Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Zamagurčania zachraňovali česť hosťujúcich kolektívov

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala včera stretnutiami 10. kola.V. Slavkov - Sp. Štvrtok 4:3 (1:2)Favorizovaní

V. Slavkov - Sp. Štvrtok 4:3 (1:2)

Favorizovaní hostia začali podľa predpokladov a už v 2. minúte sa ujali vedenia. Keď v 24. minúte zvýšili svoj náskok, zdalo sa, že domáci schytajú na svojom ihrisku nádielku. Ako sa však neskôr ukázalo, opak bol pravdou. Hostitelia pridali na dôraze a po polhodine hry sa im podarilo znížiť. V druhom polčase mala hra vysoké tempo. Útoky sa striedali, domáci však prejavili viac túžby po víťazstve a najmä vďaka tomu sa im podaril dokonalý obrat. Hostia v závere prestali bojovať a oduševnení Slavkovčania dosiahli zaslúžené a veľmi cenné víťazstvo.

Góly: Lindeman 2, M. Gaj, Z. Gaj - Kubus, Jakubec, Ma. Biskup. Pred 100 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Lindeman, Z. Gaj, Szücs - Nemec, P. Bajtoš, Jakubec.

Hranovnica - Lučivná 4:2 (1:2)

V stretnutí plnom chýb na oboch stranách boli diváci svedkami futbalu veľmi slabej úrovne. Do vedenia išli v 17. minúte domáci, ale hosťom sa hneď na to podarilo po chybe domáceho brankára vyrovnať. Po faule na jedného z hráčov Lučivnej išli pred odchodom do kabín hostia zásluhou Michalíka do vedenia. Po obrátke Hranovničania zvýšili úsilie a boli jasne lepším mužstvom. Troma gólmi sa im podarilo otočiť výsledok na 4:2 v 80. minúte a potom sa stretnutie už len dohrávalo. Zaskočení hostia už nenašli fyzické ani psychické sily na zdramatizovanie duelu.

Góly: F. Pačan 2, Lopuch, Víra - Michalík 2 (1 z 11 m). Pred 60 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Odrobina, Brož - Macho, Diabelko, Ján Meleky.

Huncovce - Sp. St. Ves 1:4 (0:3)

V obojstranne opticky vyrovnanom zápase dali hostia svojmu súperovi lekciu z efektivity. V prvom polčase si Zamagurčania vytvorili tri gólové príležitosti a všetky tri dokázali zakončiť gólom. Za stavu 0:1 mali domáci tri šance na vyrovnanie, no nedokázali ich premeniť a následne za to pykali. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Hra bola naďalej vyrovnaná, ale Huncovčania nie a nie dopraviť loptu do siete. Až za stavu 0:4 sa im v 78. minúte podarilo zaznamenať aspoň čestný úspech. Víťazstvo Spišskej Starej Vsi je zaslúžené, ale vzhľadom k priebehu hry je konečný výsledok pre domácich veľmi krutý.

Góly: Bonk - M. Polakovič, Babiak (11 m), T. Potanecký, Krolák. Pred 50 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: D. Jankura, Valenčík, Petrášek - M. Polakovič, Gurovič, Fuchs, Michlík, T. Potanecký.

Toporec - Žakovce 2:1 (1:1)

Hostia pôsobili od začiatku futbalovejším dojmom. Snažili sa kombinovať, ale šance v úvode nepremenili. V 15. minúte sa to podarilo domácim, ktorí hneď z prvého náznaku rozvlnili sieť. Hra sa potom opticky vyrovnala. Domáci odolávali snahe Žakoviec skórovať, ale v 23. minúte zahral jeden z ich hráčov v pokutovom území nedovolene rukou a Petrila z bieleho bodu vyrovnal. Rovnaká situácia sa zopakovala v 66. minúte na druhej strane, keď domáci Mi. Pompa z jedenástky rozhodol. V závere mali príležitosti ešte oba celky, ale skóre sa už nezmenilo a Toporec najtesnejšie víťazstvo ubránil.

