK: bez, R: Gonos, DZ: Kerekeš, D: 60, Rakovnica - Kečovo 2:1 (0:0) Góly: Lörinc, Fabián - R. Kováč, ŽK: Viola - Doboš, R: Gyenes, DZ: Bodnár, D: 50, Kovstav - Hrhov 2:1 (2:0) Góly: Zagiba, Motyka - Zs. Danko, ŽK: 0 - V. Danko, P. Veverica, ČK: Kovats (Hrhov), R: Gyenes, DZ: Šimko, D:20, Ml. Brzotín - Čoltovo 3:2 (2:2) Góly: Vavrek, Balog, Rusnyák - Š. Kárás, Várady, ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Hadar, D: 50, Drnava - Slavošovce 7:0 (2:0) Góly: Cintel 3, Mázik 2, Petro, Zakhar, ŽK: Krága, Kuchta - Roháľ, Lalik, R: Molnár, DZ: Máte, D: 70, Rož. Bystré - Nižná Slaná 2:1 (2:1) Góly: Gonos, Urban - Ambróz, ŽK: bez, R: Nemčko, DZ: Székely, D: 60, Dlhá Ves mala voľno

NAJLEPŠÍ STRELCI

n 9 gólov - I. Molnár (Honce), V. Zsóri (Dlhá Ves)

n 8 gólov - Š. Cintel (Drnava)

n 6 gólov - J. Pástor (Honce), G. Petro (Drnava)

n 5 gólov - D. Körtvély (Hrhov), Máte (Dlhá Ves)

n 4 góly - S. Drábik (N. Slaná), J. Rusnyák (Ml. Brzotín), L. Grulyó (Hrhov), S. Lalík (Slavošovce), J. Urban (Rož. Bystré)

* * *

Rozhodcu inzultoval po stretnutí

NADABULA.V predohrávanom zápase 8. kola v druhej triede medzi Kovstavom a Hrhovom došlo k inzultácii rozhodcu Júliusa Gyenesa v kabíne vedúcim mužstva FK Hrhov Tiborom Molnárom. V samom závere hlavný arbiter udelil ešte pri odchode z hracej plochy brankárovi hostí Csabimu Kovatsovi červenú kartu za nadávky a urážky smerujúce na jeho osobu. "Už počas stretnutia pán Molnár behal vedľa postrannej čiary a nahlas urážal rozhodcu nevyberaným spôsobom. Po stretnutí vošiel do kabíny a častoval rozhodcu ďalšími vulgárnymi nadávkami. Ten ho vykázal, ale pán Molnár ho udrel rukou do tváre," popísal inkriminovaný moment delegát zápasu Ladislav Šimko vo svojom zápise o stretnutí.