Góly: Funket, Mi. Pompa (11 m) - Petrila (11 m). Pred 70 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: M. Mitura, Šoltés - Kováč.

Stráže - Jánovce 2:1 (1:0)

Lepšie začali domáci, ale po chybe sa mohli vedenia ujať hostia zásluhou Mangeru, ktorý však dobrú príležitosť nevyužil. Potvrdilo sa známe pravidlo nedáš-dostaneš a domáci zásluhou Slavkovského hlavičky otvorili skóre. Akcie sa potom striedali na oboch stranách. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale boli to znova Strážania, ktorí udreli a Zgodavom poistili svoj náskok. Až po vylúčení Richvalského začali nečakane hrať hostia lepšie. V početnom oslabení sa im dokonca podarilo znížiť, ale na vyrovnanie im už neostal čas.

Góly: Slavkovský, Zgodava - Gajdoš. Pred 100 divákmi rozhodoval Jozef Poracký, ŽK: Dreisig - Richvalský 2, Knurovský, ČK: Richvalský.

Levoča - T. Lomnica 2:1 (1:0)

V súboji priemernej úrovne mali domáci mierne navrch, ale iba po šestnástku súpera. Hostia pozorne bránili a hoci sa počas celého zápasu iba trikrát dostali k ohrozeniu domácej bránky, stačili im dve strely medzi žrde na strelenie jedného gólu. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal domáci Šimo, ktorý nastrelil žrď. V 41. minúte padol prvý gól, keď Michalík rozvlnil sieť hosťujúceho brankára. Po obrátke sa dlho nič nedialo, až v 80. minúte sa prekvapujúco hosťom podarilo vyrovnať a to i napriek tomu, že už hrali v početnom oslabení. Levočania však neznervózneli a v 84. minúte strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Michalík, Dunčko - Šoltýs. Pred 120 divákmi rozhodoval Body, ŽK: Olejník, Michalík, Kašper - Kapsdorfer 2, ČK: Kapsdorfer.

Batizovce - Mlynčeky 4:1 (3:0)

V priemernom zápase mali v prvom polčase naviac domáci, ktorí to potvrdili vybudovaním si trojgólového náskoku. Ako sa neskôr ukázalo, už prvá polovica duelu rozhodla o osude stretnutia. Po zmene strán síce hostia prevzali iniciatívu, ale to už domáci kontrolovali dianie na hracej ploche. Mlynčekom sa podarilo znížiť na 3:1, ale domáci kontrovali štvrtým presným zásahom a bolo definitívne rozhodnuté. Hostí môže mrzieť zbabraný prvý polčas, ktorý nezvládli. Batizovčania si už po obrátke zaslúžene víťazstvo bez väčších problémov ustrážili.

Góly: Plavecký, Bujňák, Hudák, Renner - Starinský. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák, ŽK: Renner, Šalata - Budzák, Česelka.

Kravany - Sp. Belá 3:1 (2:0)

Domáci začali opatrne a v úvodnej polhodine mali optickú prevahu prekvapujúco hostia. Najväčšiu šancu Beľanov však spálil Kredatus a v 28. minúte po centri Michlíka rozvlnil sieť hlavou na druhej strane Čečot. Následne mal dve šance Tkáč, keď najprv neskóroval po individuálnej akcii a následne ani potom, čo sa rútil sám na hosťujúceho brankára. Až tesne pred odchodom do kabín predsa len skóroval z pokutového kopu. Úvod do druhého polčasu vyšiel domácim, ktorí Čečotom poistili svoj náskok. Potom hra upadla a hosťom sa až v poslednej minúte podarilo aspoň skorigovať.

Góly: Čečot 2, Tkáč (11 m) - Galajda. Pred 150 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Cihoň, Čečot - Boršoš.